Jump to content

PLAY! 09


Lucky

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Hvala na konstruktivnim predlozima i pohvalama. Link sam prosledio autoru teksta pa se nadam da ce odgovoriti.

No, kada smo vec ovde zapoceli diskusiju, mene sada zanima sledece ... Sta je trenutno pravi izbor na domacem trzhistu bez obzira na dijagonalu (znaci mozhe i recimo 27" ali i 32" i 42" npr, naravno ne i 103" ;)) kada govorimo o kvalitetu slike? Znaci u slucaju da covek hoce da se obraduje dobrim ekranom za potrebe gledanja dvdjeva ili igranja igara na konzoli itd itd, sta mu se preporucuje?

Imajuci u vidu sve gore iznesheno? :)

Link to comment
Share on other sites

100hz crt (sad dal plitki za malo vece pare ili konvencionalni) daje lepshu sliku nego "HD ready" shitovi od 100-200k din koji se mogu naci po gradu

onaj dan kad sam gledao TVove nashao sam samo JEDAN full hdtv, 1920x1080. i to je bio samsung od 300 i nesto iljada, predivan tv zaista sa svojim sound sistemom ono da imam kamaru para za svashta nesto uzeo bih i njega (reference note, 300.000 din je vishe od 3.5k eura, cena ok polovnog automobila u ovoj zemlji =o)...)

e sad, ako ti ocesh lcd, i imash kesha za to planinarenje onda je sve cool, a ako ocesh kvaltietnu sliku za 10x manje pare od jedinog pravog HDTV-a u gradu onda bolje smisli tih dodatnih 60cm dubine negde na gajbi...

also, za godinu-dve dana cesh full hdtv LCD od 40 incha moci da pazarish za ispod 1k jura, tada cesh imati ps3 i blu ray filmove pa kao da ti treba, sada zaista to nije sluchaj =o)

Link to comment
Share on other sites

Pa znas kako, ja nikad nisam bio od tih sto cekaju godinu dve, dok ja sacekam ono se pojavio doublehdtv i onda opet cekaj to i tako. Nekako ima ok modela LCD-jeva koji su tipa 500-600 evra i koji bi trebalo da pomognu da se covek ratosilja starih crt-ova i slicno, da uvede malo reda itd. Ne smeta meni kad je slika malo losija, smeta mi kad je slika mnogo losija, a ne mogu da verujem da je bas takva katastrofa?

Bas sam u prolazu do kuce video neki Samsung 42" koji kosta nesto kao 90.000 dinara, delovao je ok.

Link to comment
Share on other sites

Ne smeta meni kad je slika malo losija, smeta mi kad je slika mnogo losija, a ne mogu da verujem da je bas takva katastrofa?

sve zavisi od toga kako tvoj kablovski operater reprodukuje kanale koje ti shalje odnosno sta cesh da gledash na tom TVu

obidji prodavnice u kojima nisu lukavi ko lukave lisice tj tamo gde NE pustaju DVDove ili HDTV signal na te TVove nego ono sto se kod nas sad pusta, znachi kanali sa najboljom emisionom tehnologijom kod nas = g92, avala i pink kada se gledaju na HD ready televizorima izgledaju ODURNO! ali kad mu zveknesh dvd ili hd satelitski kanal onda je "zomg prelepo ocu ovo da kupim" ALI niko ti ne kazhe da ti lepi sat kanali po prodavnicama dolaze iz njihovih sat risivera a ne kablovske koja reemituje osiromashne signal za obichne televizore...

tako da ponovim, ako bi na tom TVu da igrash wii, gledash domace tv kanale, a bogami i divx-e onda crt is still the way to go, ako cesh pak dvdove, sat kanale svojim risiverom i 360 ili ps3 onda uchini ono sto ti srce govori =o)

Link to comment
Share on other sites

Pa da budem iskren, za domace kanale me nije puno briga, jer je meni slagalica svugde lepa, pa makar i na monohromatskom jajetu od 10 incha ;)

E sad, bez sale, ja tv volim da pustim "da radi", i zaista gledam minimum programa na njemu. Meni bi LCD/Plazma sluzio/la za:

- Gledanje skinutih serija sa news-a kao i filmova. Neki bi bili u standardnom 400MB izdanju, neke bih mozda skinuo i "jache" upravo zbog lcd-ja odnosno plazme.

- Gledanje DVD filmova.

- Igranje Nintendo Wiija

- Igranje Xbox 360 / PS3 (koje doduse jos nemam, ali nikad se ne zna).

Eto ... znaci primarne su serije i filmovi, onda posle toga Wii, pa onda DVD-jevi i Xbox360.

Znaci, sta mi je ciniti? :)

Link to comment
Share on other sites

ako je tako, i ako imash kesh, uzmi nekog samsunga dijagonale 38-44'' od oko 100-180k din imash one hd ready 1300xneshto sto su i skidaj serije u jachem formatu i to je to =o))

ali onda ce ti slika kad gledash milku "sad joj daju samo dobro veche da kazhe" canitj biti sva okrzana =o(

takodje bilo je kod nas da se nadje, mislim u metrou, onih sonija lcd od 40'' 1600xneshto za oko 140k din mislim al kod njega je najimba fazon bio sto pored konvencionalnih ima i digialni ulaz ko monitor =o))

Link to comment
Share on other sites

Pa ne, mi sad zapravo samo ovako diskutujemo, nikada ja nisam rekao da cu sutra da odem da kupim, ali budzetski ne bih isao dalje od 100 000 najverovatnije, previse je to 180 000 i ostale varijante. Videcu sta ima u ponudi ovih dana, cisto da se malo informisem :)

Link to comment
Share on other sites

Ja za konzole nikad ne bih kupio HDTV, jer sam čuo da wide monitori od 20 inča odlično rade posao. A bio sam u prilici da pogledam HD film na jednom takvom monitoru i izgledao je fenomenalno. Prema tome, hvala lepo ali ću tih ~70K (koje istina nemam, a i da imam odakle mi) zadr

Link to comment
Share on other sites

Ukratko da rezimiramo:

Ako hoces da se igras PS3/X360 gledas HD/Blu Ray filmove pazari neki 32'' (720p) HDTV jel nije isti feeling igrati na wide monitoru i HDTV-u.

Ako neces da igras neke od dve gore navedene konzole i neces da gledas HD/Blu ray filmove poslusaj Koleta i uzmi neki solidan do 45k CRT TV.

Ovo kazem iz licnog iskustva nisam jedan od onih koji su to procitali/videli sliku/culi od ortaka!

Aj uzdravlje...

Link to comment
Share on other sites

Ukratko da rezimiramo:

Ako hoces da se igras PS3/X360 gledas HD/Blu Ray filmove pazari neki 32'' (720p) HDTV jel nije isti feeling igrati na wide monitoru i HDTV-u.

Ako neces da igras neke od dve gore navedene konzole i neces da gledas HD/Blu ray filmove poslusaj Koleta i uzmi neki solidan do 45k CRT TV.

Ovo kazem iz licnog iskustva nisam jedan od onih koji su to procitali/videli sliku/culi od ortaka!

Aj uzdravlje...

Ja mogu da ka

-//-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...