Jump to content

Gotovo je...


Wulfgar

Recommended Posts

O maj gad citam nesto 4s forum i naletim na thread da neko reklamira eve u sk-u i neko se nadoveze na to na ruru ima bas dobar baner o eveu i rekoh da svratim nisam bio davno :)

Elem od izometrijskih rpgova najvise sam voleo naravno fallout i bg2.Bg2 mi je dosta dugo vremena bila omiljena igra pre svega zbog extra price, a posebno se uverljivoscu izdvaja jon irenicus, ono stvarno je uradjen profi negativac sa prvoklasnim voice actingom.

Ali kada sam se ove distance osvrnem na te dve igre moram iskreno reci da je fallout, hands down, daleko najbolji crpg ikada.Bas sam dumao sta je ono sto falloutu daje takvu jebitacnost i replayability i zakljucio sam da su to svakako prvoklasno odradjeni kvestovi.Naime skoro svaki kvest je moguce odraditi na nekoliko razlicitih nacina u zavisnosti od preferencija lika.

Igrao sam pre jedno mesec 2 opet fallout, ali sa resenjem, cisto da vidim da nisam nesto slucajno propustio u prethodnih 10 prelazaka :) i na kraju igre kada treba da napunis tanker sa gorivom odem na web sajt da pogledam kad ono ni manje ni vise nego 8 razlicitih nacina da odradis kvest!Nisam mogao da verujem presao sam igru 10 puta a ni sam nisam znao da ima toliko nacina da odradis taj q.Da ne pominjem u falloutu 1 kada nagovoris mastera da aktivira nukleraku to je bila cista klasa :)

Koliko me secanje sluzi nijedna igra ikada nije pruzila toliku slobodu kao sto je to ucinila fallout serija i tacka. Oko ovoga ne znam ko ne moze da se slozi :)

Sto se tice tacticsa kada sam ga prvi put doneo kuci bas sam se razocarao bio i stavio sam ga u fioku da odlezi.I posle odredjenog vremena nisam imao sta da radim i ajde reko da probam i kada sam stavio real time borbu i uspeo da predjem preko toga da igra nije pravi fallout igra mi se prilicno dopala bila je zabavna [8D]

Od fpsova cenim deus ex i system shock 2.Za mene licno najvece razocarenje ikada je bio deus ex 2 toliko sam se smorio kada sam video da nije ni nalik kecu da ti nije normalno.Bukvalno kao da su uzeli sve sto je valjalo i izbacili to iz drugog dela da bi igra bila prilagodjenija mladjoj konzolaskoj populaciji:/

System shock 2 nikada nisam zavrsio iz nepoznatog razloga moracu opet da skinem da se podsetim prso mi stari no-name disk na kome je bio :(

Ovde vredi pomenuti i stalkera, iako nije bio sve cemu sam se nadao i dalje je ispao prilicno dobra igra jer su uspeli da docaraju atmosferu iako mi se cini da su malo zbrzali na kraju i bio sam razocaran sto ima toliko ljudskih protivnika u poslednje 2 zone.Mislim wtf treba samo raspali mutanti tuda da lutaju :D

Au sada vidim al sam se raspisao a oko pola 4 ujutro [8D]

Link to comment
Share on other sites

i meni bio bedak za te mozgove i glupog robota koji uvek ispadne degenerik. mislim da treba uber science da bi uspeo da spasesh jedan od smrznutih geek mozgova. onda valjda dobijesh skynet robota :p

sad i mene lupa nostalgija i setjanje na bombadovanje :s

mozhda opet iskopam negde cd kao migsa i krenem ispochetka nekog HtH nindzu da pravim :/

Ako se ne varam, treba ti 260 science. Jebote.

