Jump to content

Trazim VEZU


Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

reseno je , da ne bi trebao topic pod kljuc ? ili se ipak ceka neko iz gsp-a da vidi ovo pa kazni forum :D

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

lol brate.... plati kaznu i ne kurchi se vishe, kupuj karte, markicu, povlasticu.. sta god....

Slazem se sa stingom da treba poshtovati zakon i da treba platiti kaznu. Srbija je go kurac zbog likova koji ne placaju kazne. (da neko ne pomisli kako je ovo bukvalno, shvatite kao metaforu).

Da, a amerika je jaka zato sto kod njih SVAKO platja kazne za parkiranje, prekoracenje brzine i sl ??? ... lol razmisli dva puta pre nego kliketeh na post ....

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Dalje, Stinzhe, ja na situaciju neplacanja markice/karte gledam isto kao na to sto svi mi (ili barem vecina) koristimo nelegalan Windows. Pa onda nelegalne video igre, pa onda umesto kupovine mp3jeva preko iTunesa, nabavljanje preko Limeware-a, pa download filmova preko torrenta ... Pa mobilni telefon koji si kupio u "prodavnici mobilnih telefona kod Zhike" umesto u ovlascenoj prodavnici ... jeste 3 puta skuplje, al' je original ... ima jos mali milion takvih i slicnih primera, jedino je pitanje da li ti mislis da je recimo GSP vise vazan od MS-a ili Motorole, ili sa druge strane si u fazonu "e domace diskove kupujem, strane piratizujem" kao sto mnogi nasi vole da rade?

Pa ovako, neplaćanjem prevoza direktno utiče

Link to comment
Share on other sites

to je pod pretpostavkom da direktori gspa ne duvaju nos novchanicama.

a koliko se secam bila je afera u gsp pre par godina kad je upravni kadar naruchio sebi desetak mercedesovih terenaca, dok su radnicima kasnile plate.

mozhda i greshim, davno beshe a moje secanje nije ono shto je nekad bilo.. [:D]

Link to comment
Share on other sites

Ja necu da im placam kazne ne radi kurca i svoga hira

Licemerno.

al kad te jednom uhvati bez nje jer je zaboravis slucajno kuci i vracas se po istu onda nastaje frka.

Ako zaboravis licnu kartu placas kaznu, to je pitanje licne odgovornosti.

Ja to radim zbog dece koja citaju ovaj topic u nadi da ce uvideti pogreshno razmishljanje melorasa i nece ga sami primenjivati :P.

\o/ Aj sad reci meni kako da resim "A Mage Imprisioned", nemam freedom scroll, mag ima ali nema mesto za lvl9 [;)]

meloras, niko nema nameru da te napada, pokusavamo da ti ukazemo na tvoju gresku.

1.Mozes opusteno da odes u Zmaj Jovinu, da razgovaras sa njima i da dogovoris da ti umanje kaznu, ili da je placas u ratama.Znam da moze ja sam tako uradio, imao sam 17 kazni prepolovili su mi cifru za trecinu i dali mi na 4 rate.Nemam nameru nikome da objasnjavam odakle mi 17 kazni

2.Ne moras nikada da ih platis, ako nisi iz Beograda kazne ti nikada nece stici (bar ja ne znam da je ikome van Bg-a ikada stiglo) niko te ne sprecava da koristis laznu markicu (sto je prekrsaj).

3.Mozes da sacuvas pare, platis kaznu i zivis sa brigom manje.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da moze da se pregovara za umanjenje kazne...Jedino sam cuo da mozes da odes tamo platis recimo najskuplju koju imas i oni obrisu sve ostale.

Kad skupim par hiljada (bar4) otici cu tamo i reci im lepo da "nemam vise od toga u datom momentu".Valkjda cu moci sa tim arama da pregovaram.

Anyway,hvala na informaciji.Ako moze ljudski da se pregovara onda cu i da im odem i dam neke pare,bar da oeru one buseve [:D]

Link to comment
Share on other sites

Lakijev post objasnjava...

