Jump to content

IZBORI, GLASANJE, danas.....


Recommended Posts

niggeru, toliko si se borio protiv slobe i toliko zeleo da ga vidish kako silazi sa vlasti da ne primecujesh kako je ovo novo stanje isto ono samo sa malo boljim marketingom i umesto jednog coveka sada imamo 4,5 tajkuna koji kontrolishu sve.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brate iguano, i dalje ne kapirate koliko je jedan nigger u pravu?

Ne?

Ukapracete :)

Ti za otprilike 2 godine.

A nigger ce valjda ukapirati da ne vredi za idiote gubiti zivce.

Inace, kako je bre sad isto kao za vreme slobe, pa sta ti pricas?

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Brate iguano, i dalje ne kapirate koliko je jedan nigger u pravu?

Ne?

Ukapracete :)

Ti za otprilike 2 godine.

A nigger ce valjda ukapirati da ne vredi za idiote gubiti zivce.

Inace, kako je bre sad isto kao za vreme slobe, pa sta ti pricas?

pertu, kolika je prosechna marzha na proizvod u merkatoru, rodicu, maksiju? ide do 35%. Dok je u ceskoj, madjarskoj,sloveniji, maksimalno 10%

u ovoj drzavi imamo vladavinu 4,5 tajkuna koji su se udruzili i zajednicki diktiraju stanje trzista, a drzava ne radi praktichno nista jer svi ti tajkuni placaju politicke stranke, kao sto je npr cheda delio kupone i kredite za maksi onima koji bi doshli na njegove mitinge.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Zabole me patka za jebenu marzu u rodicu maksiju i merkatoru :))

A sad, na zalost znam kolika je, mada me to ne zanima u zivotu, i manja je.

Ali poenta mog STAVA je da sad ne treba da se lupamo oko procenta marze. Jer ti apsolutno jesi u pravu za tajkune. Da ocu, sad bi isao i sledece 3 strane foruma smarao oko marze i kako nisi u pravu kao de1 oko toga kako je napolju a kako je ovde. A jesi u pravu.

A ti tajkuni sigurno nece da se udruze sa mnom, nego medjusobno. Bas kao i u svakoj drzavi. Pa i u toj ceskoj,madjarskoj, sloveniji.

Sad bih mogao napisati jedan sastav o svom politickom osvescenju, ali necu, to sam sebi jos 2001 obecao :)

Samo mi je pomalo tuzno gledati kako nikad nista necemo nauciti

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ok, jeste bolje u mnogo chemu nego za vreme slobe. mnogo vishe para jeste u opticaju. Lakshe je zaposliti se za neku pristojnu platu.

Ali mene iritira sto smo se zadovoljili sa tako malo i predali apsolutnu kontrolu nad nashim sistemom nekolicini ljudi, i poceli da oprastamo opsti lopovluk koji sada ovde vlada. Umesto da razvijanjem javnih institucija imamo pravnu drzavu u kome bi politicari morali da polazu finansijske izvestaje o lichnim prihodima 2 puta godisnje i gde bi se drzava borila protiv monopola a da se ne radi o telekomunikacijama. Svim demokratskim politicharima su usta pune Evrope, ali evropa nije samo plata od 300 evra i lakshi vizni rezhim. Svojim ochima i ushima bio sam svedok kako su te iste demokrate u ovom gradu prale odnosno kralemilione gradskog novca iz budzeta preko posla na kome sam saradjivao. Da li je evropa i to?

E sve dok dopustamo da nas politichari zadovoljavaju sa mrvicama onda cemo biti na balkanu i bice nam kao da je sloba na vlasti...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Pato zavisi od ljudi. TJ od toga kako glasaju. Culi smo kakvi su programi

kojih stranaka i sta ko nudi. Bili su jasni i precizni: neko je predlozhio rat ako se kosovo odcepi a neko se bavio malo normalnijim stvarima i gledao kako da ubrzamo evro integracije... To sto kod nas pali SILA i NERED, to je do mentaliteta neobrazovanog ogranicenog naroda kojim se lako manipulishe...

Nikada vise mi necemo ratovati, gotova su vremena JNA i 250.000 vojnika,

sada je vreme za ekonomiju i nauku. Mnogo vise me interesuje sta cemo

ako se klima skroz razjebe ili na nas krene dzinovski meteor. Zelim ljude koji

ce imati resenje za takve probleme a ne retarde koji ce reci "pa ok, sada cemo lansirati kompletnu romsku populaciju na meteor da ga progrizu sa svih strana i reshe pretnju"...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Pato zavisi od ljudi. TJ od toga kako glasaju. Culi smo kakvi su programi

kojih stranaka i sta ko nudi. Bili su jasni i precizni: neko je predlozhio rat ako se kosovo odcepi a neko se bavio malo normalnijim stvarima i gledao kako da ubrzamo evro integracije... To sto kod nas pali SILA i NERED, to je do mentaliteta neobrazovanog ogranicenog naroda kojim se lako manipulishe...

Nikada vise mi necemo ratovati, gotova su vremena JNA i 250.000 vojnika,

sada je vreme za ekonomiju i nauku. Mnogo vise me interesuje sta cemo

ako se klima skroz razjebe ili na nas krene dzinovski meteor. Zelim ljude koji

ce imati resenje za takve probleme a ne retarde koji ce reci "pa ok, sada cemo lansirati kompletnu romsku populaciju na meteor da ga progrizu sa svih strana i reshe pretnju"...

