Jump to content

Da odete i ucestvujete!


Recommended Posts

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzid legalizavan u Holandiji i jos nekim drzavama .

Mene zabole nek se drogira ko hoce , kada cigare mogu da budu legalne sto i ovo ne moze <?

Inace ne duvam .

Alhohol je isto stetan pa opet 90% ljudi upraznjava u velikim kolicinama .

Sve u svemu ako vecina bude za legalizaciju neka bude sta bude , desavale su se X puta gore stvari kod nas pa ovo je mala beba za to .

Link to comment
Share on other sites

@Ramirez

Mislio sam da je jasno sta sam hteo da kazem, ne znam kako dodatno da obrazlozim. Govoris o tome da neko radi nesto da bi mu bilo lepo usput praveci potpuno nerazumljiva poredjenja, a onda kritikujes mentalno stanje ljudi na forumu - kako to moze?

Drugo, ja nisam spominjao nijednu specificnu zavisnost, vec sve zavisnosti medju kojima su i alkholizam i zavisnost pushenja.

@Dei

Nadam se da shvatas da kada ti okacis takve slike niko ih nece razumeti kao zajebanciju. Takodje se nadam da ce drugi shvatiti bar kao zajebanciju jer su slike idiotske.

@Topik

Samo odgovoran zavisnik je istinski zavisnik!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

lolokaust. Nema to nikakve veze sa kriminalizacijom same vutre jer se radi ovde o logici - ako mi je ovako dobro od vutre, kako ce mi biti tek dobro od spida, koksa itd... Sa takvim razmisljanjem svejedno je da li je koriscenje vutre kaznjivo ili ne, jer sila boga ne moli.

ne.

tako tje da razmishlja klinja od 14-15 godina, a za njega bi trebalo da bude zabranjeno u svakom sluchaju. poenta je omogutjiti punoletnim, odgovornim ljudima, funkcionalnim i produktivnim chiniocima drushtva, izbor. ako oni zhele, da mogu da pushe dzidzu i za to da platjaju drzhavi umesto lerdiju.

i taj tvoj argumnt pada u vodu ako se uzme u obzir da chim drzhava stoji iza vuje, kao iza duvana ili alkohola recimo, onda stoji i cela propratna pricha, edukacija i upozorenja za eventualne posledice.

i jednostavno, marihuana nije uporediva sa spidom, ekstazijem, pajdom, kokainom, itd...

Ne fora je shto ako ti aktivno duvash, ta gudra ce imati sve slabiji i slabiji efekat na tebe... Onda cesh isprobavati sve jache i jache gudre i na kraju cesh da probash shto kazhe igi spid, koks etc. i eto nama raspalog narkomana...

da nije ozbiljno, umro bih od smeha. iz koje je to priche jbte? kao da je doshao neki lik iz 50-tih koji objashnjava mladim amerima kako je preispitivanje zvanichne vlasti prvi korak ka komunizmu :]

mislim, nije bash, ali takav utisak je to tvoje ostavilo na mene :]

zvanichni podaci su da oko 10% ljudi koji su probali vuju nekada u zhivotu predju na tezhe droge. i opet se progresija zavisnosti kod tih 10% ne mozhe pripisati uticaju same biljke. ima tu previshe faktora.

Dzid legalizavan u Holandiji i jos nekim drzavama .

Mene zabole nek se drogira ko hoce , kada cigare mogu da budu legalne sto i ovo ne moze <?

Inace ne duvam .

Alhohol je isto stetan pa opet 90% ljudi upraznjava u velikim kolicinama .

mislim da je holandija jedina drzhava na svetu u kojoj je legalizovana i sama kupoprodaja, inache ima drzhava gde je legalizovano samo posedovanje.

Link to comment
Share on other sites

ne.

tako tje da razmishlja klinja od 14-15 godina, a za njega bi trebalo da bude zabranjeno u svakom sluchaju. poenta je omogutjiti punoletnim, odgovornim ljudima, funkcionalnim i produktivnim chiniocima drushtva, izbor. ako oni zhele, da mogu da pushe dzidzu i za to da platjaju drzhavi umesto lerdiju.

i taj tvoj argumnt pada u vodu ako se uzme u obzir da chim drzhava stoji iza vuje, kao iza duvana ili alkohola recimo, onda stoji i cela propratna pricha, edukacija i upozorenja za eventualne posledice.

i jednostavno, marihuana nije uporediva sa spidom, ekstazijem, pajdom, kokainom, itd...

itekako je uporediva jer i vutra ima efekat na mozak kao i ostale droge, ne isti naravno. Ali svakako utice na percepciju. A Ako ti se svidi alternativno stanje svesti kad si naduvan, lakshe cesh sebi reci da probash i nesto teze, teze dostupno...ne verujem da je veliki broj narkomana skochio odmah na belo i shopanje.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

@Ramirez

Mislio sam da je jasno sta sam hteo da kazem, ne znam kako dodatno da obrazlozim. Govoris o tome da neko radi nesto da bi mu bilo lepo usput praveci potpuno nerazumljiva poredjenja, a onda kritikujes mentalno stanje ljudi na forumu - kako to moze?

