Jump to content

razlozi za ostanak


Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daj reci da tovarim ortakinje :)

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije problem u mestu, koje zna biti nepodnoshljivo, vec u navikama ljudi. Lichno, koliko puta sam se nashao u neprijatnoj situaciji al' kao i vecina isuvishe lenj i "dobar" pa oprostim. E sad, kada ljudi vide da se sve manje cima oko bilo chega postaju sve bezobrazniji. Samo malo inicijative i mozganja i mozhesh vishestruko da "naplatish" shtetu. Bitno je ne biti inertan, shto je veoma teshko, ali kul, snimish lika, situaciju pa mu zagorchash zhivot kako valja.

Link to comment
Share on other sites

ja kapiram da se u inostranstvu mogu zgrnuti pare i skoro svako od nas ima nekog rodjaka u gastosiji i zna kako on lepo radi i ne buni se tralala, al meni malo puca za sve njih

snalazim se gde sam, ucim, glupiram se i vidim buduceg sebe u bg-u

prostaka ima na svakom cosku al to i da oces ne moze da se promeni tako da treba samo ignorisati

dakle dunja stej kul;)

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

Vrlo je lako objasnjivo ako ste sposobni mozete i ovde zaraditi, samo sto u nekoj vise razvijenoj zemlji mozete lakse to ostvariti za nijansu nego ovde ali svako ko je sposoban moze i ovde sasvim lepo da zivi a te price bas one o kojima govori Drale su mi dosle preko glave, svi znaju nekog ko je otisao u Nemacku da pere klozete i sada vozi novi mercedes, mislim....

Sto se tice verbalnih uvreda u javnom prevozu to nije nista novo, u svakoj zemlji toga imas a ne samo ovde, ja sam licno prisustvovao kada je nekoj babi lik oteo tasnu i to na stefans domu u metrou u Becu, znaci jedan civilizovan grad gde sam mislio da kriminala nema pa eto, takodje sam video kako jednu zenu samaraju neki ljudi u Parizu, svega ima svuda.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Samo vas gledam kako serete na ovom topicu. Kao chovek koji je mnogo putovao dok je Srbija josh bila u SFRJ i koji vec 6+ godina zivi u inostranstvu mogu da vam kazem nekoliko stvari:

kao prvo minusi:

- napolju je jako jebeno ako izgubish posao u jednom trenutku jer ce uvek da uzmu na posao svog choveka a ne tamo nekog Srbina ma koliko on bio iskusni specijalista u svom poslu

- napolju je generalno hrana skuplja i loshija od nashe (u nekim zemljama jako loshija!)

- napolju chesto ima mnogo vishe debila nego kod nas i mnogo zajebanijih mesta nego shto ima 5 Beograda zajedno + napolju ce svaki ulichni lopovchic gledati da te kao stranca navata i zajebe za pare

- napolju si niko i nishta i chesto imash manja prava nego u svojoj zemlji - svi koji krenu da mi prichaju kako su Evropa i Amerika civilizovane i kako poshtoju prava gradjana neka odu malo tamo i provere svoje tvrdnje na svojoj kozi

pa onda plusevi:

- napolju moze dobro da se zaradi, pogotovo ako vas neko iz Srbije shalje tamo

- napolju je sve mnogo lakshe ako znash jezik ili se udash/ozenish za stranca iz te zemlje

- mozesh da shvatish da je svet jedno veliko selo i da krenesh da vidish svet iz malo drugachije perspektive

- shvatish da u svakoj zemlji ima gotivnih ljudi koji ce te ceniti ne po nacionalnosti a po tvojim postupcima i znanju

- imacesh mnogo vece iskustvo u poslu nego kada si samo u Srbiji i ako znash svoj posao mocicesh da upoznash mnogo interesantnih ljudi

Eto. Jedino shto mi zaista fali ovde je nasha hrana, moja familija i ponekad sunce [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

da sam bio u autobusu, zaštitio bih te, dunja!

prc kruko prc :p

- napolju je generalno hrana skuplja i loshija od nashe (u nekim zemljama jako loshija!)

sa ostalim se slažem, ali ovo više nije slučaj. dosta je poskupela hrana (sva maloprodajna roba zapravo) ovde :(

Link to comment
Share on other sites

Statore , ima bureka u ostatku sveta , samo sto su preterali u cenama.

