Jump to content

20 godina Yugo Floride


dovlagsi

Recommended Posts

izvor: auto.blog.co.yu

"Kragujevac, hotel Sumarice, 19. februar 1987. godine, SFR Jugoslavija.

Mesto i datum prve prezentacije tada novog Zastavinog automobila za radne ljude od Triglava do Vardara. I za svet naravno ! To je bilo vreme izvoza Yuga u Ameriku a Zastava je proizvodila 200.000 automobila godi

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Pricha se da su napravili dizel varijantu

[roflmao]

Nova instrument tabla u prototipu i nije toliko loshe izgledala kad se pogleda ostatak vozila :)

mislim da je to ovo shto je vlada napisao

Zastava je prikazala i prototip Floride In sa Peugeotovim 1,4L dizel HDI motorom od 68 konja i Peugeotovim 5-stepenim menjačem.

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Prochitao sam txt, ali ga nisam ga lepo naglasio :)

U pricipu zastava sa boljom proizvodnom trakom koju koristi za izradu z10 ima mogucnost da napravi neshto bolje od nove lajsne za yuga [:D]. To shto smo mi skup retarda [i profitera] koji pored chinjenice da se zastava ovde najvishe prodaje, ama bash ne ulaze makar u malu izmenu shasije ili unitrashnjosti.

Edited by stalja_
Link to comment
Share on other sites

pročitao sam i ja tekst, no nisam mislio da ima smisla napisati bilo šta osim tužnog smajlija. florida je za vreme kada je trebalo da izađe bila prilično napredan auto (na papiru). bila je pri vrhu klase, ako ne i najbolja, po unutrašnjem prostoru, u poređenju sa tadašnjim golfovima, fordovima i fijatima nije bila ni toliko ružna, itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...