Jump to content

Megastructures


Dule_smor

Recommended Posts

  • 9 years later...
  • 2 weeks later...
On 9/13/2021 at 2:41 PM, manson said:

Da oživim topik 🙂

Turci bi uskoro trebalo da završe most preko Dardanela https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2021&mm=09&dd=10&nav_id=1920417

2Km raspon izmedju 2 glavna stuba.

nisam imao uopšte u glavi lepu geografiju ovog dela, još gledam, šta spaja pa kao imamo istambul i onaj most tamo 🙂

ali deluje da će solidno da skrati put iz evrope dole ka izmiru. 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Da osvežimo temu, Švabo gradi tunel da se povežu sa Danskom

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/krece-izgradnja-najveceg-podmorskog-tunela-na-svetu-2353714

Quote

Prolaz će se sastojati od delova tunela koji će biti potopljeni u Baltičko more, odnosno neće biti bušenja ispod morskog dna. Veza između nemačkog ostrva Femarn i danskog ostrva Loland biće najduži kombinovani putni i železnički tunel na svetu, prenosi biznisinfo.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Dada, to je odavno u planu, a izgradnja je vec pocela...kad krenem do Zole i Overkinda da mi bude blize heh

 

3 hours ago, manson said:

Da osvežimo temu, Švabo gradi tunel da se povežu sa Danskom

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/krece-izgradnja-najveceg-podmorskog-tunela-na-svetu-2353714

 

bogami fino je ovo, nisam znao, morao sam da izguglam, ali skroz ima smisla, za oko sat vremena skrati put od Hamburga prema Kopenhagenu pa dalje Malme itd. doduše, ide trajektima, možda je čak ušteda vremena i veća od toga, ne mogu da procenim sad.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

da li bi vama bilo ok da vozite 2 sata tunelom pod morem :"D

ja bih se usrao

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2024 at 8:59 AM, f4ts0 said:

da li bi vama bilo ok da vozite 2 sata tunelom pod morem :"D

ja bih se usrao

pa koja je razlika između vožnje 2h pod morem i 1h pod planinom? 🙂 

Ako razmišljaš o nekom lošem scenariju u oba slučaja si u problemu 🙂 

a aludiram na tunele tipa između Italije i Švajcarske, išao sam njim, samo pravo pičiš 40 minuta, nekako ne razmišljaš o tome šta je iznad tebe :))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

pa u tunel kroz planinu ne moze da udje voda i da te udavi

 

haha pa jbg može da se obruši planina pa ti dođe sve jedno, ili recimo izbije požar kao što se dešavalo ili prestanu da rade ventilatori pa nema šta da ubaci kiseonik unutra itd ... nekako sve te varijante su ono "act of God" varijanta u kojoj se ne provedeš najbolje ako se dogodi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...