Jump to content

pomoc :D


Recommended Posts

planiramo da kupimo kuce pa sad treba da odgovara meni i mami :D pa sada da li znate neki sajt gde mogu da pogledam i procitam o raznim vrstama :D ? ja bih francuskog buldoga pa ako neko nadje samo za njega neka postuje hvaala :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Imas na Wikipediji recimo sve sto ti treba o rasama, kao i listu svih rasa na ovom svetu. Mada obicno ljudi imaju neku ideju koje kuce hoce, a ne bave se time, - daj da vidimo sta sve postoji. Konacno, idi na Halo oglase i u rubriku Kucni ljubimci > Psi, pa pogledaj sta se prodaje, jer je to ono sto kod nas postoji. Nista ti ne vredi da ti se dopadne neki pas a kod nas ga nema. Cak i kada bi nasao nekoga preko da ti ga proda, procedura uvoza kod nas je mnogo komplikovana.

Link to comment
Share on other sites

Počinješ blago da iritiraš sa preteranom upotrebom dvotačke i slova D, molim te da to smanjiš ako nije problem.

moram da se slozim sa vuduom na zalost

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Imam tigrastog boxera i vrh je :) Jedni od najveselijih kerova ikada..

Inace, narav kera zavisi samo od tebe, samo nemoj da se zajebes i da ga drzis sve vreme na povodcu dok ga setas, probaj sto vise da ga drzis bez povodca, a ako ne verujes da ces imati dovoljno vremena da ga setas, bolje nemoj ni da kupujes. Pod setnjom podrazumevam svaki dan da ide napolje da pisa/sere bar 4 puta i makar 5 puta nedeljno one duge setnje kejom, ili vec negde gde ima da se "druzi" sa drugim kucicima.

Dakle ako mislis da ne mozes da odvojis dnevno bar 1-2 sata na tvog kera (kolko sam skapirao ti si jedinac i nece biti nikog osim tebe da ga seta tako da ce ti 1-2 sata sigurno trebati dnevno na setnje) bolje nemoj ni da kupujes/usvajas kuce...

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Dalmatinac nosi tuzhnu titulu "najnapustanijeg" rasnog psa na svetskom nivou. Slatki su kad su mali (+ prokleti diznijevi filmovi lozhe decu) a kad odrastu i pochnu da pokazuju svoju tipichnu kombinaciju tvrdoglavosti i gluposti (aka, retko svojeglav a istovremeno tupav pas (za razliku recimo od zlatnog reta koji je pajglu al je umiljat i poslushan)) onda ih stoka od vlasnika izbacuje na ulice...

lichno, sto vishe lichi na vuka to bolji pas, mada ja koliko god voleo kuchitje nemam dovoljno "ljubavi" da drzhim jednog u stanu

and remember kids: ako vam karakter nije bitan i zhelite "blentavog" psa - kad neko kazhe koker, vi kazhite klamber!

http://www.pets.ca/breedprofiles/a/spaniel-clumber/s24.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imam tigrastog boxera i vrh je :) Jedni od najveselijih kerova ikada..

Inace, narav kera zavisi samo od tebe, samo nemoj da se zajebes i da ga drzis sve vreme na povodcu dok ga setas, probaj sto vise da ga drzis bez povodca, a ako ne verujes da ces imati dovoljno vremena da ga setas, bolje nemoj ni da kupujes. Pod setnjom podrazumevam svaki dan da ide napolje da pisa/sere bar 4 puta i makar 5 puta nedeljno one duge setnje kejom, ili vec negde gde ima da se "druzi" sa drugim kucicima.

