Jump to content

Da odete i ucestvujete!


Recommended Posts

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeste, ali cela poenta ovih likova i ove setnje je da zele da se promeni zakon, sto je samo po sebi legitimno

mislim da nece. realno, svi ljudi koje poznajem su bili u kontaktu sa travom. neko zeli da proba, neko ne, i tesko mi je zamislivo da ce sad neko "e legalno je sad cu da duvam a do sada mi nije padalo na pamet"

licno nisam za legalizaciju, ali ne mislim da taj argument "e svi ce da krenu da duvaju" ne stoji

i kakve to sad ima veze sa onim sto sam rekao?

bolje citiraj krivicni drugarima sa storm fronta

Uzivanje marihuane je krivicno delo.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

pored toga sto sigurno znam da nisi u pravu (iz konkretnih primera sudske prakse), cela poenta stava 4. je okrenuta dokazivanju da droga nece biti dalje u prometu

uostalom, ako imas medicinsko uverenje za npr. opijum, onda ces taj opijum dobiti iz apoteke, ne od dilera sa coska, tako da takvi primeri uopste ne potpadaju pod ovaj clan

Bitna stvar je da je to promenjeno pre par godina i sada se odgovara i za uzivanje, pa valjda istrazni sudija bolje zna od mene i tebe, a inace mi je i majka advokat ona mi je prva rekla da je uzivanje kaznjivo i ja sam kao i ti protumacio taj zakonik tako i onda sam hteo da vidim da li je ona u pravu, pitao sam par ljudi iz prakse i svi su mi rekli da je sada uzivanje krivicno delo.

Ako ti tu marihuanu imas, posedujes, a nemas dozvolu za posedovanje iste to je samim tim krivicno delo jer si nabavio protivpravno, odgovaras u svakom slucaju.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

aha, odes u svoju opstinu i popunis formular. posle par dana te zovu da pokupis malu zelenu karticu sa hologramom lista marihuane.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

vidi dei, sudska praksa i pozitivno pravo su ipak dve odvojene stvari, i trebalo bi da su u harmoniji. cela prica je potekla kad si rekao da je uzivanje krivicno delo

Iz bilo kog tumacenja ovih propisa, a pre svega gledajuci ratio legis celog clana, ne moze da proizadje da je posedovanje za licnu upotrebu (sto se u vecini drzava regulise propisanom kolicinom) kaznjivo, i ne vidim kako to mozes da sporis. ako se to desava u praksi, to je onda pravno nasilje, ne pravo

Ja ti lepo kazem da pitas nekog istraznog sudiju da li je uzivanje marihuane krivicno delo ili nije, pazi sad ovo 2 ortaka dodju kod tebe gajbi i krenu da vare, policija udje u stan i tebe okrive za davanje prostorije za uzivanje a sta njih puste?

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

hm, zar nema onaj novi zakon da policajac NE SME da te pretrese, sem u nekim extremnim uslovima?

u extremnim uslovima, ako ti indzo viri iz dzepa:)

elem, ovi shetachi nikada nisu ni pertresali, na interventnu se zakoni naravno ne odnose.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Nisi mi odgovorio.

@Jack Mene su izuvali iz patika nasred Trga Republike + sam dobio samar kada sam zatrazio broj znacke.Ne znam koliko je star taj novi zakon ali ovo je bilo pre godinu dana.

Izvinjavam se nisam procitao tvoje pitanje, odgovor je da ne mozes da dobijes "dozvolu za marihuanu" iz prostog razloga sto se ista koristi samo ako si dugogodisnji bolesnik od raka i tesko da ti ima spasa.

Pazi policija je svuda okrutna, to nije samo kod nas, policajac nije smeo da ti lupa samare na tvoje pitanje ali tu smo gde smo. Posto skoro svakodnevno vidjam kako se policija ophodi prema svima a i majka mi prica stalno kad je zovu u 02:00 po sluzbenoj duznosti kako se oni ophode prema onima koje privedu. Ako te nahvata policija ne pricaj nista i ne odgovaraj nista dok te ne pitaju, kad te pitaju odgovori im kratko i jasno, ne provociraj ih i ne pozivaj se na nekakav zakonik iz prostog razloga sto u toj prici ti nemas sta da trazis, ako vec zelis da se zalis na odredjenog policajca pokupi par ortaka koji su svedoci pa kod nacelnika supa.

Ne raspravljaj se sa policijom nikada nego uradi ono sto ti kazu.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ovo bas i nije tacno. Doduse, ja mislim na ono "sta ti je u torbi" a one varijante sa bas pretresanjem ne.

da gospodine policajche, nosim u rancu 3kg koke, 1000 eksera i malo skandze. izvolite mozete pogledati:)

milsim ne znam, meni se barem niikad nije desilo da me shetach pretresa, niti sam ikad video da je ikoga pretresao.znam za sluchajeve kada su smarali ljude, ali ako tvrdish da nemash nishta, na tome se i zavrshi.

naravno, koliki morash biti retard pa da kazesh enshto slichno iz prve rechenice posta, mada znam i takve sluchajeve(i to uglavnom posle chuvene shetachke spike: ma ajde kao recimi ja sam ti kao ortak, necu ti nishta)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...