Link to comment
Share on other sites

Poceo sam unazad da citam postove, i ono pljuvanje na prethodnoj strani i...pogubio se ko kome sta tu hoce da dokaze, plus, smorio se ko plovak :)

Elem, da stave grafiku iz 98me - cisto sumnjam, normalno da ce je uraditi iole kvalitetno srazmerno danasnjim igrama. Normalno, ne bih voleo da urade tipa "daj bilo sta, samo da je 3d". Najradije bih da je uradi u fazonu prethodnih nastavaka, tja onaj klasican izometrijski pogled, al nek napucaju koliko se moze...u detalje.

Sto se tice same srzi Fallouta tja prica + questovi + sloboda kretanja po "velikoj mapi" - opet, cisto sumnjam. Pocece nesto, onda ce videti da nemaju dovoljno vremena zbog rokova, i jbga. Opet, nadam se da potpuno gresim po tom pitanju i da ce ga uraditi kako valja.

Razvoj lika - mozda to najvise unaprede, normalno, sa milion patcheva posle, da bi se ispravili exploiti i bugovi...opet, zbog prokletih rokova

Jedino sto moze mozda da spasi situaciju je da ga izdaju prilicno modularnog, garant da bi se skupilo nekoliko ludaka/fanova da odrade i/ili FO1 i 2, ili neku nama prijatnu trojku...sa svim sto FO stvarno pruza.

No, dok ne izadje, ostaje nam samo da laprdamo, ko i ja sad, tipa "puste zelje, pusti snovi" :P

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Gledajuci Oblivion i njegovo kreiranje lika (pa nije sve u tome kako ce lik izgledati), izgleda jako smesno u odnosu na kreiranje lika u F1,2. Osecam da ce zestoko zasrati u F3 oko kreiranja lika, al aj da ne baksuziram. Sam art u Falloutu po meni je nesto najbolje sto je moglo da se desi PC game komuni i sije sve ostale igre. Valjda im nece biti tesko da sve to sto je Leonard lepo iscrtao ubace i u F3. Pip Boy je bio maskota i temelj prethodnih delova. I naravno, ne mogu da odolim, i ne postujem samo jedan mali deo te inteligentne snage F1,2(ko nije igrao F1,2 nek ne cita ovo):

While travelling, random encounters may force the player

to fight (or run from) enemies such as parties of Yakuza,

bounty hunters, mutant scorpions, etc.; .

More rare is the occurrence of Special Encounters,

many of which include references to other fiction,

including a crashed Star Trek shuttlecraft and its late crew,

clad in red and blue shirts and equipped with Hypos, the pop-quizzing,

robe wearing Bridge Keeper from Monty Python and the Holy Grail,

a 'Tin Woodsman' (a man in Power Armor), rusted motionless,

pleading for an "Oil can!" and a technician Dorothy in NCR where a robot dog can be obtained (both of course, The Wizard of Oz). Arthurian Knights also appear, albeit clad and armed in the more indigenous garb and weaponry of Power Armor and Chainguns, and found on one deserted spot of ground are what remains, after their precipitous descent, of the sperm whale and a Bowl of Petunias that materialized high in the atmosphere in The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.[6] Special encounters are only jokes and not considered canon.

The primary objective of Fallout 1 was to find a replacement for a malfunctioning, and vital, computer component called a 'water chip' for Vault 13. Good evidence for the power of interactive games as engaging fiction can be found in the reaction of players of Fallout 2 when they find, in Vault 8, a thousandfold redundancy of water chips, and computer evidence of the shipping mistake that prevented them from reaching Vault 13. This creates two ironies in that first, Vault 13 is deprived of water chips, triggering the first game, and second, with Vault 8 not receiving their second G.E.C.K., the Chosen One cannot acquire one as easily as they would hope.

Special Encounter: A portal similar to that found in the Guardian of Forever episode of Star Trek. If the player enters it, he is transported to a small section of Vault 13, uninhabited and devoid of any interactibles but for a single computer. Accessing it, a warning message is given that a 'water chip' has malfunctioned; a predestination paradox.[7]*

In the town of Klamath, the player can be taught boxing by a man named John Sullivan, referring to the infamous bare knuckle boxing champion, John Lawrence Sullivan.