Dakle ako mislis da ne mozes da odvojis dnevno bar 1-2 sata na tvog kera (kolko sam skapirao ti si jedinac i nece biti nikog osim tebe da ga seta tako da ce ti 1-2 sata sigurno trebati dnevno na setnje) bolje nemoj ni da kupujes/usvajas kuce...

nisam jedinac imam i sestru :D ali ona se ne pita :D posto je kreten :D

i nisam mislio da uzmem psa da bih ga drzao kuci :D kao trofej :D

ima ko da ga seta sem mene ;)

@dzi

pa posto bi ga i mama setala ne bi trebalo da bude jak pas :D da bi joj setnja prijala :D

treba mi pas koji moze da potrci skoci ;D zivahan ...ne volim pudlice civave i tako te presitne pse :D

a ne volim ni agresivne :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ne bih da zvuchim kao party pooper ali mislim da je i minijaturna pudlica veca od francuskog buldoga (tj fr. bull ima izrazheniji taj "na baterije" kvalitet ;o))

prosurfuj malo netom da vidish kojih rasa ima u dimenzijama koje si zamislio, duzhini dlake koju planirash da odrzhavash i kolichini shetanja koju kao porodica planirate da ulozhite...no najbitnije mislim da je temperament psa kao i da je dalmatinac jedan od najgorih u toj katogoriji...

Link to comment
Share on other sites

moj predlog je naravno zlatni retriver(ili labrador, nebitno) :)

pogotovo ako pre nisi imao psa

takodje zbog toga shto se retriveri vezuju za celu porodicu( zato se i zovu porodichni psi!!!11) a ne samo za gazdu...

i ne bih se slozhio sa koletom da su piglu :) ( cak sam citao negde da spadaju u "pametnije" pse :)

ali imaju jednu veliku manu a to je da vishe vole hranu od gazde :D

sto se tice dlake jbg tu ti nema mnogo pomoci osim ako ne uzmesh nekog psa koji se ne linja :)

mislim da je duzina dlake nebitna ( cak je ona kraca teza za ciscenje jer se zabada u nameshtaj ) u svakom sluchaju ces moraci chesce da chistish stan ... a dlaka ce i dalje biti ... al mnogo vise u prolece a i to moze da se smanji ako ga redovno chetkash ...

i obrati pazhnju na to da nisu svi psi za stan ... recimo rot je vrhunski pas al ne prija mu stan bash :)

btw motivaciona slika

DSCN1216-1.jpg

Edited by RaveN
Link to comment
Share on other sites

ne bih da zvuchim kao party pooper ali mislim da je i minijaturna pudlica veca od francuskog buldoga (tj fr. bull ima izrazheniji taj "na baterije" kvalitet ;o))

prosurfuj malo netom da vidish kojih rasa ima u dimenzijama koje si zamislio, duzhini dlake koju planirash da odrzhavash i kolichini shetanja koju kao porodica planirate da ulozhite...no najbitnije mislim da je temperament psa kao i da je dalmatinac jedan od najgorih u toj katogoriji...

pa jeste mali pas :D ali je misicav i kad bih ga cusno ne bi mu slomio nesto :D pudlica je krhka :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Uzima Dalmatinca [:D] Sve zhene ga vole :))

Zato ja imam nju :))

Sala mala .

Jako je dobar i poslusan pas , mogu reci i veoma snalazljiv i pametan ( to su glooposti da su dalmatinci glupi , neki psi sporije a neki brze rezonuju kao ljudi )

Dalmatinac nosi tuzhnu titulu "najnapustanijeg" rasnog psa na svetskom nivou. Slatki su kad su mali (+ prokleti diznijevi filmovi lozhe decu) a kad odrastu i pochnu da pokazuju svoju tipichnu kombinaciju tvrdoglavosti i gluposti (aka, retko svojeglav a istovremeno tupav pas (za razliku recimo od zlatnog reta koji je pajglu al je umiljat i poslushan)) onda ih stoka od vlasnika izbacuje na ulice...

lichno, sto vishe lichi na vuka to bolji pas, mada ja koliko god voleo kuchitje nemam dovoljno "ljubavi" da drzhim jednog u stanu

and remember kids: ako vam karakter nije bitan i zhelite "blentavog" psa - kad neko kazhe koker, vi kazhite klamber!

http://www.pets.ca/breedprofiles/a/spaniel-clumber/s24.jpg

Kako ti nemas pojima .

Ko te je to slagao keve ti nevenke .

To ne da nije tacno nego .

U ostalom sve zavisi sta ga , tj nju naucis , jeste da su malo zajebaniji muski ali moja Lady je poslusna i dobra i em je bila slatka kada je bila mala a bogami i sada je jako lepa .

