Jump to content

Eksplozija


Recommended Posts

Ај овако ћемо, нацију спаја исти језик, култура, историја итд... то су све оличја једне нације, ако ти нигде не припадаш онда немаш свој језик, своју културу, своју историју.

Идемо даље, ти кажеш да си земљанин и да је држава крива за сва злодела која ти се догађају, па добро што не одеш? Што не промениш заједницу?

Зато што свака држава цени највише своју нацију, ону нацију која је изградила ту државу такву каква јесте, зашто лепо ти не добијеш држављанство сваке државе, зато што држе до своје нације не мисле као мали перица, тј као ти.

Ти би само да грабиш оно што други људи стварају и да критикујеш нешто у шта се не разумеш, немаш појма зашто се овој земљи овде дешавало то што јесте, да знаш не би причао како нација уништава ову земљу, нација је створила ову земљу!

Не лупетај молим те више, срамота је стварно да тако вулгарно се дерњаш без имало аргумената са све твојим неким субјективним погледом који је утемељен на твом неком уверењу зато што тако треба....

Мохи не разумеш се једноставно у неке ствари и немој да причаш о томе, мене стварно мрзи да почињем од почетка и да ти објашњавам од кулина бана како и шта функционише у држави, укратко сам ти рекао зашто ниси у праву.

BTW, свака људска заједница има своје симболе и своје стубове на којима лежи, у Римском царству грађани Рима су били повлашћени јер су изградили то, мораш бити део нечега да би уживао користи од друштва. Ти са тим твојим ставом можеш да идеш лепо негде у неку планинчугу саградиш себи колибу тако што посечеш мало шуме, живиш лепо без струје, без воде, без свега осим ако сам себи не створиш. Крај приче, мохи молим те узми лепо шатор иди у природу и живи отуђен од свега јер не припадаш нигде, јер ниси Србин, јер си "ЗЕМЉАШ".

Ista ta "kultura" i jezik su ono sto separatisu ljude shirom sveta i samim tim mnogi pokreti da se stvori univerzalan jezik za sve ljude ove planete. Kultura? ovaj narod ima kulturu? Bogami mene su prevarili. Istorija? Sta iko ima od istorije? Samo ti i ostatak vadikalne stranke zivite u toj nasoj slavnoj istoriji (kako ono beshe slavljenje izgubljenih bitaka, skrivanje po shumama) Mnogi narodi shirom sveta imaju mnogo ali mnogo bogatiju kulturu i istoriju pa im to apsolutno nista ne znaci. Svako gradi svoju sudbinu, a istorija je lepa za cuti na diskaveriju.

Ja tebi kazem glup si al tebi to ocigledno ne ulazi u mozak. Lepo sam rekao nije drzava kriva za sva zlodela koja mi se desavaju vec je drzava meni uskratila mnogo stvari koje bi mi bile dostupne da sam ziveo malo zapadnije, a koja je inace razlika dal sam rodjen kao ja ili kao rom? Zelis da kazes da su romi diskrimisani? Ma kako je to moguce u ovako fantasticnoj drzavi sa ovako fantasticnim narodom? Btw nije mi jasno koja je razlika u mojoj teoriji dal sam ja rodjen kao ja ili kao rom ... A sto se tice toga da ja samo grabim ono sto drugi gradi? Rodjen sam u porodici nadprosecnih primanja sto znachi po nachelima komunizma od mene je uzimano i pretapano u druge sudove al ajd ... za razliku od tebe ja radim vec 5-6 godina evo i izdrzavam sebe i za to nema niko nista da mi kaze, a najgora stvar je da sam se bavio ovime cime se bavim u nekoj drugoj zemlji bio bih platjen mnogo vishe. Pored toga svega ne vidim uopste kakve veze ima dal ja volim zemlju uopsteno pa onda dal ja volim srbiju sa time dal ja grabim neciju tvorevinu? Koje ti vece pravo imas na neciju tvorevinu u odnosu na mene? Jel ti tvoja ljubav prema drzavi daje pravo? Smesno.

Covek kao bice je napredovao od vremena plemenskih zajednica gde je svako morao da odradjuje svoj deo posla da bi dobio svoje sledovanje hrane. Svuda u normalnom svetu ce te prihvatiti ako si ok covek, a da ne pominjem kako ce prihvatiti tvoje znanje ako posedujes neko. Jedini problem tu je bash to sto ljudi vezuju pojedinca za naciju i samim tim ljudi koji su odavde, a ok su, bivaju odbijeni zbog vecine koja razmislja kao ti.

