Jump to content

DIABLO III pričajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Barcas, verovatno si u pravu, ali pricamo o igrici koja dropuje na butcheru zuti level 41 item :( pa onda kontam da je sve moguce :D kao i ovo sto je killy rekao.. ili npr, ortak nosi item 38lvl jer ima mnogo dojajne statove od vecinu 61-2 lvl itema (amulet) koje je vidjao do sada..

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

http://d3db.com/item/i/galraki?recipe=213169

Primer jednog crafted oruzja, i da barcas je u pravu. Max craftable item lvl je 62, i tu je prefix "Exalted" i u basi ima 4 random properties. Exalted Fine 5 random statova, Exalted Grand 6 random statova. Na onom gore linku, mozete videti da je sam "base" dmg tog itema takodje delimicno random (ima vrednost od do i za min i za max dmg). Znaci njegov base dmg dps je najmanje 238, a najvise 246. Sto znaci ako dobijes 246 base dps i 0 + dmg u statu (arcane, fire, stagod) ni onih 10 20 30% itd dmg, imaces lvl 60 item sa 246 dpsa u slucaju da te je "usrao" max tog base dmga. Ima oko 320 sufixa i prefixa, i svaki taj prefix ima od 1-100 pod varijanti (npr ako je sufix "of valor" on ima 50 pod varijanti, a to su npr 1-20vita, 2-30vita, 5-40vita, 10-100, itd itd...) Tako kada se sve sumira, imas 6 polja za sufixe i prefixe. Svako polje moze da ti da jednu od 50k kombinacija, sto znaci da od otprilike jednu od 3.000.000. kompletnih kombinacija ces ti dobiti kada iskraftujes taj item. :) (mozda i 30.000.000)

Naravno ja ne da sam odvalio po brojevima gore, nego se i meni samom sere koliko lupam, ali to je samo da se slikovito prikaze o cemu se tu uopste radi i zasto lvl 62 item ima 200 dps. Sobzirom da postoji oko 320 kombinacija PUTA svaka vradnost od 1-xx PUTA 10(recimo da ima 10 varijanti), dobije se mnogo nula. Eto tako sam dosao do brojeva, onako iz glave bez po blage o cemu pricam, ali kontam da je tako :p

Ako je neko "matematicar" i zeli da dodje do mnogo tacnije pribizne brojke i objasni kako to funkcionise i meni i ostalima, nek izvoli bicu zahvalan. Ovom prilikom se i izvinjavam istim, ako sam uvredio matematiku, a vrlo je moguce da jesam.

Evo primera kako se dobija mnogo dobar 1h sa 1.1k dpsa:

Exalted Grand Galraki

Speed 1.41 (base je 1.3)

133-246 base dmg

+286-667 holy dmg

+20% dmg

+150int

+11% att speed

+95 crit dmg

socket

Na kraju se dobije 1h axe od 1126.9 dps sa gore pomenutim statovima (uzeo sam najvece statove od min i max holy dmg) koji kosta previse para, ali zato ubija na mrtvo ;)))) I da naravno, to je item lvl 62 sa 1,1k dps. Oni item lvl 63 imaju sve bonuse od ilvl 62 + neke nove i bolje za taj lvl. E da, svaki item ima stat range od tipa svoj lvl -20, tako da opusteno mozes da dobijes +25 nekog stata tipa int na lvl 63 weap.

Sky's the limit!

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Pajo, ipak je razlika izmedju random dropa i random crafta. Ti u startu znas item level koji kraftujes, a to je recimo doomcaster za 2h xbow (ilvl 62) i to je max. A kad ubijes Butchera drop moze da bude i stonebow i doomcaster ali i hellion koji je ilvl 63 (for example).

E sad, sa perfect rolled statovima taj doomcaster ce biti jaci od prosecnog helliona ali nikad nece biti nista vise od toga.

BarcaS

Edited by Sarma
Link to comment
Share on other sites

elem, dolazim za bg za vikend, da li znate gde (i da li) ima da se kupi autentifikator ?

ovaj java prog radi posao dojaja, ali svejedno ocu duzmem hardware varijantu.

