Jump to content

WoW na B92,veceras u 17:00


Mitch

Recommended Posts

@Off-topic

al' kad sam vid'o da su je potpisali kao "psiholonestonesto" ... nemam ja nista protiv nekakve ravnopravnosti i slicno, al' kao mi uzeli da izmisljamo toplu vodu, sta? pa sad smo korektni, mora sve u muskom i zenskom rodu da bude, iako dobar deo sveta zabole paja za takve gluposti.

Psiholo

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

voditelj je noob =)

ljudima ne mozesh da objasnish da igranje nekih igara moze da se poredi sa sportom... nije toliko korisno ali je proces uchenja isti

ako neko hoce to da shvati mora da proba...

Moram da odgovorim...

To sto se tice korisnosti, sporta, stetnosti i igrica...Sport je koristan na rekreativnom nivou, isto onoliko koliko rekreativno igranje video igara (sat-dva na dan-dva) apsolutno ne moze da bude stetno.

E sad, iz sopstvenog, i iskustva ljudi koji su bili oko mene mogu reci da je iskljuciva korist sporta koji prevazilazi rekreativne granice - finansijska. Ako nje nema, a ovde kod nas je jako retko ima, mnogo su izrazenije negativne posledice tog pro ili semi-pro sporta, nego njegovi pozitivni efekti. Ovde mozemo nadugacko i nasiroko razglabati o fizickim posledicama, ali i o psihickim, koje se cesto zanemaruju. E sad, da me ne shvatite pogresno, daleko od toga da kazem da je svaki oblik sporta stetan, ali kada nekome ko igra kanter 5 sati dnevno, kazu 'bolje da se bavis sportom' kapiram da misle na 5 sati sporta dnevno. :)

U 'razvijenom svetu' pisu se studije o psihickim poremecajima ogromnog broja dece/mladih koji su gurani u sport, pa nisu uspeli da ispune ocekivanja. Uostalom pogledajte koliko bivsih kosarkasa/fudbalera/boxera sada diluje u obliznjem parku.

Onaj Duci Simonovic je mozda konfliktna licnost i ne ume na pravi nacin da se izrazi, ali 90% onoga sto prica je tacno. Uostalom danasnji sport je dijametralno suprotan od onoga sto je predstavljao u anticko doba.

Tako da bi ljudi malo trebali da prestanu da lupetaju i da pljuju po gaming community-ju sa tim glupim izgovorom 'Bavite se sportom, a ne igircama'. Brate ako ti se igra - igraj, a uvek ces imati vremena da odes na fudbal/basket/teretanu/bazen, i to kada se tebi ide, i zato sto se tebi ide, a ne zato sto neka glupa voditeljka nema sta pametnije da prica osim 'igrice su stetne-bavite se sportom'...

Bah...verovatno ce mnogi ovo pogresno shvatiti, ali morao sam, mnogo me nervira to sto sport toliko idealizuju...

Link to comment
Share on other sites

hehe

Pravio sam pauzu, dva meseca skoro. I pre neki dan, pada kisa, sve sivo oko mene, a na racunu jos cetrdesetak eura...uplatim ja, samo da overim one priest changes iz 1.10, onda se posle dva dana vidim sa Simiskusom/Baltazaarom/AmosKGom na kafi, obnovimo lepe uspomene, pa me onda opet pozovu u guild, i tako... :D

btw, od kada igram WoW treniram svaki dan po sat-dva, ali me mnogo nervira to sto ljudi o sportu pricaju chuda, kada sam video mnogo, ali mnogo sranja koja je sport napravio. Gledao sam oko sebe ljude koji su zbog sporta umirali sami i bez zute banke, totalno poremecenog sistema vrednosti i izopacenog shvatanja drustva, a nekada su bili na vrhu Evrope po svojim sportskim dostignucima i klicale su im pune hale. Znam da ovo izgleda mnogo ostro, ali me nerviraju ljudi koji lupetaraju i pricaju 'sport, sport i samo sport' svojoj deci, pri tome misleci samo kako ce svoju debelu guzicu da uvale na italijanski kozni kauc ispred JVC plazme u dnevnoj sobi novog stana koji ce im jednog dana kupiti njihov sin od prvog profesionalnog ugovora sa Parmom...

edit: treniranje nema veze sa WoWom, treniram vec deset godina toliko, lose sam se izrazio, htedoh reci da mi WoW ne smeta u tome. :D

I treniram samo zato sto mi se trenira a ne zato sto mi je neko rekao da tako treba, kada mi se bude samo zdralo i lezalo u krevetu, to cu i da radim.. :D

Edited by Perun
Link to comment
Share on other sites

mnogo me nervira to sto sport toliko idealizuju...

to shto je tebe neko forsirao pa ti nisi ispunio nechija ochekivanja nema veze sa sportom... to je odnos izmedju dve osobe koji nije urodio plodom. (tjee)

sport je neshto drugo...

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

ma jasna mi je cela pricha to oko sporta, al ti nije poredjenje uredu .. mislim zvuchi kao da si rekao sport je droga, bavite se wowom :) extrem ni u jednom sluchaju ne valja.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

2 Pimpin'

Da, kapiram da moze to da se predpostavi, nije ni bitno da li jeste tacno ili nije.

Anyway, izneo sam moje misljenje, a gradio sam ga dosta dugo...

Ali interesuje me i tvoje misljenje. A sta je sport?

Edited by Perun
Link to comment
Share on other sites

ma jasna mi je cela pricha to oko sporta, al ti nije poredjenje uredu .. mislim zvuchi kao da si rekao sport je droga, bavite se wowom :) extrem ni u jednom sluchaju ne valja.