Metzger (no first name) is a slaver in The Den, south of Klamath. Tom Metzger is the leader of the White Aryan Resistance. Metzger is also a reference to the German word, meaning "butcher". When player enters his house, one of Metzger's employees says "Ahh, fresh meat!", referring to The Butcher from Diablo.

The NPC and potential party member Vic, a trader, is probably named after Victor Jules Bergeron, Jr. who founded the Polynesian-themed restaurant chain named after his nickname, Trader Vic.

The robot dog NPC and potential party member K-9 is a reference to the robot dog K-9 from the TV series Doctor Who.

In a random dialogue initiated by the NPC and potential party member Cassidy, he mentions that his father named him after a character from a comic book. His name alludes to Proinsias Cassidy, the Irish vampire from the comic book Preacher. Also, during battle, Cassidy can say "I wish I had a Limit Break." This is a reference to a game mechanic in the popular RPG series Final Fantasy.

There are two extremely mutated mice in Fallout 2. One of them is a pinkish flesh colored, giant, hairless rat named King Rat, another is an arguably more normal mutated giant rat named "Brain". Brain hides in the city of Gecko and is planning world domination. This is a reference to the Pinky and the Brain cartoon series.

A NPC (Non Player Character) found in the town of Gecko named "Gordon of Gecko", reference to Gordon Gekko. The player can undertake a quest from him, and the dialogue leading up to this paraphrases Gordon Gekko

Link to comment
Share on other sites

Vudi, propushtash poentu (ponovo).

Ama igra takvog kalibra, ogromna, otvorena i nelinearna (pri?am o Falloutu), mora biti iz prvog lica da bi se potpuno u?iveo u svet! Neki ljudi nikako da shvate da su se devedesetih igre pravile u izometriji ne zato ?to su developeri tako voleli, nego jer je hardver bio jadan i sve iz prvog lica bi izgledalo o?ajno i ni pribli?no ne bi prikazivalo svet kako treba!

Totalno, totalno pogreshno...

Prvo, igre su se pravile u izometriji zbog daleko bolje preglednosti. Idealan cRPG treba da ima TB combat (nebitno da li je party ili single based). Phase based i RTWP spadaju u kategoriju "moze da prodje ako se odradi kako treba" (IE igre), a RT-u nema mesta sem u action-RPG varijantama. Imajuci u vidu da first person gotovo podrazumeva RT (narochito u sluchaju Bethesda-e) dolazimo do zakljuchka da je totalno neodgovarajuc. I to je razlog zashto je svaki dobar cRPG imao izometrijsko izvodjenje, a ne FP. A shto se tiche toga da hardware nije podrzavao FP, reci cu samo - "Wizardy". Serijal koji je izgledao toliko "ochajno i ni priblizno nije prikazivao sveta kako treba" da je trajao 20 godina i doziveo osmi nastavak! I borba nije bila RT.

Dalje, ako se ne varam, FP avanture su bile veoma popularne '90-tih. A chini mi se da su i FPS-ovi tada doziveli veliku ekspanziju. Tako da se u sluchaju cRPG-a ne radi o grafichkom, vec o zdravorazumskom ogranichenju. Koje se negde nazalost zagubilo. :(

Vishe sam se uziveo u Avernum uz pomoc njegovih tekstualnih opisa koji iskachu maltene na svaka 2 minuta u toku igre nego u bilo koju igru koja je izashla u poslednjih 6+ godina...

Nije isto kad pogleda? u pustaru dokle se pogled prostire, ili kad zaista pri?a? s nekim od onih NPC-ova kao da se zaista nalazi pred tobom, i pomera facu po tekstu, i kad gleda? u sprajti?a koji se kre?e po bitmapi i ti ne?to onda tripuje? i zami?lja? i od 20 igra?a svaki zamisli ne?to drugo.