Drugo, ja nisam spominjao nijednu specificnu zavisnost, vec sve zavisnosti medju kojima su i alkholizam i zavisnost pushenja.

pa nije meni problem da pojasnim poredjenja, samo kazhi :]

poredim choveka koji dodje gajbi posle mrtvog dana na poslu i smota dzok da se relaxira, slusha muziku, gleda tv, shtagod... i choveka koji dodje gajbi posle mrtvog dana na poslu, i ode na tekmu da se poshiba sa pandurima ili protivnichkom firmom da bi pustio ventil.

prvi nikom, i nichemu nije naudio.

inache, mozhda si me pogreshno negde shvatio, nisam uopshte kritikovao mentalno stanje ljudi na forumu, makar mi nije bila namera. ili mozhda pod tim mislish ono shto sam napisao da porazmisle malo shire pre nekog komentara.

i na kraju, spominjesh zavisnost od pushenja i alkohola... ali te dve stvari su legalne. alkohol je chak duboko urezan u folklor pa se deca prvo upoznaju sa tim u kutji. pa meni su matori smarali ko klinca da uzmem da cirkam vino, zdravo je to. pa mi deda ode kod doktora a ovaj mu preporuchi isto tako, vino ili radzu. da ga nisu to uchili na medicini?

Link to comment
Share on other sites

marihuana nije za ono koji su slabog uma ili povodljivi.

^Upravo.

Inache ono shto sam napisao kako se prelazi sa gudre na neshto jache je pricha iz moje okoline tj. bliskih ljudi (od prijatelja pa do blizhe familije) tako da znam o chemu pricham...

Edited by VoOdoO_MaN

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

itekako je uporediva jer i vutra ima efekat na mozak kao i ostale droge, ne isti naravno. Ali svakako utice na percepciju. A Ako ti se svidi alternativno stanje svesti kad si naduvan, lakshe cesh sebi reci da probash i nesto teze, teze dostupno...ne verujem da je veliki broj narkomana skochio odmah na belo i shopanje.

pa i alkohol utiche na percepciju i na svest. jel neko krivi alkohol za pojavu heroinskih zavisnika?

Link to comment
Share on other sites

^Upravo.

Inache ono shto sam napisao kako se prelazi sa gudre na neshto jache je pricha iz moje okoline tj. bliskih ljudi (od prijatelja pa do blizhe familije) tako da znam o chemu pricham...

ne znash o chemu prichash. ne mozhesh uzimati primer iz lichne okoline kao razlog da se neshto zabrani, ili uopshte suditi o pojavi na nacionalnom nivou na osnovu lichnog primera.

ko kad moja baba pricha da su komunisti bili bolji zato shto su joj chetnici obesili tjaleta i strica, nema veze shto chetnici na prostoru cele juge, za ceo tok rata nisu ubili vishe civila od komunista samo u beogradu, samo od "oslobodjenja".

Link to comment
Share on other sites

@Ramirez

mislim da je holandija jedina drzhava na svetu u kojoj je legalizovana i sama kupoprodaja, inache ima drzhava gde je legalizovano samo posedovanje.

Ima jos par zemalja u svetu gde je legalno prodavati , upraznjavati nositi marijuanu :DD , samo sam sada zaboravio koje .

Inace svi znate da se marihuana koristi donekle u medicinske svrhe jel tako da znate ?: )

Kontam da su u Africi kod njih to kao kod nas cigare , gudraju se ko ludi ;)

Link to comment
Share on other sites

@Ramirez: Pa opet ti uzimash jednog choveka (kog si naveo kao primer) kako hoce sam kuci slobodno da se opusti uz dzoint. Budimo realni ko u Srbiji sam duva kuci? Uvek se skupi neko drushtvance, neko izbaci vutru i svi vare zajedno...

A i chovek koji dodje mrtav umoran sa posla nema zhelju ni da jede a kamoli da smota dzoint...

Ne znam shto tako prichash ali kao da nikada nisi prichao sa ljudima koji duvaju... O njihovim krizama i loshim tripovima... Da ne pricham o klincu koji je skochio na glavu sa moje zgrade tako shto se naduvao i imao losh trip... (btw. imao je 14 god. tuga bozhija...)

Ok je to da se marihuana daje u medicinske svrhe ali sada da ide masa hipika kroz grad i da vichu "WE LOVE GANDZA!!!" je debilski... Ne znam ko je rekao, zar nije lepshe da to radish a da niko ne zna?

Zamisli kada bi se legalizovalo to kod nas, pa pola seljaka bi zasadilo to u njive i prodavalo.... kako smo poremeceni...

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...