Jump to content

pomoc!


Recommended Posts

ja sam b- +iam manjak kilograma.. =/

ak znate da neko ima O- prosledite informaciju..

tnx unapred..

DECAK KOJI IMA 4,5 GODINA DUSAN JE TESKO OBOLEO OD AKUTNE MIJELOIDNE LEUKEMIJE I POTREBNA JE POMOC U DONIRANJU KRVI

I TO " O RH NEGATIVNA "

MOLIM VAS AKO POSEDUJETE OVU KRVNU GRUPU JAVITE SE TETKI MALOG DUSANA TANJI KRSULJ 063 44 29 39 ILI SE JAVITE NA

WWW.MYSPACE/DUSANMARINKOVIC

SVI DOBRONAMERNI LJUDI KOJI NISTE OVA KRVA GRUPA MOLIM VAS PRIHVATITE DUSANA ZA FRIENDA I PROSLEDITE BULLETIN DALJE

HVALA OD SRCA

Link to comment
Share on other sites

te - su bash retke jbg, bash sam video u zavodu polse ovih akcija davanja krvi samo su +frizideri puni, u - frizu tek 10tak jedinica i to razlichitih grupa.

inache B-

ako se ne varam rh faktor kao negativan ima svega 13% populacije.

vrlo je moguce da se varam ali od nekle vucem tu informaciju kao tacnu :/

a zamisli jos 0- koliko je retka jer je 0 redja krvna grupa plus AKO je tacno da je 13% neg...

Link to comment
Share on other sites

kolko je meni poznato, 0 je najzastupljenija (mada ne znam to za -/+). ono, kolko se setjam, neka doktorka mi rekla da svi misle da je 0 najrezdja a nije. chak je i slozhila neku prichu zbog chega je to tako. tipa, u pochetku je bila samo jedna krvna grupa, 0, pa se to razdvojilo kako se razvijao chovek ili tako nekako :]

inache ne znam koja sam grupa, nikad nisam vadio krv ni kao donaciju ni za preglede :<

Link to comment
Share on other sites

bila je ona priča da možeš da daš krv bilo koje grupe, uz naznaku da je za togitog pacijenta, i onda mu oni daju neophodnu grupu, bez obzira što to nije tvoja krv. ne znam da li je to i dalje tako.

a ja sam donirao pre manje od mesec dana, ne bi me primili.

Link to comment
Share on other sites

taj rad, jedini "bolni" (mada, koga to stvarno boli, bolje nek se ubije odmah) deo davanja krvi je kada rade hemoglobin test pa ti ubodu prst. ako ti je frka da gledaš iglu, a ti gledaj u plafon.

inače, imaju sad opet neke nove igle, poslednji put mi uopšte nije izašla masnica.

Link to comment
Share on other sites

nije do igala nego do toga koliko imash atipichan layout vena u ruci, i koliki su skill i angazhovanje choveka koji stavlja braunilu...neke od nas boli svaki put i izadje fleketina tipa 10cm across

u principu kad dash prvih par puta gledash dal doktora bole za to kako radi i onda ti je to indikator koliko ce da boli i da izlazi u najgorem sluchaju...a i nije da boli nesto koliko je smor sto posle 2+ nedelje imash fleketinu na ruci ko naWkoman =o)

Link to comment
Share on other sites

ama ljudi, nije do bola. udarala su me i kola i autobus, i ko zna kolko drugih povreda sam imao. tolerishem ja bol prilichno dobro.

igla u veni me plashi na toliko drugih nivoa. izmedju ostalog, mogu da zamislim kako mi strani objekat bleji u veni... znam da ne boli, ali uzhasno neprijatan i traumatichan osetjaj za mene.

datju krv na kraju, ali izgleda da izbegavam shto je duzhe mogutje :<

Link to comment
Share on other sites

jel kasno za ovo?

poshto sam nulta negativna... jel to to? jel to onaj trip,mogu svima da dajem,ne mogu od svih da primim? totalno sam zbunjen :(

Kapiram da nije kasno, pu pu daleko bilo :(

Nulta minus moze svima da daje, ali prima samo svoju grupu. I vrlo je retka, za razliku od nulte pozitivne.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Sep 4, 2007 9:51 AM

http://www.myspace.com/dusanmarinkovic

dragi prijatelji

Nemam reci ,

pokazali smo srce , ljudsko srce , najvece na svetu , u poslednja 24 sata odziv na nas apel je bio ne veliki vec ogroman , uspeli smo da obezbedimo dovoljnu bazu krvi i davaoca za prvi stepen lecenja malog Dusana

Dusan nastavlja borbu , hemoterapije su prvi stepen lecenja a naposletku sledi presadjivanje kostane srzi .

Nastavimo akciju , dodajite Dusana u friends , sirite nasu akciju , Dusanu je nasa podrska potrebna .

Hvala svim davaocima , hvala svim ljudima dobre volje koji su podrzali Dusana u njegovoj borbi za zivot .

Akcija se nastavlja do ozdravljenja , za Dusanovo osmeh !!!

Hvala od srca

demrdja,vulezi and crew

Edited by moi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...