Jump to content

Zamalo da mi preteknu japance


Dule_smor

Recommended Posts

Ovo sam danas slusao na radiju, i stvarno je strava. Sad razmisljam, koliko sam se vozio i to jos na nemackom auto putu bez ogranicenja da bih stigao na odrediste, a jedan od ovih bi me tamo prevezao za sat ipo :))

Jedino me zanima, da li oni "uvek" imaju tu veliku brzinu (naravno osim kod stanice i to) ili je ovo samo "show off" rekord, pa oni voze zapravo tipa 200km/h "standardno" ?

Link to comment
Share on other sites

Tako ce biti i kod nas za jedno 50 godina...

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

nemci su imali magnetni koji je kao isao standardno oko 400km, ali je pre nekih mesec dva izleteo iz shina usled "ljudskog faktora"

heh secam se kad sam putovao nekim obichnim fozom u francuskoj pored nas je bila neka experimetnalna "pruga" koja je bila na velikim betonskim stubovima visine oko 2 m ja bih rekao, i kao to je bila neka pretecha TGVa koja naravno nije uspela... ali opet zanimljivo za videti...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ti vozovi su budućnost putovanja u evropi, ako se nešto krupno ne promeni. jeftiniji su od aviona, a ako ne živiš na 5 min od aerodroma, i brži.

a ako živiš blizu aerodroma, izvini :)

Link to comment
Share on other sites

nemci su imali magnetni koji je kao isao standardno oko 400km, ali je pre nekih mesec dva izleteo iz shina usled "ljudskog faktora"

pa maglev je nemachka tehnologija. i nije izleteo nego je ostao tamo gde je i trebalo, samo se sudario sa vozilom za odrzavanje koje je ljudski faktor zaboravio.naravno kad se sudarish sa nechim brzinom od 500km/h onda bude i mrtvih.

btw. chak ni nemci koliko sam razumeo nemaju komercijalnu maglev liniju, sve se to desilo na maglev test poligonu. jedini maglev koji je otvoren za posao je u japanu(tj jedini su oni imali kinte da ga kupe).

skupo u pm;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

heh secam se kad sam putovao nekim obichnim fozom u francuskoj pored nas je bila neka experimetnalna "pruga" koja je bila na velikim betonskim stubovima visine oko 2 m ja bih rekao, i kao to je bila neka pretecha TGVa koja naravno nije uspela... ali opet zanimljivo za videti...

Ja sam imao prilike da se vozim nekom "turbo" linijom, koja nije ova u klasi 400-500km/h, ali je isao sasvim sigurno oko 200tinak. I mogu vam reci da je osecaj skroz cudan, cak i ako ste se vozili "obicnim" kolima takodje u slicnoj brzini.

Medjutim, ono sto mene takodje zanima jeste koji je broj zhrtava "peshaka" ? Posto, svi znamo da ne treba prelaziti prugu i to, ali kod nas barem imas prilike da vidis taj voz jer ide 30 na sat :> ovaj od 400km/h samo proleti. Jel moguce da su u evropi naucili da je prelazenje pruge big no no?

Link to comment
Share on other sites

manje su naučili, a više je pruga ograđena čim se primakne naselju.

a što se brzine tiče, štajaznam, meni je 300 u ICE-u bilo manje-više neprimetno. najviše primetiš da usporava po pet minuta i da za to vreme prođe 20 kilometara :)

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana sam se mnogo vozio na ovome (Pariz-Amsterdam, Aachen-Keln, Keln-Pariz): http://www.trainweb.org/tgvpages/images/th...halysbercy3.jpg

i mogu da vam kazem da jebe kevu kako je brzo! Na 300 km/h ne osecash brzinu, kao da letish u avionu - kad gledash na automobile koji idu po auto putu u Francuskoj oko 120-140 km/h izgleda kao da stoje [:D] Od Pariza do Brisela (336 km) za 1h 15 min sa sve ubrzavanjem i usporavanjem :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...