Jump to content

I Am Legend


Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[hejt]slazem se apsolutno sa tobom olorine... ipak je neville u knjizi opisan kao krupan covek dugacke plave brade i plave kose... pa ko bi ga mogao bolje glumiti od will smitha[/hejt]

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno je sjajan taj trik...

'Promenitjemo sve, samo tjemo ostaviti virus, Nevila i ime knjige, pa nas netje optuzhiti za plagijat!'.

Inache, zabavan filmitj za jedno gledanje sa nehumano glupim i jadnim krajem.

Bilo kakvo poredjenje sa knjigom je, u najmanju ruku, neumesno.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

rekoh krupan. ne konan unistitelj.

da je glumio svarceneger, vampiri ne bi imali sanse nego bi izvrsili kolektivno samoubistvo

Edited by Joe Kerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

pogledah danas film...znaci omfg, necu da trosim reci da pljujem po njemu...na stranu svi oni detalji tokom filma koji su glupi i nemaju veze sa knjigom...ali sam kraj je jebeno kriminalan...ne znam ko im je uopste dozvolio da kazu da je film baziran na knjizi ricarda metisona...od sada uvek prvo gledam film pa citam knjigu...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

[hejt]slazem se apsolutno sa tobom olorine... ipak je neville u knjizi opisan kao krupan covek dugacke plave brade i plave kose... pa ko bi ga mogao bolje glumiti od will smitha[/hejt]

Jel ti to pokusavas da budes ironican? [:D]

Koga zabole patka kako je opisan u knjizi, ovo je rimejk koji je koliko sam cuo dobio bolje kritike od verzije omega men iz `70 godina. [8D]

..:100x su slali specijalce po mene a ja ih komad po komad vracam kuci isecene!:..

Link to comment
Share on other sites

meni smeta sto ovaj film nema poentu - knjiga je jedan od onih sf-ova koju uvek pomenem kada pricam sa ljudima koji sf diskvalifikuju kao laku knjizevnost, jer ima odlichnu poruku knjiga....

u filmu mi se svidjaju prvih pola sata, odnosno kada izgleda kao da je zaista sam u velikoj jabuci. Dok je kraj smeshan

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

rimejk koji je koliko sam cuo dobio bolje kritike od verzije omega men iz `70 godina. [8D]

na stranu nedostatak logike u stavu "ovo je rimejk filma radjenog na osnovu knjige pa samim tim ovo nije radjeno na osnovu knjige"

hestonov omega men vishe uzhiva kultni status nego sto je kvalitetan film, a kritichari filmova poslednjih par godina imaju tendenciju da pljunu dobar/nahvale losh film - ko da su na nechijem platnom spisku...ne kazhem da jesu chisto eto... =o)

na tomatoesu 67% kritichara daje ovom filmu pozitivnu ocenu...u poredjenju sa utiscima ljudi odavde chije ukuse poznajem to ne da nije realna nego je kupljena kritika =o)

Link to comment
Share on other sites

Moguce.. a sto se knjige tice nisam je procitao nit me interesuje isto tako i za omega men. Ovaj film mi dodje kao jedna fina poslastica izmedju utorka i srede. Slicno bih mogao negativno da iskritikujem filmsku verziju triologije prstenova koja se dosta razlikuje od Tolkinovog pisanog dela. Al nema poente mesati babe i zabe. Jedno su blokbasteri koji su prilagodjeni sirim narodnim masama uz puno dodatnih efekata a drugo originalne verzije ili "ideje" knjige. Mislim da neki od vas ovde grese u konotaciji, kad kazete da vam se ne svidja pocetak, razrada ili kraj filma zato sto tako nije napisano u knjizi ili nije na isti nacin prikazano kao sto je opisano u istoj. Sam sebi bagujes uzitak.

..:100x su slali specijalce po mene a ja ih komad po komad vracam kuci isecene!:..

Link to comment
Share on other sites

na tomatoesu 67% kritichara daje ovom filmu pozitivnu ocenu...u poredjenju sa utiscima ljudi odavde chije ukuse poznajem to ne da nije realna nego je kupljena kritika =o)

to ko shto je onaj lik sa gamespota dobio shut kartu jer je popljuvao Kane & Lyncha, koji je izdao eidos, koji igrom sluchaja daje velike pare za reklamu na tom sajtu..

Link to comment
Share on other sites

pa to...rottentomatoes je sajt koji samo kompilira kritike shirom amerike...i onda od tipa 200 najpratjenijih kritichara po novinama, chasopisima i tv i radio emisijama izdaju prosek za neki film u procentima...

i kad je taj procenat 94% za nesto tipa "Juno" (indie film koji igra u malo bioskopa i realno nece zatraditi nikakv kesh) onda znash da je nesto sto se isplati pogledati ali kad jeskoro 70 za ono sto je relano tresh onda chovek mora da se zapita dal' je moguce da je 67% svih medijskih kuca u vlasnishtvu nekoga ko ima novac ulozhen u i am legend...(koji je samo primer u ovoj prichi...slichne stvari se deshavaju non stop)

btw i am legend je uzeo preko 200 mill za 3 nedelje, national treasure 2 145 a (roflmao) alvin and the chipmunks (retardirana ekrianizacija crtane serije iz 80ih 150....mislim...stvaaarno...

Link to comment
Share on other sites

btw i am legend je uzeo preko 200 mill za 3 nedelje, national treasure 2 145 a (roflmao) alvin and the chipmunks (retardirana ekrianizacija crtane serije iz 80ih 150....mislim...stvaaarno...

boze koja debilana. treba vil smita u polje pamuka, a ne 200 mil.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

evo odgledah i ja film.

sto se mene tice nije lose, samo sto mozda nisam kompetentan da pricam posto knjigu nisam procitao, mislim, da uporedjujem ..

samo me jedno zanima, koji je vas problem sa krajem?

da li to sto je glavni lik poginuo?

da li mozda to sto je kraj haotican, tacnije nedorecen?

da li to sto ima jos 12mil zivih (manje vise)?

da li to sto se razlikuje od kraja u knjizi? (o ovome ne znam nista)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...