I kao sto rekoh prekini da drzish govore u kojima nista ne kazesh pun mi je kurac toga sam se naslusao u zadnjih 15 godina previshe.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To sto smo ziveli u apsurdnom sistemu gde su ljudi obmanjivani da grade drzavu za ljubav vrhovnom vodji je jedna stvar. U pravilnom sistemu bi svi ljudi koji su ucestvovali u izgradnji drzave bili nagradjeni za to i ne bi se stvarala ta euforija o nashoj motjnoj drzavi. I to sto su nasi preci stvarali drzavu samo treba da znaci da drzava nesto nama duguje a ne mi njoj

Kao sto sam rekao voleti naciju je apsurd posto ne mozes da volis ljude koje ne poznajes. Mozes da volis ljude oko sebe i mozes da se trudish da poboljsas svoju okolinu za rad tih ljudi sve ostalo je zaludno tracenje zivotne energije.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

1. ljudi, jel vi radite ISHTA u zivotu kada imate ovoliko vremena na bacanje po ovakvim uzaludnim topicima?

2. Te priche o mondijalizmu, gradjaninu sveta, prodajte negde drugde. Covek je socijalizovana zivotinja, koja je josh dok se trebila od vaski po africkim krosnjama trazila svoj zastitu u coporu.

Sve velike, i zdrave naciju postuju sebe, sto ne mora da se demonstrira kroz ratove nego prvenstveno kroz zastitu kulture. Pitajte malo ljude, obichne ljude po zapadnoj evropi sta su oni, kako se deklarishu pa ce vam postati jasno da je samo u Srbiji in da budesh niko i nishta, kao samo svoj, uomo univerzale

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Na prvih 5 redova si rekao samo da ne znam istoriju ... ok

ti si nacionalno osvestjen bio pre fazon dinu dana i saznao si apsolutnu istinu a ja sam zhiveo u tegli krastavaca do juce ....

Cisto onako da jesam bio na zapadu radio i ziveo tamo ...

i cisto posto me opako smaras i ne znam ni sam zasto pricam sa radikalom

glup si mnogo i smarash ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

koje reklame, stranke se reklamiraju samo kad su izbori, a propustili smo onaj period dok smo birali predsednika po pet puta pre par godina ;)

eksheli mislio sam - kad ubacimo politiku, svi tje da chitaju rush pa tje ljudi hteti da se reklamiraju - a ne kao politichke reklame i to, za to sluzhe fasade po kraju...

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

ti si nacionalno osvestjen bio pre fazon dinu dana i saznao si apsolutnu istinu a ja sam zhiveo u tegli krastavaca do juce

Jebote kolika bi to morala biti tegla krastavaca, reci... svi ti krastavcici... znas koliko ti treba da to pohusa

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

starbache gde sam ja tacno rekao da francuzi ne glorifikuju svoj jezik/naciju i sl? i gde sam rekao da su oni u pravu sto to rade?

dajrektume rekao sam ti lepo ti znash sve al si previse bitan da objasnish

"него ми је једноставно пресело да овде људи причају ствари у које се не разумеју, он не зна ни шта је нација а зна да пљује по њој, није узео да прочита ни шта је држава а и по томе зна да пљује..."

TO CARE UBO SI ME U SRCE JUNACHKO!!!!

e btw smrdish i smarash ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ја сам то и рекао, национализација је тип идеологије, идеје, коју заступа свака озбиљна држава.

Нисам радикал чак шта више мрзим радикале, нисам страначки опредељен јер мислим да ни једна странка не ваља оваква каква јесте и нема људе од знања и поштења.

Друго мене не пичи никакав хејт, него ми је једноставно пресело да овде људи причају ствари у које се не разумеју, он не зна ни шта је нација а зна да пљује по њој, није узео да прочита ни шта је држава а и по томе зна да пљује...

Сви само причају празне приче и нико ништа не разуме него прича напамет.

Ја нисам неки огорчени националиста и задрти патриота, ја само поштујем оно зашта су моји предци гинули, ако је неко изгубио живот ради неке идеје онда ми бар можемо да то испоштујемо.

Само је у Србији ИН да се пљује по историји, да се пљује по владарима, да се пљује и пљује...

Пљујете по себи, пљујете себи у лице јер ништа нисте урадили да би допринели овој земљи него само знате да пљујете и да свирате курцу!

Сад је кул бити све само не Србин и стидети се себе, свог постојања, своје нације и своје историје, колико требаш да одлепиш да се стидиш нечега зашта су људи гинули...

За Мохија, што си се онда вратио кад је на западу толико лепо и кад је све супер?