//edit

fakyeah, prodao mi se prvi RMAH item za fascinantnih 1.35 € \m/

Edited by ch1zra

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje za taj RMAH... jel mora sa paypalom da se radi posao, ili je dovoljan jedan moneybookers recimo?

Vidi se da slabo posecujes ovaj deo foruma. Ovde skoro poceo rat u vezi paypala i problema sa njim :D

Nazalost nista od moneybookersa, samo paypal

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Ok, ajmo na sledece nub pitanje onda. Jel bih mogao sa tetkinim paypalom (imam ih par u USA i UK pa sam mislio njih da cimam) to da odradim, a fazon, ona da mi salje pare obicnim wire transferom, western union, stagod?

Yep, citaj malo PayPal topic, imas tamo sve informacije. Nek ti radi bank transfer, tu ti je najniza provizija. U najgorem slucaju ako neces da ih cimas ili oni nece da se cimaju, ture ti pare na Moneybookers, pa se ti posle sam cimas oko svega.

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Inace moj paypal se usijao :D. I to samo od jednog ortaka sto igra.

noafz7.jpg

Mozda ipak i reaktiviram topic sa mojim paypal uslugama. Samo sto bi kod mene islo drugacije. Ja sam poprilicno siguran da moj (US) paypal moze da se poveze sa vise bnet account. Mada opet posle cele one hajke i kad sam skontao kako masa generalno razmislja stvarno se pitam vredi li cimanja

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Ipak nista od prebacivanja PayPal > Moneybookers, previse cimanja. Mislim PayPal ne odobrava to direktno, tako bi moralo preko exchange sajtova koji nisu 100% pouzdani. Takodje postoji nacin da vlasnik PP digne kesh, pa uplati na Moneybookers, ali to je samo jos jedna dodatna provizija, sto nikom ne treba :)

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio 100% siguran ,da se itemi nece ovako prodavati ,cak i pre pocetka igre mislio sam da ce vrlo rare legendarni itemi da idu po cak eto,50e , ali kad sam video cene po 250e mislio sam da je obicna smejurija,da ce u roku od nedelju dana ti isti itemi da se prodaju za 15e ,pa sam digo ruke od ikakvih pokusaja farmanja,kad evo vidim ljudi naveliko prodaju iteme za 50-100e svaka cast svakome ko je zaradio novac od ovoga,a sto se tice likova koji daju po 50-200e za item u dijablu ,pa jebote koji retard moras da budes za to..

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Pitanje. Ako se desi neki exploit, dupe ili hack normalan nacin resavanja toga ako je bas neki ekstrem je rollback, jel tako? Ko sto su Azijski serveri vec to imali ranije. Pre RMAH. Kako sad to ide? Stvari se prodaju, pare menjaju ruke. Ne mozes da radis rollback na neki datum i time ponistis iteme prodate posle njega, zar ne? Najverovatnije ima odgovor na to, dajte link.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio 100% siguran ,da se itemi nece ovako prodavati ,cak i pre pocetka igre mislio sam da ce vrlo rare legendarni itemi da idu po cak eto,50e , ali kad sam video cene po 250e mislio sam da je obicna smejurija,da ce u roku od nedelju dana ti isti itemi da se prodaju za 15e ,pa sam digo ruke od ikakvih pokusaja farmanja,kad evo vidim ljudi naveliko prodaju iteme za 50-100e svaka cast svakome ko je zaradio novac od ovoga,a sto se tice likova koji daju po 50-200e za item u dijablu ,pa jebote koji retard moras da budes za to..

Pa nema tu sta, za tog sto ima da za item pljune 100e je isto kao za tebe da pljunes 100 dinara, da li bi ti dao 100 dinara za item naravno da bi, jbg mora da se stavis u kozu tih ljudi koji kupuju iteme i za njih je to ok.

Ja svakako nisam toliko bogat da za item dajem 100 evra ali ima ljudi koji jesu. Svakako blago onima kojima padaju takvi itemi meni za svo vreme igranja nije palo nista korisno. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...