I ajd sto kasne busevi i ne dolaze tacno kada je napisano na tabli,nego jos i trole koje zakucavaju svaki treci dan zbog nekog pada napona ili cega vec.

I onda dok se oni dovuku svojim jebenim kombijem do bandere,ja dobijem dva neopravdana.Mozda je smesno,ali zasto bih ja onda bio u obavezi da stalno ponistavam karticu kad se njima jebe za ljude koji kasne na posao/skolu/bilo gde...

Inace markicu i karticu nemam vec tacno godinu i 2 meseca \o/ i iskreno,jebe mi se.Doduse moracu da krenem da kupujem uskoro zbog licne karte itd...

I da uvek moze da se izbegne kazna,u krajnem slucaju zavatas straftu ko jedna zhena,znaci pokidao sam se kad sam video da bezi kontroloru ispred nosa! [:D]

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Da, a amerika je jaka zato sto kod njih SVAKO platja kazne za parkiranje, prekoracenje brzine i sl ??? ... lol razmisli dva puta pre nego kliketeh na post ....

Nisam implicirao uopste da li je neka zemlja bolja ili losija zato sto se platjaju ili ne platjaju kazne... nego sam hteo reci da ljudi kod nas mahom nemaju svest o tome sta znaci biti odgovoran za svoje postupke i poshtovati zakon.

malo off:

dokle god postoje likovi koji u jednom navratu vichu "Ocemo bolje da zivimo, ocemo bolju drzavu politichare itd..." a s druge strane isti taj u svom novom mercedesu staje na semaforu, otvara prozor i baca na ulicu kesu sa djubretom, dotle cu znati da je situacija sranje.

aj uzdravlje.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

I ajd sto kasne busevi i ne dolaze tacno kada je napisano na tabli,nego jos i trole koje zakucavaju svaki treci dan zbog nekog pada napona ili cega vec ...

...ali zasto bih ja onda bio u obavezi da stalno ponistavam karticu kad se njima jebe za ljude koji kasne na posao/skolu/bilo gde...

Zasto onda koristis prevoz?Ja ne kazem da nisi u pravu, ali stav "oni kasne, necu da im placam ali hocu da se vozim" jeste smesan.

Blah, produbljujem raspravu bzvz :(

I'm out.

edit:bez problema sam napisao "prepolove za trecinu" :( blago meni

Edited by Demian
Link to comment
Share on other sites

Nisam implicirao uopste da li je neka zemlja bolja ili losija zato sto se platjaju ili ne platjaju kazne... nego sam hteo reci da ljudi kod nas mahom nemaju svest o tome sta znaci biti odgovoran za svoje postupke i poshtovati zakon.

malo off:

dokle god postoje likovi koji u jednom navratu vichu "Ocemo bolje da zivimo, ocemo bolju drzavu politichare itd..." a s druge strane isti taj u svom novom mercedesu staje na semaforu, otvara prozor i baca na ulicu kesu sa djubretom, dotle cu znati da je situacija sranje.

aj uzdravlje.

Malo si pomesao loncice ... ne mozes ocekivati od ljudi koji su se rodili na smetlishtu da odjednom postanu kulturni i emancipovani na silu zato sto im neko kaze da je tako u evropi ... Drzava mora da ih uputi u to, zakonski i marketinshki.

Isto to vazi i za kazne samo sto se mora prvo povratiti poverenje naroda u policiju jer dok to ne bude nikome se ta samosvest nece javiti i to je opet posao drzave.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Lucky zamenio si teze. Nisam ja njemu srao shto ne kupuje markicu. Shto se mene tice moze i go ili u tangama da se vozi busem i da napishe na guzovima NEMAM MARKICU!!!

Ali kad ga kontrola uhvati, i naplati mu kaznu onda neka ode i plati ko covek ili ih tuzi ili vec uradi bilo shta zakonski po tom osnovu.