Link to comment
Share on other sites

Brate batali tu shetnju i ta sranja sa psima. Pas je glup kao kurac i nesnalazhljiv (generalno gledano) u odnosu na machku.

Evo ja mogu da ti poklonim angorsko mache (mushko/zhensko kako hocesh). Obozhava da se igra (chak i kada je matora) , nauchi je samo da ne kenja po kuci, ima lep mjauk i ne vrishti kao neke machke + necesh imati nijednog misha/mushicu/komarca u kuci jer svu tu gamad lovi.

Zbog svoje posebne lepe dlake uopshte se ne linja, niti je sklona gojenju. Jedini minus je shto ima osetljiv stomak i lako se razboli (shto znachi po nekom loshem vremenu i zimi gledaj da ti bude u stanu/kuci da ne bi crkla).

To je neko moje mishljenje ako trazhish idealnog ljubimca, a ako bash hocesh kera, ja da sam na tvom mestu uzeo bih zlatnog/belog retrivera. Nisam video pametnijeg psa i lepsheg od njega.

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

lol nisam ja hteo da pljujem nechije zhivotne izbore...samo navodim ono je uvazheno misljenje vecine ljudi.

dakle, pravilo ponashanje vecine dalmatianca (happy now? ;o)) je da su "teshki" psi, svojeglavi su do tachke da je to na svoju shtetu (kazhesh im nesto za njihovo dobro a oni idu da se uvere u suptorno...pa tako vishe puta...)

Sa druge strane, "glupost" zl. retrivera se ogleda u njihovoj preteranoj umiljatosti ne samo prema clanovima porodice nego i prema totalnim strancima, sve do navoda (istina iz amerike) da se umiljavaju provalnicima!!!! zato ih mnogi zovu najvecim "kurvama" medju kuchicima..opet...ne bih da vredjam nego navodim podatke...

i za kraj, da, dresura ima mnogo toga sa tim kako se pas ponasha ali ceo taj koncept "slomiti volju psa" meni ne lezhi (a sto je pas svojeglaviji to je vishe "slomljen" kad se ponasha po volji vlasnika.)

Link to comment
Share on other sites

Brate batali tu shetnju i ta sranja sa psima. Pas je glup kao kurac i nesnalazhljiv (generalno gledano) u odnosu na machku.

Evo ja mogu da ti poklonim angorsko mache (mushko/zhensko kako hocesh). Obozhava da se igra (chak i kada je matora) , nauchi je samo da ne kenja po kuci, ima lep mjauk i ne vrishti kao neke machke + necesh imati nijednog misha/mushicu/komarca u kuci jer svu tu gamad lovi.

Zbog svoje posebne lepe dlake uopshte se ne linja, niti je sklona gojenju. Jedini minus je shto ima osetljiv stomak i lako se razboli (shto znachi po nekom loshem vremenu i zimi gledaj da ti bude u stanu/kuci da ne bi crkla).

To je neko moje mishljenje ako trazhish idealnog ljubimca, a ako bash hocesh kera, ja da sam na tvom mestu uzeo bih zlatnog/belog retrivera. Nisam video pametnijeg psa i lepsheg od njega.

Generalno gledano ja volim i macke kao i sve zivotinje :)))

Ali za misa si u pravu jbgte va moja upoao mi mis u kcu i zavukao se iza kreveta i ova ga cuje ali ga kulira najstrasnije a za sve ostalo leti , za ptice , macke i ostalo da ne pricam ova moja mocku vidi na jbte kraju ulice i povija je , ali brate juedva se vidi i ona je uoci i to ne mogu da opisem vija je i kada vidi da ne moze da je uhvati kao po obicaju :) onda se vrati trkom i ono opet neide od mene 5-10 metara .

A mace su mi jako jos slatke ali me pomalo nekada iznerviraju .

Inace sta god da uzmes neces pogresiti ako volis zivotinje , onaj ko ih uzme radi reda a ne voli ih ili nesto drugo tom ce smetati i vrabac.

lol nisam ja hteo da pljujem nechije zhivotne izbore...samo navodim ono je uvazheno misljenje vecine ljudi.

dakle, pravilo ponashanje vecine dalmatianca (happy now? ;o)) je da su "teshki" psi, svojeglavi su do tachke da je to na svoju shtetu (kazhesh im nesto za njihovo dobro a oni idu da se uvere u suptorno...pa tako vishe puta...)

