Jump to content

Lansirana Windows Vista


Gospodin

Recommended Posts

Aj nekoliko pitanjca za Vistovce ? XP ima par stvari koje mi opasno idu na kurac pa da vidim el su ispravili.

1. Da li je moguce da svaki korisnik namesti svoju rezoluciju. Tipa ja ocu 1280x1024 a sestra 1024x768 ?

2. Kada ja nesto instaliram da li se pojavi ikonica toga na desktopu od drugog usera.

3. Da li useri mogu da imaju razlicit startup ?

4. Da li su totalno razadvojeni useri npr ja pokrenem dc++ pod svoim userom i idem na moje hubove sa mojim sherom a sestra pokrene dc++ sa svoim userom i ima drugacija setovanja od mene ?

5. Ako ja instaliram tipa plan plusa pod mojim userom da li ce on raditi i da drugom useru ? Isto vazi i za alkohol.

Koliko ja znam ovo nista nije moglo u XP-u elegantno da se uradi. A posto ja delim komp ovo mi je extra vazno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ovo za startup je i sada solidno rešeno, docs n settings/all users/start menu/startup vs. docs n settings/stator/start menu/startup i HKLM/run vs. HKCU/run, a i softver može da se instalira i za sve i pojedinačno, ali je to ostavljeno autorima da implementiraju, a oni to najčešće ne urade.

npr. opera te pita prilikom instalacije da li da čuva odvojena podešavanja za sve juzere.

Link to comment
Share on other sites

Windows Search

Odlicno su odradili pretrazivanje i indeksiranje hard diskova, koliko nisam voleo da koristim search pod xpom toliko obozavam pod vistom. Sve sto treba nadje za manje od 5 sekundi, dok sam na xpu bio osudjen na viseminutno cekanje, pogotovo ako pretrazujem foldere sa stripovima, gde ima 3000+ fajlova svaki od po 10ak mega.

Superfetch

Pohvala MSu sto se ovoga setio, moja jutarnja rutina paljenja winampa, firefoxa i messengera vise ne traje zamarajuce dugo. Firefox non stop otvaram i zatvaram i iskreno drago mi je sto su mi ustedeli tih par sekundi svaki put [:D]

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nekako jos uvek nemam potrebu da predjem, i pored svega sto ste naveli. Videcu, mozda na nekom test racunaru, kao sto rekoh, malo da se zezam, pa ako se bas primim, onda predjem i na glavnom. A i jos nije sigurno kako ce prolaziti to sa hakovanim i krekovanim verzijama, pa nije zgodno da u sred visemesecnog koriscenja se OS nekako "zakljucka" i kao ajde cao :)

Link to comment
Share on other sites

Media centar je jebena extra stvar

Samo zahteva giga rama :P

Lol kako se ukusi razlikuju

Meni je MC nesto najruznije/najnefunkicionalnije u duuugo vremena :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

slazem se sa staljom, MC je odlichna stvar, dosta sam ga koristio na laptopovima sad koje sam imao na testu.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa recimo da je ovo extra stvar za tv. Em gledash filmove, zadnje serije i snimash tv program preko daljinca, a da pritom ne koristish 50 programa nego jedan. Jeste americhki al' volim takve lazy stvari :)

Huh.

Onda bice da ja nisam obratio paznju na te finese, meni je delovao kao ruzan i glomazan objedinjen plejer.

kako to mislis gledas filmove i zadnje serije :) ?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Huh.

Onda bice da ja nisam obratio paznju na te finese, meni je delovao kao ruzan i glomazan objedinjen plejer.

kako to mislis gledas filmove i zadnje serije :) ?

Pored stvari koje skidash sa neta mozesh da napravish lep shedule kad da ti snima omiljenu seriju/emisiju/film. Pored toga mozesh da promenesh interfejs samog centra ako ti se ne svidja plavo-iskopirani-mac-look :)

I josh neshto

Vista je uspela da mi nadje za 6 god staru tv kartu drajvere i ubaci je kao difolt tv na media centru sa sve daljinskim. Ali opet giga rama je pozeljno poshto je zahtevna aplikacija. [radi na 512 fino, ali opet to nije to]

Link to comment
Share on other sites

Kad budem stavio giga rama komp ce me koshtati oko 60% cene ps3 koja u srbiji iznosi oko 1200e. E sad da kupujem uredjaj koji samo chita blu rej disk i pritom sluzi samo za linux koji fala bogu ne znam da koristim, za mene je chista glupost.

Lepo je imati ps3 ali onda je i lepo imati puno para za troshenje [bacanje] :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...