On ovde prica ponosno kako ga boli paja da plati tu kaznu i da je imao ortaka koju mu je to sredjivao ali ga otpustili jer je mnogo krao. BASH BEDAK!! Ajde da radimo peticiju da mu vratimo ortaka na posao, shta ima veze shto je mnogo muvao i krao.

Poredjenje windowsa i GSP-a je malo smeshna morash priznati.

Objasni mi zashto sam ja i hiljade drugih ljudi glupi shto platimo tu kaznu a on je dobar shto ne placa?

A vi svi shto kenjate kako "nije amerika najjaca jer svi placaju kazne" treba da prestanete da kenjate. Ocete da drzava naplati extra profiterima EXTRA profit, a necete da platite kaznu od 1000 dinara. Licimerje.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pa ovako, neplaćanjem prevoza direktno utičeš na kvalitet gradskog saobraćaja, a neplaćanjem Windowsa samo radiš na štetu firmi čiji gazda duva nos u novčanice od $1000.

Tako da analogija nije na mestu.

ma ja sam tacno znao da ce se pojaviti neki pametnjakovic koji ce da kazhe ovako nesto, ali nisam bas ciljao na tebe. No nema veze, zaboravi na Windows (iako ti je cali lepo pojasnio kakve je situacija i u vrhu gspa), zasto koristis (ne ti, nego "mi" uopste) krekovani Total Commander? Njega ionako pravi samo jedan covek, ili gomile drugog softvera koje ne placas? Tom nekom bi bas znacilo. I sta ti to znaci sto ovaj "duva u novcanice od 1k dolara?" Kao "ima ih dovoljno, ko ga jebe?" ... najbolje sad da daju Vistu za dzabe, kad su vec toliko bogati.

A sto se kvaliteta saobracaja tice, nisam siguran da se on nesto drasticno povecao od kada se karte bolje naplacuju? GSP ionako odavno nije kupio neke svoje buseve, sve stizhe preko donacija, a koliko smo raspali u toj firmi potvrduju i onomad japanci koji su trazili da se autobusi peru. I da se ne bismo vadili na to kako je uvek guzva u gradu pa muceni "majstori" ne mogu da prodju pa zato kasne, zasto redovno recimo neke od poslednjih linija 83ke ili uopste ne idu, ili krenu po pola sata ranije, pa i kad "tempiras" da se vratis poslednjom, nje nikad nema? To su sigurno stvari koje tvojih 730 dinara za markicu ispravlja.

Poredjenje windowsa i GSP-a je malo smeshna morash priznati.

kako se svi samo hvatate za windows covece ... evo posto sam voodoou "dao" total commander, tebi neka ide winzip, ili bilo koji drugi od tih sitnih programa. I uopste nije smesno poredjenje, obe su firme, obe posluju i ti obe krades time sto ne placas, i to je jasno kao dan, osim sto je jedno gradski prevoz a drugo firma koja ima novca da kupi pola planete, ali sta si ti, robin hud? Ustvari nisi, posto samo "krades od bogatih" ali naravno ne dajes siromashnima.

Ja ne smatram da si ti Stinzhe glup, posto bi to znacilo da i sebe smatram glupim, ali smatram da nije tvoje da upucujes bilo koga u to sta je dobro a sta loshe osim ako ne govorimo o naravno maloj deci i onima koji zaista ne znaju. Ti si sad nas'o da edukujes "matorog konja" od 18 godina koji ide na pravni fakultet, sta treba da radi.

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, ja se uvatio za Windows :D.

Evo nemoj da me flame-ujete sada, ali ja kad kod imam para kupim legalno program (osim Windows-a koji nisam liicno kupio nikada, deru mamu im :D, mada imam original Windows sada shto je najgluplje lol).

Ali kao shto rekoh, ne edukujem ja njega shta treba da radi nego mi muka shto krade a josh vice kako je on pametan a josh pritom ide na PRAVNI fakultet omg?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...