Радикали ме не занимају а нисам знао да си у слободно време завршио психологију и медицину па ме оцењујеш стручно као глупу особу...

Знаш како Мохи, нећемо да се вређамо али ти ниси у праву, бар једном у животу схвати да не знаш нешто најбоље и да си у криву...

Koji su tvoji preci ginuli i za sta? Ljudi su ginuli za veoma glupe stvari i mene to uopste ne vezuje. Cak stavise za vreme rata u bosni je poginuo porodichni prijatelj a branio je svoju kucu gde je bila njegova zena sa dvoje dece, a branio je od srba. A ti verovatno mislis na to sto je Kraljevitj Marko poginuo za kralja i otadzbinu ...

Brate kolko puta na ovom topiku ja treba da kazem da nam o svemotjni dajrektume objasnish sta je to nacija i sta je to drzava posto mi jeli ne znamo ...

Ne znam koje si godiste al imam neki osecaj da si klinac balavac materijal. Ja sam ovom narodu pomogao i vishe nego sto sam realno trebao na svoju stetu za proteklih 15 godina i nemam qrton od toga. Cak stavise kad pogledam kao da mi je cela ta nacija pljunula u facu posle svega sto se desilo.

Zasto ja nisam ostao tamo veze nema sa mojim osecanjima prema zemlji niti sa time da nisam bio u mogucnosti da ostanem ... imalo je veze sa mojim osecanjima prema odredjenim ljudima ovde ali kome ja pricham ovo ... tebi su ljudi meso koje treba da gine da bi tvoja ljubav srbija zhivela

I za kraj demagogija ti je na niviou reklama americke mornarice, polupokusaji amaterskog ispiranja mozga ubedjivanjem i ponavljanjem teza i fraza. Ko si ti da meni kazesh da nisam u pravu? Mislis da ce to postati istina ako je ponovish dovoljan broj puta, pa samo napred ali dok ne izneses neke cinjenice ja cu nastaviti da ti odgovaram sa "glup si i radikalske ti noge smrde" a zasto te svrstavam medju radikale rekao sam vec ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

hahaha sarma word [:D]

realno,ljubav prema zajednici tj. patriotizam i ljubav prema voljenoj osobi su dve potpuno razlicite vrste ljubavi,i ne mogu se uporedjivati.Jacina i prisustvo bilo koje od ove dve se jednostavno razlikuje od coveka do coveka zbog zilion faktora u njihovim zivotima.Eto vam cela vasa diskusija u 2 recenice.

Edited by ~JungleBoY~

:-)

Link to comment
Share on other sites

кратко сам овде, палим на терен за који минут...

love, LOVE will save us all!!! [:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Znate onih 4 C u srpskom grbu [:D]

Tek kada vidish koliko u svetu ima boodala i normalnih ljudi mozesh da shvatish gde se na skali od losheg ka dobrom nalazi tvoja domovina. Rekao bih da nije ni najgora ni najbolja, vec negde na sredini skale. Ima mnogo stvari u kojima smo bolji od drugih, ali imamo i mnogo stvari u kojima ne da smo loshi, nego "suckujemo majmunska dupeta"

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Шта си ти овиме рекао, изгледа да ти имаш неку девијантну слику о мени у својој глави и мислиш да сам неки стереотип па ми продајеш овакве приче...

Ја сам сасвим нешто треће него што ти мислиш.

Знаш како Мохи, ја теби не испирам мозак само те молим да имаш поштовања према земљи у којој живиш и да је не пљујеш на сваком кораку, мени је интересантно да је ово постало популарно што пљујеш по себи...

Ја знам да је наш народ стока, ја знам да нам је држава у расулу али опет не идем у ту крајност да пљујем себе и свој народ зато што је то кул.

То са радикалима задржи за себе, јер ја ни са каквим радикалима немам везе а и мислиш да ме икако заболе где ме ти сврштаваш, пази вако ти си нико и ништа мени тако да те твоје "ја тебе сврштавам у радикале" изреке мене ни мало не погађају. :)

Не познајеш ме него си убеђен да сам неки примерак СРБЕНДЕ и стереотипа који лупета глупости, па је због оних налик мене дошло докле је дошло. Да се разумемо ратом се ништа не постиже а да сам се ја икако питао ова земља никада не би заратила ни са ким.

Ја само желим да ти кажем да ниси у праву са том денационализацијом државе и уопште са пљувањем национализма и патриотизма, то је сасвим нормална ставка сваког друшта да има своје корене, своју културу, своју историју, свој језик, своје писмо и да га очува.

