Jump to content

Prvi test GeForce 8800 GT


voodoo_

Recommended Posts

veruj mi da nije. idi na www.tomshardware.com i otvori vga charts i videces da kad se gledaju svi benchmarkovi testovi preko 30 najnovijih atijevih i nvidinih kartica,8800gt ima svega 150 poena manje od 8800 ultra..u mnogim igrama na najvecoj wide rezoluciji ima najbolji fps od svih...ja imam leadtekovu..i tek cu je overklokovati..uz nju sam dobio neverwinter2..probao sam ga na 1900xbla bla,sve na max,AAx6 ..klizi sa fpsom 36,37..kartica je ubica

Asus P5KC

Intel C2D E6850 3,00Ghz

4x1GB OCZ Titanium Reaper 800Mhz

Leadtek 8800GT 512MB

Hyperion 700W

Cooler Master Stacker 830Evo

Windows Vista 64 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sad mi palo na pamet... koju maticnu da uzimam jbt... nemam nameru da stapam dve 8800gt u sli... da uzimam nforce680i ili x38 maticnu ???

unapred se izvinjavam za offtopic...

Edited by ToRNaDo

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

1. Quake 2 koristi multitexturing

2. Zasebna multitexturing jedinica ne postoji na karticama koje imaju šejdere, već se njena funkcionalnost emulira šejderima

3. GF8 nema pixel/vertex šejdere ko starije kartice, nego se univerzalnim šejderima vertex ili pixel funkcije dodeljuju u toku rada preko drajvera, što znači da je to emulacija emulacije

4. Ko što rekoh, dobro je da uopšte i radi.

Neki ljudi se žale da im Serious Sam 1 užasno radi na GeForce 7 karticama. Igra koristi T&L jedinicu koja isto ne postoji još od GeForcea 3, i debelo se oslanja na nju, a njena funkcionalnost se takođe emulira šejderima. Tako da ono, ćutite i igrajte, dobro je da nisu potpuno dropovali podršku za sve te featurese iz davnina :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako da bacim neku spiku nakon igranja crysisa na mojoj novoj konfi

daklem.

Cooler Master Stacker 831,700w LCpower

Asus P5KC

Intel Core 2 Duo E6850 3,00Ghz

OCZ Titanium Reaper 800Mhz 2x2gb

Leadtek 8800GT 512 DDR3

Vista 64Bit

Na ultimate-u (highest detalji) u max.wide rezoluciji sa svim dx10 opcijama tera 29fps bez ikakvih memory leakova...na 1650x1050 ide i preko 40...

Strasno...

Asus P5KC

Intel C2D E6850 3,00Ghz

4x1GB OCZ Titanium Reaper 800Mhz

Leadtek 8800GT 512MB

Hyperion 700W

Cooler Master Stacker 830Evo

Windows Vista 64 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

hahaha super :) ja sam slucajno pazario neki komp za 15e :) Intel na 333Mhz Voodoo 3 16mb 128ram hdd 2gb i q2 na njemu :DDD ali je u kafitju :)))) ubacim modem tamo i igramo ;)

kad smo vec off topic [:(]

ha nemoj samo da se iznenadis jer ja u zadnje vreme igram samo na +100 pinga u skandinaviji i +140 u usa (otkako su hrvati preuzeli eunet i sbb)

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako da bacim neku spiku nakon igranja crysisa na mojoj novoj konfi

daklem.

Cooler Master Stacker 831,700w LCpower

Asus P5KC

Intel Core 2 Duo E6850 3,00Ghz

OCZ Titanium Reaper 800Mhz 2x2gb

Leadtek 8800GT 512 DDR3

Vista 64Bit

Na ultimate-u (highest detalji) u max.wide rezoluciji sa svim dx10 opcijama tera 29fps bez ikakvih memory leakova...na 1650x1050 ide i preko 40...

Strasno...

koje krsh napajanje uz takvu konfu..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Verovatno se i ne oseti osim u rezolucijama tipa 1680x1050 4xAA 16xAF... ne znam koliko će koštati ta sa gigabajtom, al ako si već rad da trošiš pare, uzmi onda bolje novi GTS 512 MB (isti čip, veći taktovi i 128 stream procesora naspram 112 na GT). Po testovima iz novog SK-a koji je izašao danas, brži je nekih 10-15%, što je sigurno više u odnosu na GT 1GB...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...