Jump to content

Neverwinter Nights 2


voodoo_

Recommended Posts

Kaze se brate minli, seljaku. ;D

Ja se smorio. :( Pre tri dana sam stigao u NW i od tada sam samo obavio razgovor sa "strikanom". Jednostavno mi se ne igra. Vidim voodoo i josh ljudi na netu kako kazu da je ACT II bolji. Koliko bolji? Jer realno, ovo do sada je sranje. Ne mega sranje kao NWN, ali opet - sranje. Lazni izbori, nevidjeno linearne outdoor mape, totalno uzjeban sistem nagradjivanja i upotrebe speech skill-ova i ne narochito dobar dungeon crawling. U stvari, da ne okolishimo - losh dungeon crawling. Jedino shto ga vadi je shto imash party pa kao postoji neki strategijski element i to shto neprijatelji ponekad zovu u pomoc ortake iz blizine. Ne'am pojma kako cu da se nateram da nastavim sa ovom igrom...

Shto se tiche voodoo-ovih zamerki na neke malo perifernije stvari, uglavno se slazem sa njim. Mini mapa je praktichno beskorisna. Josh jedna u nizu "WTF were they thinking!?" stavki... Shto se tiche voodoo-ovih pohvala na rachun NWN-a, one se jedino mogu objasniti kao maglovita secanja na vreme kada ga je igrao i u isto vreme krajnje liberalno eksperimentisao sa pechurkama. :D

Abandon hope all ye who play this game... :((((

btw imal' 1.02 patch-a za skidanje?

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno sta fali zurnalu iz keca, isto ko i ovaj iz nwn2, samo sto je malo uredniji od ovog, i jos mi iz keca fali sto nema vise intimidate, bluff i diplomacy u boji kad birate sta cete odgovoriti, onako je bilo preglednije ? Ja zavrsih nwn2, btw morao sam iz pocetka da ga igram zbog ranije navedenog buga. Izgleda da je nesto vezano za rogue likove. Kraj igre je ocajan, zavrsilo se bezveze, samo toliko da ne otkrivam vise. Mislim da ne vredi igrati igru dok se ne poprave silni bugovi, pred kraj pocelo da me izbacuje iz igre svakih sat vremena, i jos jedno upozorenje kad stignete do tuce sa Lornom odma posle sudjenja snimite, sledi obavezan crash igre patchovano ili ne, pa da ne morate celo sudjenje ponovo da radite, desilo mi se vise puta.

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche voodoo-ovih pohvala na rachun NWN-a, one se jedino mogu objasniti kao maglovita secanja na vreme kada ga je igrao i u isto vreme krajnje liberalno eksperimentisao sa pechurkama. :D

[:D][:D][:D][:D][:D]

mislim,stvarno.:)

pa moracu da se slozim sa ocenom NWN1. jeste da je bio nasminkan i simpatican,ali daleko ispod zadovoljavajuceg izazova kakav je pruzao BG 1,2... Najvise mi smeta kad je igra prelaka...

Evo sad zbog HARDVERSKIH problema igram Gothic 2 na easy tezini.Naime posto mi je load 3 minuta,nema sanse da se igra na normal ili hard, posebno pored onih svinja koje istrce iznenada...bas sam gledao kako je svinja ubila 2 bandit-a :) do sad sam ubio 2 zmaja,sto je mnogo lakse savladati nego svinju 1 na 1:-) sa macem naravno..

svinja VS dragon..ako je zmaj ne pogodi sa fireball-om svinja pobedjuje...:)

ops sorry na offtopic o gothic..sutra uzimam nwn2 i nadam se da cu moci igrati a gothic da ostavim za novu mashinu:)

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

e jel druid ista kesa kao i u prethodnim igrama? nadam se da su ga bar malo ojacali :|

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

e jel druid ista kesa kao i u prethodnim igrama? nadam se da su ga bar malo ojacali :|

Zapravo, gimpovali su ga josh zeshce. [:D] Sva sreca pa su brzo izvalili i (valjda) popravili to vec sa prvim patch-om. Obavezno ga instaliraj ako mislish da igrash kao tree-hugin' pansy tj. druid. [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

preshao Act 1, smorio se, poceo Act 2, smorio se josh vishe...uninstall!

ma bre, ovo je kao hm, recimo, Temple of Elemental Evil sa vishe sadrzine, tja vishe Questova i mapa, tja vishe bugova.

Sto su uopste stavljali stvari koje kao daju nelinearnost kad uopste ne rade, ko da ce da prodaju samo imbecilima?

pffff

Sto se tice interfacea tja mape itd: da, to nije na prvom mestu za kvalitet neke igre, ali se makar po njima vidi dal se neko trudio da je odradi do kraja kako treba il ga boli tuki. U ovom sluchaju stvar je ochigledna.

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da ste se smorili jer igrate po ko zna koliko sati dnevno :) ja jedva skrpim sat slobodnog vremena u dva dana a da ne dodje sestra (koja je trudna i u gostima je neko vreme) i kuka kako joj se igra lines il gleda veliki brat... kako da odbijes sestru koja je strudna ?!?! sva sreca te kao da proporcionalno sa stomakom dobija i efekat sleep magije :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nije dzhi

vec je igra u fazonu

pokushali su da naprave neshto shto je izmedju baldursa (koji je otac-igra) i nevervintera (koji je dno-smor-uzhas-igra)

a to su i dobili

igru koja nije dobra

a nije ni losha

tj smara

i ja cu uninstall za koji dan

E posto me mrzi da chitam sta prdite u 40 redova, samo mi recite je l' sistem vodjenja likova ko u Baldurs Gate-u ?