Посебно ме заинтригирала ова глупост што си изјавио да су људи месо, па мајку му где сам ја то рекао, смешан си Мохи јер правиш своје тврдње и нападаш ме без разлога, мени је највећи дар људски живот и то се највише цени, баш због тога ме нервира твоје пљување по нашој историји, неки људи су гинули за своју идеологију, дали су свој живот за то а ти им се смејеш и још их пљујеш јер су били глупи па су свој живот дали за то.

Знаш како Мохи има некад ствари које су опште добро, за добробит много више људи а не само тебе. Можда знаш причу када је Брут убио Цезара, ти наравно као мали перица мислиш да је Брут ту главни кривац и убица, мада Брут је убио Цезара јер су се Римљани заклели да никада више један човек неће владати Римом, он је убио свој полу-оца зарад републике, зарад идеологије, зарад општег добра...

Da ti si jedno "specijalno" dete, a zashto onda imas retoriku kao i ostale srbende oko nas?

Moje postovanje, za razliku od tvog ocigledno, mora da se zasluzi a to ovaj narod i zemlja nisu za sada uradili cast izuzetcima.

Ja ne pljujem vec kritikujem. Pljuvanje je "glup si i radikalske ti noge smrde", a konkretno ja pricam o tome kako je apsurdno voleti celu naciju ali vi tu moju konstataciju konstantno okrecete u to da ja pljujem. Najkonkretniji odgovor na ovo je bio da nije ista ljubav prema osobi i prema naciji, a ja sam opet mnogo ranije rekao sta mislim o ljubavi prema kolektivu tj masi ljudi. To je nerealno i glupo posto ako cemo tako ja volim sve ljude sveta zasto bi se onda ogranicio na jednu naciju?

Ok ja pljujem patriotizam i nacionalizam kad kazem da po meni isti nemaju osnova da postoje ali vi ne pljujete crnogorce kad im kazete da ne postoje i da su u biti srbi? Ja sam moj stav prema patriotizmu i nacionalizmu izneo i potkrepio nekom teorijom dok par ljudi ovde konstantno govori kako ja pljujem sebe i nas itd. Iznesite vi neko realno potkrepljenje teorije patriotizma i nacionalizma, a pod time ne mislim na objasnjenje "svaka drzava koja drzi do sebe neguje naciju" posto je to zaboravih sad koji nacin okretanja diskusije u svoju korist bez realnih argumenata.

Ljudi su ginuli za tudje ideologije tj ideologije ljudi kojima ljudski zivot nema vrednost. Previshe zivis u srednjevekovnim bitkama. Bosna i kosovo su samo protraceni milioni ljudskih zivota zarad sebicnosti male grupe ljudi koju je opet ova nacija u vrhuncu svoje gluposti odrzavala na vlasti. I sto je najgore sve se opet ponavlja samo u blazoj varijanti, opet imamo velikog vodju koga slepo pratimo.

"Никоме не дајте да лије нашу крв зато што је српска.

Миром на рат идите и ратом мир чините.

Љубављу на љубав идите, али крвљу крв српску браните."

Problem sa ljudima ovde je sto je rat i dalje validna opcija. Halo ovo je 21 vek diplomatija je uznapredovala kakvo crno prolivanje krvi. Ovaj citat je jako plemenit ali mozda za srednji vek. Zadjimo u dubinu skorasnjih sukoba na ovim prostorima. Zasto bi neko zdravog razuma prolivao svoju krv ili krv svojih voljenih za ljude koji su sam taj sukob tj izvor prolivanja krvi nametnuli? Zarad patriotizma? Ofucan razlog realno a i da bi bio validan sam taj koji je sukob zapoceo mora se rukovoditi patriotizmom sto kod nas za sada nijednom nije bio slucaj jer da jeste ne bi ni doslo do prolivanja krvi zato sto je ljudski zivot svetinja. Al cemu prica o svemu ovome kad ovde ljudi slave atentat na mali broj ljudi koji su svoj zivot podredili unapredjenju te drzave koju svi tako vole kao sto je ti volish.

I opet cu reci, sam si rekao da je drzava raspad i da su ljudi stoka ali ih ne treba pljuvati? Ok, a dal ih treba onda voleti? Zato sto je to poenta patriotizma nacionalizma i sl. Zasto bi neko voleo raspad drzavu koja ga je samo sputavala celog zivota i zasto bi neko voleo narod koji je stoka vecinom? Samo zato sto je rodjen ovde? Ako je tebi to dovoljno onda i nisi za bolje vec da se utopis sa istom tom stokom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...