[roflmao]

choveche o kakvoj ti utopiji sanjas... vreme za nauku i ekonomiju... kako si me nasmejao... ti se ochigledno nisi probudio 6. oktobra...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ljubim vas sve :* ljubim i one sirotane koji rade u HFu :*

btw, "bolji zivot, normalan...." kolika je prosecna plata kod nas?

saberi 12 tih plata (godishnja). mozes li za tu svotu da kupish NOV AUTO?

tacka. necu da vas cujem pilici mali. o cemu vi pricate ovde? za godisnju

platu nemate JEDAN NAJJEFINIJI novi usrani auto? i nemoj sad "jaoo pa

kako je tek u severnoj koreji..." zabagovani umovi, retardirani ljudi i

prejake frizure kao takve. [:)]

shta sad znachi taj ekonomski aspekt prosechna plata ? koliko ti ljudi znash koji rade za prosechnu platu ? evo ja lichno od ajde da kazemo ~50 zaposlenih ljudi koje znam 2oje rade za tu prosechnu platu. jel si ti prosek ? onda ti ne trebaju kola ..

evo ovde imamo primer sainta i g!! koji su prezhiveli isto shto si i ti prezhiveo pa su oni uzeli ili planiraju da uzmu nov auto. i to ne najjeftiniji. i shta sad to govori ?

Mi kontrolu nismo predali, kontrola je prirodno migrirala prateći realnu moć, od političara ka tajkunima, država kao skup institucija je nikad nije imala kao svoju, stepen kontrole države nad novcem za vreme komunizma je bio "dodeljen" a ne sistemski i naravno da se nije održao čim je novac otišao u ruke pojedinaca otud tebi ideja da se ova rasprodaja i "tajkunizacija" mogla sprečiti? Mi smo samo izvukli gadan špil tajkuna, Slobini drugari i ratni profiteri, i sada "uspešni" tranzicioni političari... pare su otišle, deca im se školuju po inostranstvu, ako budemo imali sreće, obrazovanje će bar malo korigovati prokisle gene :P Sem ako ne nameravaš da dižeš revoluciju i posledično novu prekrađu, ko zna, možda gore ne možemo da izvučemo...

nije uopshte u tome problem. sve zemlje u tranziciji moraju da prodju kroz tajkunizaciju aka 2gu akumulaciju/ukrupnjavanje kapitala. problem je u tome kako kontrolisati iste, a tu je drzhava kriva. naravno da tjesh ti kao vlasnik kapitala gledati da ukrupnish isti SVIM sredstvima mogutjim. evo primer za to je Rusija. lepo su saradjivali jedno vreme pa kad su postali nevaljali chika putin ih strpo u zatvor. mi raspisali poternicu za karitjem. ne mozhe takve stvari preko notji. radi se.

tako nekako... rekli ste i sami "tada je bio RAT" RAT! Alo ljudi, pobogu! Koliko losa vlast jedne zemlje

treba da bude pa da istu uvede u RAT ? Posledice svega toga, posledice onoga sto su ti neljudi radili javljaju

se evo sada na svakom koraku... 90% onoga sto vam sada ne valja DIREKTNO PROISTICE IZ TOGA !!!

Nemojte lagati sebe da nije tako. Mi nismo oduvek bili banana-drzhava. Niti cemo biti. Zdrav razum ce prevladati. Pitanje je samo kolico treba vremena da nam dodje iz dupeta u glavu. Nacionalna svest. O tome se radi. Ona se takodje menja u tranziciji kao i sve drugo... Mucno je. Ali nema nazad. Rumunima je trebalo

mnogo... treba i nama. Ali vidim krajnji cilj. I drago mi je sto ima nade za normalan zivot moje dece u

ovoj zemlji. Barem zelim da verujem u to.

pa i nemachka je bila u ratu protiv celog sveta pa shta sad. nacionalna svest mora da se prilagodi, a ne da nestane jel tjesh onda kao nacija nestati.

mi nikome nismo objavili rat.

Pato zavisi od ljudi. TJ od toga kako glasaju. Culi smo kakvi su programi

kojih stranaka i sta ko nudi. Bili su jasni i precizni: neko je predlozhio rat ako se kosovo odcepi a neko se bavio malo normalnijim stvarima i gledao kako da ubrzamo evro integracije... To sto kod nas pali SILA i NERED, to je do mentaliteta neobrazovanog ogranicenog naroda kojim se lako manipulishe...

niko nema predlozhen rat. postoji termin vojna akcija koji se upotrebljava kad ti je ugrozhena teritorija. al netjemo da ulazimo u tu spiku suvishe je komplikovana.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

nije uopshte u tome problem. sve zemlje u tranziciji moraju da prodju kroz tajkunizaciju aka 2gu akumulaciju/ukrupnjavanje kapitala. problem je u tome kako kontrolisati iste, a tu je drzhava kriva. naravno da tjesh ti kao vlasnik kapitala gledati da ukrupnish isti SVIM sredstvima mogutjim. evo primer za to je Rusija. lepo su saradjivali jedno vreme pa kad su postali nevaljali chika putin ih strpo u zatvor. mi raspisali poternicu za karitjem. ne mozhe takve stvari preko notji. radi se.

Ma taj post je ostao bez sredi

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

ma dobro to je shirenje teme. svako ko je iole uputjen u celu prichu od 80ih na ovamo zna da se sranje moglo minimalizovati ili totalno izbetji da je sluzhba (db) bila funkcionalna. al jbg kad smo hteli bratstvo i jedinstvo.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...