Jump to content

Aceton 100 %


DeuS I M@XImuS

Recommended Posts

Ne alkohol (ne pecem rakiju) nego cist Aceton ! [:D]

Unapred hvala !

@edit : da ne bi bilo zabune [:)] Znachi hocu da isprobam istinitost ove "urbane legende" pa me zbog toga interesuje gde bi moglo da se kupi....

Aceton - kada se doda u pogonsko gorivo pospešuje isparavanje benzina i bolje sagorevanje, samim tim i ekonomičnost. Takođe poboljšava trajnost motora, performanse i smanjuje emisiju štetnih gasova.

Dodavanje acetona se povećava isparivost goriva - u određenoj proporciji sa benzinom može povećati ekonomičnost od 15-30%

Grafikon uštede u zavisnosti od količine acetona i tipa motora

aceton-grafik-copy.gif

Za benzinske motore preporučljivo je koristiti oko 90ml acetona na 40l goriva dok za dizel motore ne treba ići preko 60ml.

VAZNO !!!! (ako jos nekom padne na pamat da ovo proba): Aceton ne treba udisati jer može da izazove oštećenje jetre. Prilikom sipanja u rezervoar, koristite odgovarajući levak (jer razređuje određene vrste plastike) i pazite da ne dođe u dodir sa farbom jer će je momentalno uništiti (osnovni razređivač boja i lakova). Nemojte ga koristiti u blizini otvorenog plamena jer je jako zapaljiv, itd....

Edited by DeuS I M@XImuS
6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

pa to je bilo pre nego sto si ugradio spojlere...u principu ne znam gde se mogu kupiti tako te agtresivne hemiklije hod nas "na rednje"...na malo (deci-dva) imash po apotekama sigurno, na veliko imash ljude sto valjaju kanistre industrijski kome treba organski rastvarach..ali ovako...neka gvozhdjara sumnjam da ima...tj tebi treba "uradi sam megamarket"...da si napolju poslao bih te u OBI ali ovde...nemam ideju ;o)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...