Jump to content

Visa elektron u inostranstvu?


Recommended Posts

Nekako mi ovde dodje najprirodnije da pitam. Bila neka prica sa Niggerom u Dubaiu i on kaze da je tamo placao elektronom stvari a da je imao kes na dinarskom ovde u banci, pa se vrsila konverzija. Medjutim, ja sam pozvao korisnicki servis Sosijetea da proverim za to, i kazu da moram da imam kes na deviznom i da se ne vrsi automatska konverzija.

Pa mene sad interesuje jel imao ko jos iskustva sa tim stvarima i koliko ima istine u ovome sto su mi rekli u SocGen-u, mada kapiram da to zavisi i od banke do banke.

Link to comment
Share on other sites

kad sam otvarao u STG rachun, recheno mi je da mora suma da se prebaci na devizni rachun pa se sa njom mozhe slobodno raspolagati u inostranstvu.

ono shto ne znam a pretpostavljam je da se prebacivanje sa dinarskog na devizni rachun mozhe uraditi samo u srpskim filijalama

Link to comment
Share on other sites

pa preko neta mozete da pristupite svom rachunu i tu da "prebacite"

sredstva sa dinarskog na devizni racun pri cemu se automatski vrsi konverzija

valute sa dinara u euro, i onda mozete da koristite ta sredstva sa deviznog

racuna u inostranstvu vasom karticom... sve mu dodje na isto,

banci je svakako u interesu da vam omoguci sto lakse trosenje para jer

vazda uzima proviziju na sve sto radite. Zato ja kad mi legne cash na racun

odem do raiffeisen bankomata i oma dignem sve pa u dzep i onda placam

tako gotovisnki, necu da se dzekiram jer su bas bezobrazni sa tim

provizijama... :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

pa proviziju plaćaš svakako :(

zvanično, kada platiš karticom u radnji, proviziju je banci platio prodavac. naravno, on je to tebi uračunao u cenu, a pošto zakon ne dozvoljava da bude različita cena za keš i plastiku, ishod je jasan.

napolju neki lanci vraćaju tih ~1% ako platiš kešom (preko nekih svojih kartica kao što je merkator pika, nije mi jasan tačno mehanizam, možda neko od bankara ovdašnjih može da razjasni), ali kod nas u deltastanu ih zabole kurac.

Link to comment
Share on other sites

Nije da se bas razumem u e platni promet pa i ne znam sta je Visa elekteron, ali me interesuje generalno da li se sa bilo kojom kreditnom moze odavde prebacivati novac, tacnije placati u inostranstvu, znaci fazon kupovina preko interneta

"Ako putnik ne naidje na boljega od sebe ili na sebi jednakoga, neka se cvrsto drzi svoje osamljene staze jer nema druzenja sa budalom."

Dharmapade [5]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...