Ti si Vudi, neshto shto se zove "graphics whore". Ogranichen si samo na vizuelni prikaz, tj kvalitet istog. Fallout chak i sada ima neponovljivu atmosferu upravo iz razloga shto je njegov izgled samo jedan od faktora, a ne glavni (i jedini) adut kao u sluchaju Volibiolona. Dalje, postoji neshto shto se zove art, i shto nema veze sa kvalitetom tekstura, a chega u IE igrama i Fallout-u ima na pretek i zbog chega one nikada nece izgledati ruzno, bez obzira na tehnichki napredak koji je do sada ostvaren i onaj koji nas tek ochekuje.

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Molim te,ali kada te molim objasni kakve veze ima prvo FO sa oblivionom,pa ondak mi objasni kakve veze ima ice wind dale sa istim tim oblivionom!?

FO i Oblivion nikakve, ali IWD i Oblivion imaju ogromne veze, s obzirom da sam igrao oba Icewind Dalea, gde su svi kvestovi "Idi ubij ovog" i "Idi donesi ono". Ako ti je IWD isto

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Aha ja sam G!ov sledbenik... registrovan sam ovde odavno ... sad sm se upecao na ovaj topic zbog tvoju budalastina prvenstveno, a drugi razlog je da podelim sa nekim tugu koja nam predstoji vezanu za fallout 3.

Dal sam old school igrac ili nisam to ne treba da te brine, jer ne zelim da se raspravljam sa tobom oko tih stvari, imam preca posla. Od 95.imam kompjutere(da,tada sam imao 10.god), imao 386, pa 486dx1, pa 486dx2, kada sam rekao p166mhz, rekao sam zbog toga sto mi se cini da sam tada imao tu konfiguraciju .... Sad sam se setio da jos kuci imam one velike diskete od 1mb :)heheheh. To je potpuno nebitno , ja sa tobom ne zelim vise da imam bilo kakvu konverzaciju jer nema smisla.

Mi smo ovde zbog Fallout-a a ti sa ove tebe slobodno begaj , idi na temu o obliviounu i svrshavaj sto si kraljevskoj porodici sipao gudru u veceru ...

buahhahha :))

Odo da izadjem iz jebenog templ-a.

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Ne, neka vide svi i neka ostane pohranjeno kakav si ghay i graphics whore. [^]

A najnoviju grafichku nemash samo zato shto verovatno ne mozesh da je priushtish (izvinjavam se ako greshim). [:)]

I mojne da terate Vudija sa topiksa, on je ovde od presudnog znachaja, imajuci u vidu da je jedini predstavnik bezumne fanboi Bethesda rulje. [:D]

edit0rz

I izvinjavam se svima koje sam uvredio, nije u pitanju ni?ta li?no, samo mi je krv grunula u glavu :D

Vidi next-gen zenu. Mojne se izvinjavash nego prestani sa zamenom teza i razmisli da li to shto volish da igrash zapravo RPG i da li ti se ikada svideo neki true RPG.

edit0rz 2

I pokushaj da obrazlozish bez "industrija je napredovala" (poshto je suprotno) i FP je teh best (poshto je suprotno iz razloga koje sam objasnio a na koje se nisi osvrnuo ;) ).

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste, na primer Neverwint0r [:D]

I pokushaj da obrazlozish bez "industrija je napredovala" (poshto je suprotno) i FP je teh best (poshto je suprotno iz razloga koje sam objasnio a na koje se nisi osvrnuo ;) ).

Dobri wulfg0re, jel vidi

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Najgori i najprecenjeniji izgovor za RPG koji je ikada postojao. (ovo se odnosilo na NWN, ne Morrowind)

Oh noez!1!!1

svi ovakvi topici su isti jebote :))

vidi ovu igru

ma to je sranje

a ovo

a tek to je sranje

vudu: a nwn???

vulfi: jebo te nwn!!

