Jump to content

Ubuntu 7.04


Stator

Recommended Posts

Iako ja nisam neki preterani ljubitel ovog afrikanca mogu vam reci da su odradili lep posao.

Prva novina je pomoc pri migraciji

migration-assistant.jpg

Dakle svi bukmarci pozadine kontakti u IM-u mozete preneti iz starog win-a u nov linux u 2 klika

Ukloliko klinete na neki fail i Ubuntu ne moze da ga otvori odmah ce vam ponuditi da instalira program koji moze da otvori taj fail i prigazati nejgovo popularnost kod drugih usera

EasyCodec.png

wifi je sada uber lak

NetworkManager.png

Naravno docekace vas vec propoznatljivi desktop sa poboljsanim ikonicama

Desktop.png

Ako se pitate sta vam je "pojelo" mesto na disku sada to mozete saznati isto u 1 klik

baobob-thumb.png

Ako pokusate da pokrenete neki program u terminalu a on nije instaliran odmah ce vam reci i kao da ga instalirate

command-not-found.png

Naravno i automatix 2 je izdat za novi Ubuntu i sada mozete instalirate SVE moguce i nemoguce kodeke flasheve drajvere za graficku mogucnost da pisete/brisete po ntfs itd u par klikova

10.png

12.png

Evo i tehnikalija ako nekoga zanima.

Kernel: 2.6.20

Xorg: 7.2

Gnome 2.18.0

etc..

I da naravno www.ubuntu.com za dl :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sad sam ga skinuo pa ću da probam, deluje ozbiljnije od 6.06.

Jel neko probao xubuntu? Koja je razlika između desktop i alternate verzjie? Nema nigde u detalje, pretpostavljam da se desktop varijanta digne kao live pa odatle instalira, a alternate ima samo instaler u tekst modu pa zato radi i na 64MB rama...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao. Znas kako, odaje utisak nedovrsenosti (neki debilni glitchevi, pucanje xfce-a itd), ali je i opste-poznato da Canonical daje vise kesha za razvijanje Ubuntua, nego njegovih fork-ova. Prilicno je minimalisticno odradjen, koliko se secam, one-app-per-task i generalno brze radi od starijeg mu brata. Znaci, kad se malo razvije Xubuntu, prelazim na njega, definitivno.

Da, alternate ima textualni installer, treba mu manje rama, mozes da biras gde ces instalirati GRUB (mada to sad mozes u Feisty-ju i sa Desktop CD-om) i njime mozes da radis update sistema.

Edited by Hide
Link to comment
Share on other sites

meni je isto stajao tu nekoliko puta ali je na kraju uspelo i sad shljaka ko zmaj. s'obzirom da sam nub instalacija zaista nije bila komplikovana, da ne pominjem shto mi sav hw radi pa chak i integrisana zvuchna koja je u windowsu zajebavala :)

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Ako zapne nesto svrnite ovde. To je lokalizovani Ubuntu forum ;).

Btw, ovo izdanje je bukvalno retard friendly, ubacili su drivere na klik, pa cak i compiz po defaultu (Desktop effects za novajlije)... Izgleda da im se saradnja sa Freespire-om isplatila.

(Sad cekam Sa1nta da dodje i opljuje Feisty :p)

Link to comment
Share on other sites

pa reko sam vec :) To je najbolji nacin na naucis u detalje linux. Tako sam ja bio optimista i kao aj da naucim BSD tako sto cu da ga stavim na server namestio sve i sledecih 150 dana ga nisam dirao a on radio, i onda sam ukapirao da je to los nacin da naucis nesto jer se ne kvari [:D] A na desktopu uvek nesto cackas brljas budzis pa bogami i sjebes :)

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je prvi Linux i mogu vam reci da mi se opasno svidja. Evo vec 5 dana ne ulazim u win uopshte. Meni lichno se vishe svidja kde okruzenje i skoro da sam nashao sve alternative za chesto korishcene win programe, jedino nikako da nadjem dobar divx player a probao sam ih dosta ( Mplayer, Kaffeine, Vlc ... ).

Mozda neshto propushtam, shta je essential za multimediju uopshte (kodeci, pluginovi etc ...).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...