Jump to content

Duplirana ADSL brzina kod Telekoma


kRiK u tAmI

Recommended Posts

ne može sbb da temelji svoju budućnost na "kod nas će uvek neko morati jer nema tehničkih uslova za adsl" premisi. moraju da konkurišu adsl-u (tj. telekomu) po ceni, kvalitetu usluge i lakoći uvođenja (dok, na primer, ostale administrativne radnje ne moraju uopšte da unapređuju, dotle stigne beznačajan procenat korisnika, a svi znamo koliko je sbb odvratan kada treba nešto da poprave).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne može sbb da temelji svoju budućnost na "kod nas će uvek neko morati jer nema tehničkih uslova za adsl" premisi. moraju da konkurišu adsl-u (tj. telekomu) po ceni, kvalitetu usluge i lakoći uvođenja (dok, na primer, ostale administrativne radnje ne moraju uopšte da unapređuju, dotle stigne beznačajan procenat korisnika, a svi znamo koliko je sbb odvratan kada treba nešto da poprave).

sta ti je 'mladost neobuzdana'

nazalost ne ide to tako

uzmi samo PTT

768/192 2200din adsl

256/128 2100din cable

!@#$%^$^^&

Link to comment
Share on other sites

sta ti je 'mladost neobuzdana'

nazalost ne ide to tako

uzmi samo PTT

768/192 2200din adsl

256/128 2100din cable

!@#$%^$^^&

e jebi ga, ti bi sad da porediš ptt sa normalnim firmama :)

uslovno rečeno normalnim, jelte.

Link to comment
Share on other sites

I sta to znachi smece sa lokala? ok, lokal nije za najnovije stvari

Kako si ovo zakljucio ???

U lokalu se pojave filmovi max 2(kod poznatijih filmova i manje) sata od pojavljivanja na netu

IGrice se kace max 12 sati od njihove pojave na netu

Serije mozda 15-20 minuta kasne

Naravno kad kazem lokal ne mislim na glupi hub.

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Kako si ovo zakljucio ???

U lokalu se pojave filmovi max 2(kod poznatijih filmova i manje) sata od pojavljivanja na netu

IGrice se kace max 12 sati od njihove pojave na netu

Serije mozda 15-20 minuta kasne

Naravno kad kazem lokal ne mislim na glupi hub.

na sbb-u habu se sigurno ne desavaju ovakve stvari. a mislim samo na sbb hab jer samo sa njim imamo povecane brzine.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

:) Nije bas tako igi, mi imamo povecane brzine za sve p2p za koje se dodeli samo lokalni opseg ip adresa .

Osim direct connect protokola(DC) postoje i torrenti (euc) 2900 korisnika i 2600 aktivnih torrenta .(i naravno ovde se koristi samo lokal i povecane su brzinu :)

Tu se pojavljuju stvari veoma veoma brzo.

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

a u teoriji, kada neko sa sbb-a skine "svetski" torent pa krene da ga siduje, ostali sbb korisnici koji od njega skidaju dobiju veću brzinu. ne znam koliko se to često dešava.

u svakom slučaju, news > all

Link to comment
Share on other sites

Pa na nekim trackerima (tipa torrentleech ...)gde ima dosta sbb korsnika to ce cesto desava

A ima i poseban sbb torrenttracerker sa 3000 ljudi gde je sve u lokalu :)

A news>>torrenti i sbb zajedno

ali ja sad razmisljam da je rapid bolje uplatiti

Vidim ima vise stvari na warezima nego na news tracerkima (na starije stvari mislim) ili sam ja noob pa ne znam da nadjem na newsu :)

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Pa na nekim trackerima (tipa torrentleech ...)gde ima dosta sbb korsnika to ce cesto desava

A ima i poseban sbb torrenttracerker sa 3000 ljudi gde je sve u lokalu :)

A news>>torrenti i sbb zajedno

ali ja sad razmisljam da je rapid bolje uplatiti

Vidim ima vise stvari na warezima nego na news tracerkima (na starije stvari mislim) ili sam ja noob pa ne znam da nadjem na newsu :)

sada sam skinuo neki film uz pomoc ovog ECU trackera (na 384 paketu brzina je bila oko 84 kB/s) ali imam problema sto nece da siduje iako ima leechera. Problem nije u kompu jer svi ostali torenti seeduju kako treba.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Torrent sajt sluzi za razmenu fajlova i sam po sebi ne krsi nikakva autorska prava ;)

IGz ocigledno si skinuo neki torrent koji vec imao 100 i vise seedera a 10-15 (leecera) [nagadjam] tako da tesko da seed moze da ti ide dobro ;)

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Ajde meni sa veoma,veoma jeftinom ulaznicom kazite shta podrazumevate pod "news"? :)

Prvo sam mislio da je samo josh jedan torrent site,ali weasel kaze da news>torrent shto znachi da pravi razliku?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Brzina zavisi od servera na giganewsu moze i dosta vise od 2mb(uglavnom sa nasim internet konekcijama uvek ces skidati full brzinom)

Placa se 15 dolara(neki vise neki manje ali u porseku( mescno

Non stop skida max brzinom

Ima dosta stvari ali vecinom novije

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Bre za Torrente sam uvek koristio torrentz.com ,ima u bazi sve moguce zive torent sajtove...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

YUBC Vesti, 7. 8. 2007.

Duplo brži ADSL

Poštovani korisnici,

od 1. IX 2007. će se duplirati brzine ADSL priključka svim postojećim i budućim ADSL korisnicima. S obzirom da smo odlučili da zadržimo postojeće cene ADSL paketa postojeći i budući ADSL korisnici će za isti novac dobiti duplo brži ADSL. Postojećim korisnicima će promena brzine automatski i neprimetno da se obavi tako da nije neophodno ništa da preduzimaju. Promenu brzine ADSL portova će Telekom Srbija A.D. da obavi postepeno tako da Vas molimo za strpljenje. Brzine portova će biti promenje na sledeći način:

iz 256/64 Kb/s u 512/64 Kb/s

iz 512/128 Kb/s u 1024/128 Kb/s

iz 768/192 Kb/s u 1536/192 Kb/s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...