Jump to content

Amy Winehouse - Back to Black


Recommended Posts

nakon sto sam cuo negde njenu pesmu Rehab svideo mi se stil i glas koji podsecan blago na Anastejzhin, mada je slabiji i grublji malo...sto je smeshno jer je Amy crnkinja a stejzha nije jelte =o) no lepo lezhi...

ah da, ja nikad nit sam vol'o podele nit sam znao kako idu svi ti komplikovani muzichki pravci pa ko poslusha/chuo je i zna gde se svrstava ovo nek on kazhe (onima koje podele interesuju) =o))

...and that all i have to say abbout that =o)

Link to comment
Share on other sites

nakon sto sam cuo negde njenu pesmu Rehab svideo mi se stil i glas koji podsecan blago na Anastejzhin, mada je slabiji i grublji malo...sto je smeshno jer je Amy crnkinja a stejzha nije jelte =o)

Crnkinja? :)

info1.jpg

Mis'im, ok, nije bas najsvetlija britanka koju sam video, ali opet :)

Nisam siguran da ima bas puno veze sa Stejzhom, sta ga znam. Inace sam ja odradio review ovog albuma pre recimo 3-4 RUSH-a, pa da si ga procitao znao bi :) Album mi je ok, na trenutke suvise smoran i tezak, ali ima 2 do 3 jako dobre pesme. Pored Rehab koja po meni nije najjaca i skroz odskace od ostatka albuma dobra je i Back to Black, Love is a losing game i Tears dry on their own.

no lepo lezhi...ah da, ja nikad nit sam vol'o podele nit sam znao kako idu svi ti komplikovani muzichki pravci pa ko poslusha/chuo je i zna gde se svrstava ovo nek on kazhe (onima koje podele interesuju) =o))

Pa znas kako, to bi sustinski trebalo da bude nekakav soul, uz mozda blage primese rnb-a u nekim numerama i mozda jazz/blues fazona, ali bazicno je soul.

Link to comment
Share on other sites

Odgovorio sam na ovo nocas pa mi je pukla veza. Generalno, ne bi trebalo ni porediti ove dve, skroz su zapravo na drugacji fazon a i muzika im je takva. A i Amy peva mnogo vishe "napatjeno" dok je Stejzha ipak "vesela" cak i u baladnim numerama.

Link to comment
Share on other sites

Mda, you gotta point there, mada ftr, samo sam poredio glasovne mogucnosti, muzika im ni u ludlu ne ostavlja isti utisak, taj "napatjeni" stil ipak ostavlja u senci stejzhin "crvenkapa" fazon, ako je suditi po emocionalnom naboju pesama, sto i nije mala stvar :)

A i sta cu, volim ja kada kuchke pate, pa mi je i delom zato amy kulja [:D]

:-)

Link to comment
Share on other sites

smara me njena muzika, zaboravice je za godinu dana, a onda ce se vratiti izlecena od alkohola u clap your hands fazonu.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

haha, dobar ovaj kru ;)

Koliko sam cuo po najavama kandidat je za uvodnu numeru sledeceg Bonda, tako da taman eto prilike da se vrati posle rehaba ;)

haha, dobar ovaj kru ;)

Koliko sam cuo po najavama kandidat je za uvodnu numeru sledeceg Bonda, tako da taman eto prilike da se vrati posle rehaba ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa meni nema. Ono, deluje mi kao da je Rehab ili ona sama trazila da mora da ubaci i da mora pa mora, ili je nastao ranije pa su ga dodali itd. Posto je to definitivno autobiografska pesma, najvise od svih drugih. Ostale su verovatno isto emotivne i inspirisane i to sve, ali ne kao ta.

Meni licno se ta nije dopala i mislim da sam je vrlo brzo batalio i slusao ove druge gore pomenute.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

btw, badzo sta slusas od mjuze ?

ko je badza? :>

btw, dunja, ju ar rajt, bas izgleda kao da je po onim motorciklistickim barovima svako veche ;) medjutim, ne mogu joj zameriti kad se drogira i alkoholicar je, tako da je to sve ocekivano :)

Link to comment
Share on other sites

Pa brate, ako nisi primetio jedan je Glavni Badza na ovom Forumu :)

Nemam pojma sta slusam, pravo da ti kazhem, da imam myspace stranicu verovatno bih imao duzu listu omiljenih bendova pa bih mogao da je c/pujem, ovako mogu da ti kazhem da slusam ono sto mi se svidi, nikad nisam bio fan samo jednog tipa muzike.

Link to comment
Share on other sites

odgledah mtv movie awards....amy pevala uzhivo...gospode bozhe kako je to bilo loshe =o((( ja mislio da ima tu boju glasa, i chuje sa da je slabiji malo ali sam ochekivao da bude tu negde kao na albumu/u spotu...kad tamo a ono medjutim...koji bedak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...