Recite da jeste, ako je ko prvi deo necu ni da uzmem smrdljivu igru

nije

ne mozhesh da selektujesh sve likove i dash im attack

a i kad im dash attack oni chesto uzmu pa sami rade stvari

i sad ce neko reci "ali to mozhesh da promenish"

ali ne mogu

jer ja npr uzmem i druidkinji stavi da ne kastuje spellove

a ona uzme i kastuje spellove

i ja uzmem i dwarfu dam attack na jednog

i on ga udara 10 sekundi

a onda se iz chista mira okrene i ode da nekog drugog bije

tako da je ai druzhine uzhasan i frustrirajuc

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Nevazno. Ako ja zelim da neko od karaktera koje vodim stoji mirno i bleji, a posle podesavanja on to i dalje nece da radi e onda. Zasto je FT:BoS bio meni zanimljiv? Zato sto sam mogao da pravim sacekuse, da iskacem iza zidova i da sacmarom otkidam glave. Ovde i ako iskljucim sve on i dalje napada moba, jer svaki left click on cita kao globalnu komandu.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

realno igra je prosek i nista vise..nesto je dobro odradjeno nesto ne,sve u svemu malo zabave za par dana..to je moje misljenje...i mozda stvarno deluje najgluplje ta kvazi linearnost kao da se ocekuje da ce igru igrati debili i da ce je svi igrati kao lawfull good i da nece ni primeti da nema nelinearnosti:) bolje da su to lepo izbacili(kad ionako ne radi) i ostavili je potpuno linearnu sto se tice toka price...

a ipak ne zaboravimo da skoro nije bilo igre u BG-stilu,tako da je to ipak pohvalno kod igre...

odavno nema nista dobro,zalosno je sto sam probao NWN2 gothic prey i oblivion ..i od toga mi prey bio najbolji...a nisam bas tako veliki ljubitelj FPS... [V][V]

ti si neverovatno ubog

inache upravo sam uninstalirao igru

scena je - ulazim u sobu u kojoj je gomila rougova sa mojim glavnim likom. spazim ih i selektujem druidkinju i dam joj da baci onaj spell kao fireball ali od leda. ona se okrece i krece da ide na drugu stranu. isto chini i dwarf kom nisam nishta rekao.

scena pre te

pauzirao sam

i dao svakom liku jednom po jednom da napadne nekog garija

odpauzirao sam

druidkinja je nastavila da stoji

a dwarf je negde otishao

eto. super je igra vudu. ubija

haha MORA da in ne PLACAS dovoljno i teras ih da rade po ceo dan:))))

realno nije ni lose ako NPC imaju svoj AI i rade sta hoce,ako se vise ponasaju kao "zive" osobe..e sad da li je to ovde u pitanju ili los AI..hm... nisam igrao dovoljno dugo da bih bio siguran oko toga

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

lagze a ako ukljuchish (ili beshe iskljuchish) puppet mode kada ne bi niko treba da radi nista bez tvog odobrenja, sta se onda deshava... jel igrash sa patchem ili bez.... mislim za ovo sto sam igrao (priznajem ne mnogo) daleko da je od te konfuzije koju ti spominjes

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Realno, AI je uzasan. Ako ne ukljuchish puppet, samo cesh da se nervirash. Takodje, pathfinding ponekad ume da bude zaista neverovatan. I pritom ne pricham o tome kad neko npr. nece da prodje kroz vrata (iako ima prostora, i ako krenesh da ga pomerash korak po korak - proci ce) samo zato shto neko malo zaklanja prolaz ili kad krene da bira duzi put kad prolazi kroz hodnike... vec o tome da se deshava da lik ima ravan put bez prepreka, i umesto da dodje do cilja normalno, on krene da obilazi neke sanduke sa strane bez ikakvog razloga!?

ja jedva skrpim sat slobodnog vremena u dva dana a da ne dodje sestra (koja je trudna i u gostima je neko vreme)

Cccccc... Dzidzi, sad si me razocharao i kao chovek i kao komunista. Kako si mogao to da dozvolish? Koga je pitala dal' sme da zatrudni? [:D]

btw ne mogu da bacim onaj buff ("Magic fang" ili tako neshto) na animal companion-a sa Elanee? Nece uopshte da ga gadja... [b)]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Cccccc... Dzidzi, sad si me razocharao i kao chovek i kao komunista. Kako si mogao to da dozvolish? Koga je pitala dal' sme da zatrudni? [:D]

btw ne mogu da bacim onaj buff ("Magic fang" ili tako neshto) na animal companion-a sa Elanee? Nece uopshte da ga gadja... [b)]

haha, pa pitala je tatu ofkors, tata je glava partije :P jedva chekam da budem uja...

sad primetih da, realno, vise nesto ovde proseravam nego sto igram, tako da ajd zdravo :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...