Sa druge strane, "glupost" zl. retrivera se ogleda u njihovoj preteranoj umiljatosti ne samo prema clanovima porodice nego i prema totalnim strancima, sve do navoda (istina iz amerike) da se umiljavaju provalnicima!!!! zato ih mnogi zovu najvecim "kurvama" medju kuchicima..opet...ne bih da vredjam nego navodim podatke...

i za kraj, da, dresura ima mnogo toga sa tim kako se pas ponasha ali ceo taj koncept "slomiti volju psa" meni ne lezhi (a sto je pas svojeglaviji to je vishe "slomljen" kad se ponasha po volji vlasnika.)

Ne znam ali ova moja hmm kako da opisem to morate da vidite ne mogu sada da je kudim i hvalim svako ko je bio kod mene ima svoje misljenje ali vecina mi kaze wau pa mislila-milio sam da su Dalmatinci glupi ili nem pojima nesto na taj zonfa , ali jeste malo tvrdoglava ali kada joj kazes malo povisenim tonom da ne sme onda ne sme .

Ali kako je to lukavo kazem joj nemoj da unosis hleb u sobu i kao ne unosi ja odem nesto napolje i vratim se odem u sobu i vidim sakrila mi hleb u sobi a to tek nadjem posle nem pojima par dana 2 -3 dana .

U svakom slucaju ja volim sve zivotinje i u opste se ne obazirem na to kao cuo sam da je taj pas takav i takav brate misli imas knjigu kupi , ima za svakog psa ja imam za dalmatince i drzim se cinjnica tako da nema sanse da me neko u suprotno ubedi .

I da Kalimero zavisi za sta hoces psa , ako hoces za kurcenje nemam pojima itako to onda uzmi Dobermana i tako te opasne pse .

Ako hoces psa kao sto ja imam da je jako sladak poslusan , lep , i da moze da te odbrani . onda uzmi Retriver , vucijak , Dalmatinac .

Ali dresura ona najobicina to moras da uradis ili se ga puko , ne smes da das da pas misli da je glavni inace imaces problema.

E da i ono najvaznije nemoj da tuces psa nikada sem ako ti uradi nesto sto mora da zapamti da ne sme i to udari ga malo po dupetu uli onako malo brze ali ne jako po njusci onda nece to raditi 100% sto je uradio :)

Link to comment
Share on other sites

Pa pravac na sajt dogbreedinfo, pa chitaj. Shto se tice koletovog komentara lol onda nema shnce da promashi sa irish wolfhound jbt par puta sam video "psa" uzhivo, zubi ki prsti, sva sreca pa su mirni. Baj d vej, pudla je srednje velichine, a patuljasti pinch, mops i chivava su mali. Mozhda, onko shto vidim kroz komentare, nebi bilo loshe da pogledash beagle. Pas srednje velichine, umiljat, definitivno aktivan, lojalan, ok temperment, trikolor su ekstra umiljati, relativno kod nas retki.

Link to comment
Share on other sites

ne mogu nista da kenjam o tome kog ljubimca da uzmes za sebe, ali ja kad budem uzeo sebi gajbu uzimam ovo pseto i samo ovo pseto. prelep, prepametan, i bruka posvecen gazdi. jedan od najvernijih pasa ikada.

zhivela akita

IMAG0003.jpg

ovo je inace slika ortakove akite

(drvodelja javi se)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ne mogu nista da kenjam o tome kog ljubimca da uzmes za sebe, ali ja kad budem uzeo sebi gajbu uzimam ovo pseto i samo ovo pseto. prelep, prepametan, i bruka posvecen gazdi. jedan od najvernijih pasa ikada.

zhivela akita

IMAG0003.jpg

ovo je inace slika ortakove akite

(drvodelja javi se)

Sta? A, da. Pa prodajem ih ja, samo mnogo skupo jebo te. [:(] Vidi Bleki kako je podigao rep, cuo je da ces ti doci pa se spremio da ga poljubis u dupe.

thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...