Dare I say - RUR meme? Moramo da smislimo naziv. [:D]

Oh noez noez! Evo ga Vudi ponovo!

'Ajde, video sam te. :P Postuj, shta se sad snebivash. He who dares... ;D

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

NWN je FRP, a ne RPG. Neko ko ne voli adnd, ko ne voli fantasy world, ko nije citao knjige bazirane na tom svetu ne moze da shvati char tih igara. Meni je bas zakon bio osecaj solitude u Morrowind-u, lutam sam kroz divljinu, svet ogroman istrazujem, pravi fantasy osecaj, sto sam mogao da iskroistavam sve iz prirode i da pravim bukvalno sve stvari. Takodje, mislim da je sistem fantastican, kao i nacin borbe. Posle Baldur's gate, Morrowind mi je najbolji FRP.

E sad, NWN sam igrao sam kec i mogu reci da je to obicna mala linearna avanturica koju bi istrpeli do kraja samo pravi fanovi frp-a. Nema to veze sa kvalitetom. Pretpostavljam da je dvojka ista samo sa boljom grafikom.

A ja ne shvatam vuduovu opsesiju grafikom, pa fantasy igre nisu ni imale grafiku kad su pocinjale, igraci su sve zamisljali u svojim glavama.

U Falloutu grafika nije giga mega, ali ima sve male detalje koji ti pomazu da bez problema zamislis ono sto ne vidis i to je super osecaj, jer sam ubacujes fleshbackove iz filmova na tu temu.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Aiiiii, taj prvi sceenshot izgleda tako jebeno seksi! Upoznaj me sa tom lepoticom plz! [:p]

On a more serious note...

Vudi, po stoti put - niko ovde ne mrzi lep grafichki izgled. Ne verujem da neko takav uopshte postoji.

Po hiljaditi put - ono shto mrzim(o) je kad napravish igru koja miksuje akcionu arkadu i FPS, nalepish nekakve statistike, stavish je u vanila fantasy okruzenje, zalepish RPG tag i sve to provuchesh masi uz kilo bloom-a. Takav je bio Bolibono i po svemu sudeci takav ce biti i novi Fallout.

th_98283_e8c9aa16_122_1006lo.jpg

Pretty!!! does not an RPG make. Vidi, imam i ja lepu sliku:

th_98117_Ironforge_statua_na_ulazu_122_422lo.jpg

Jel' sad WoW RPG?

NWN je FRP, a ne RPG.

Nigga, please. FRP je podskup RPG-a.

Aaaa, Vudi zeno, ponovo brishesh editujesh!

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam sta ovaj vudu masta ja sam 98 ima p2 na 300 sa magistralom na 66 (koja nije bila top makina vec su se bili pojavili na 350 i 400 cini mi se sa magistralom na 80 bese ili 100 omg), 64 mb, i740 i pikao q2 i falloute... sta bre zahtevna igra o cemu pricas :) nesto si omanuo...

kakogod, danas igre odrzava grafika jer ih svi igraju duze od 3 meseca samo zbog njihove neoptimizovanosti i nemogucnosti da se igraju u fullu kada se pojave vec se cheka po 6 meseci da se kupi dovoljno memorije procesora pixela i shejdera... pffff.... i onda konachno proba se igra u fullu i skapira se da nije nish posebno :) al morash da kukas kako je sjajna bajna da ne bi bio smesan za puknute pare na makinu ;)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

al morash da kukas kako je sjajna bajna da ne bi bio smesan za puknute pare na makinu ;)

ja nisam od takvih ;)

ja ne znam sta ovaj vudu masta ja sam 98 ima p2 na 300 sa magistralom na 66 (koja nije bila top makina vec su se bili pojavili na 350 i 400 cini mi se sa magistralom na 80 bese ili 100 omg), 64 mb, i740 i pikao q2 i falloute... sta bre zahtevna igra o cemu pricas :) nesto si omanuo...

Jesu se pojavili al su bili nepristupačni. Meni su bre tra

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...