Realno , kod nas nema sta da se trazi , imas 3 coveka koja drze zemlju , i ako se kod njih ne ubacis , mozes da se je*esh.

Sto se tice hrane , ovde su cene IDENTICNE kao u srbiji , dok su neke stvari cak i jeftinije.Sokovi su zivi uzas , svi imaju ukus kao Su-Voce , dok jedna kompanija ima isti ukus za sve vrste sokova xD

Tehnika je komicno jeftina u odnosu na Srbiju ,sto se kupi tu, ovde moze barem za 1/3 a ponekada i jeftinije!

Ma samo kad sam video da litar bezolovnog kosta 45 din ovde... a gas 25, samo sam rekao GG NO RE!!!!11

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Da realno ali napolju nema jogurta, a o bureku da ne pricamo :/

jebes zemlju u kojoj nemos kupit burek. al realno :) kad bih morao da palim, naucio bih da ga pecem :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

nije mnogo drugachije ni u ostatku sveta. ono na shta ja pizdim je shto je mnogo manje bitno u ovoj zemlji chiji si i koga znash nego ko si i shta umesh.

hahahahah

Da realno ali napolju nema jogurta, a o bureku da ne pricamo :/

al imaju kebab samo takav :)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

- napolju chesto ima mnogo vishe debila nego kod nas i mnogo zajebanijih mesta nego shto ima 5 Beograda zajedno + napolju ce svaki ulichni lopovchic gledati da te kao stranca navata i zajebe za pare

hm...

recimo ovde udjes u metro i shvatis da je svaki treci krimos. prosto vidis crnca sa kapuljacom - sve ti je jasno. samo da dodje policajac sa lisicama da ga strpa u corku.

kad ti cuju naglasak (mada to ovde u NYu gledaju jer je grad sve osim US) odmah se beche i ono:"odakle si imas chudan naglasak?". meni malo reci ima akcenat, ali uvek postoje reci... i eto pitanja.

shto se akcentovanja tice, kad u recimo u nekoj prodavnici skapiraju da nisi iz US, pitas koliko nesto kosta, odmah znas da je barem dupliorao cenu.

to se naravno desava u onim ulicnim prodavnicama, ne supermarketima jer su oni druga prica....

to je kao nesto iz mog iskustva.

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Lag zvani przac :).

Mislim ipak da si malo uzrujana. Hocesh da napustish zemlju zato shto te je neki pijanac ili retard u autobusu napao. Zbog mnogih stvari mozesh napustiti, ali pijanaca i retarda ima svugde, ne samo u Srbiji :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

znash u chemu je stvar, druzhe stinzhe

u nemachkoj bi, da pridjesh chika milicioneru i kazhesh "ovaj pijanac me dira" milicioner sigurno odreagovao prikladno

kod nas imash 50-50% da ce ga boleti kurac :)

scena:

gari ribi pretura po torbi a ona nishta ne konta

najverovatniji scenariji:

u srbiji - svi cute i gledaju

u nemachkoj - gari prilazi, tapshe garija po ledjima i u fazonu "shta to radish. vrati sve"

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

ma svuda je sranje

nisam proputovao ko zna koliko (ali obecavam da hocu) ali ono sto jesam, mogu da kaze ne da nismo cigani nego smo jebena gospoda.... tj nismo nista veci cigani nego bilo ko u evropi...

u barsi sam u la rambli video kako shpanac zapishava zgradu ministarstva odbrane a u parizu kako chamuge povracaju na Place de la Bastille... ma ljudi putujte vidite prelepog sveta, divne istorijske svetkovine, spomenike koji ostavljaju bez daha, i svu bedu oko njih...

svako treba da se trudi da ovu srbiju uchini lepsom, boljom, prijatnijom... ne zbog politike, ideologije i slichnih baljezgarija, vec zbog sebe, svoje dece, nekog unutrasnjeg mira.... kada bi 20% ljudi ovako razmishljalo kako bi nam bilo dobro...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...