Dobro mozda jeste malo previse ostro receno. To i jeste poenta, da extremi ne valjaju, bas kao ni nametnute stvari. I to stalno pominjanje 'nemoj ovo - bavi se sportom', 'nemoj ono - bavi se sportom'...smara bre...

Link to comment
Share on other sites

sport je hrana za telo, kao shto je knjiga za mozak. prevelika kolichina hrane za telo moze da sjebe telo kao shto i prevelika kolichina knjiga moze da zaludi mozak. cela poenta svega je u doziranju .. kao sa gudrom .. kako mik dzeger i dzek nikolson mogu da se gudriraju vec 30+ godina i da im nishta ne bude .. zato shto imaju pored sebe doktora koji im kaze evo ovliko ti je za danas.

slazem se sa tobom da je vrhunski sport opasan i psiholoshki i fizichki .. al ne razmishljaju svi u pravcu "ako cu da se bavim sportom onda cu da budem vrhunski sportista" nego rekreativac. balans.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

^^

word

Ali prica koje se konstanto servira odavno ide u pravcu da postavlja sport, kao jedino vredno i ispravno, nasuprot skoro svega ostalog.

'Umesto sto igrate 'igrice, bolje da se bavite sportom'...kao da ne moze i jedno i drugo...

Edited by Perun
Link to comment
Share on other sites

trenirao sam tenis i cale mi je non stop srao... i taman kad sam pocheo da napredujem i kad sam uzivao u mechevima cale je odluchio da nece vishe da placa treninge jer sam tvrdoglav i necu da ga slusham... od tada se povezalo par problema i nisam mogao da nastavim da treniram.

u to vreme sam mogao da igram basket 5 sati bez prestanka... a sad ne mogu ni 10min da izdrzim.

poenta sporta je da radish neshto shto te odrzava u fizichkoj kao i mentalnoj kondiciji... jer ako ne volish ono shto radish ne moze da ti bude korisno.

zato trenirash ono shto volish i ne slushash mnogo shta ti drugi prichaju...

sport je zezanje, druzenje, fizichka aktivnost, zdrav takmicharski duh i sve ono shto te chini srecnim.

kad jebesh ribu bavish se sportom...

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

morash da imash nekoga da ti sere kad si mali jel bi te boleo qrac za sve i nishta ne bi video .. tako da mora da se ima ta neka inicijalna kapisla. ja sam isto trenirao tenis 7 godina i onda sam prestao jel me u jednom trenutku smorio. onda sam promenio jedno 6-7 sportova. onda sam prestao sa fizichkim aktivnostima 5 godina (sem charshav aktivnost). a sad sam se vratio istim zato shto nema nishta lepshe kad dodjesh predveche knoren od umora, istushirash se i popijesh krevet. respekt za poslednju rechenicu delim to mishljenje.

na drugoj strani burazer od tetke je u non stop nekom hejtu jel pokushava i dalje da se probije kao pro rukometash, a jebu ga tatini i mamini sinovi koji se lizu sa direktorima klubova. i cale koji ga zbog toga jebe kako nikad nece postici nishta u zivotu, a on igra kao zmaj.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

poenta sporta je da radish neshto shto te odrzava u fizichkoj kao i mentalnoj kondiciji... jer ako ne volish ono shto radish ne moze da ti bude korisno.

zato trenirash ono shto volish i ne slushash mnogo shta ti drugi prichaju...

sport je zezanje, druzenje, fizichka aktivnost, zdrav takmicharski duh i sve ono shto te chini srecnim.

kad jebesh ribu bavish se sportom...

2 Pimpin'

Pa bas to.

Ali mislis da do toga covek treba sam da dodje, ili da ga neko natera na to, tako sto ce ga sa svih strana bombardovati sa 'BAVI SE SPORTOM, BAVI SE SPORTOM, BAVI SE SPORTOM', pri tome nipodastavajuci ono cime se taj neko bavi i u cemu uziva i stavljajuci neke stvari, koje mogu biti medjusobno kompatibilne, u iskljucujuci odnos. Ili da sportu pridje samo kao sredstvu za ostvarenje nekih drugih ciljeva ($)?

Link to comment
Share on other sites

morash da imash nekoga da ti sere kad si mali jel bi te boleo qrac za sve i nishta ne bi video .. tako da mora da se ima ta neka inicijalna kapisla. ja sam isto trenirao tenis 7 godina i onda sam prestao jel me u jednom trenutku smorio. onda sam promenio jedno 6-7 sportova. onda sam prestao sa fizichkim aktivnostima 5 godina (sem charshav aktivnost). a sad sam se vratio istim zato shto nema nishta lepshe kad dodjesh predveche knoren od umora, istushirash se i popijesh krevet. respekt za poslednju rechenicu delim to mishljenje.

na drugoj strani burazer od tetke je u non stop nekom hejtu jel pokushava i dalje da se probije kao pro rukometash, a jebu ga tatini i mamini sinovi koji se lizu sa direktorima klubova. i cale koji ga zbog toga jebe kako nikad nece postici nishta u zivotu, a on igra kao zmaj.

Vidi jbte sve neki teniseri [:D]

Ovo crveno i jeste poenta, ali si se vratio tome zato sto ti prija, zato sto uzivas u tome, zato sto TI to zelis, a ne zato sto ti neko sere da tako treba. Jbte pa nismo idioti pa da ne mozemo sami da odlucimo sta valja za nas. Isto kao i ljudi/klinci koji sede u igraonicama - jeste, ne valja...ali skapirace to, i onda ce SAMI napraviti balans.

E a taj burazer je bas primer za ono sto sam naveo ranije. Garantujem ti, iako mi nije drago zbog toga, da on ima mnogo vece sanse da prsne s' mozgom od nekog klinca koji sedi u KGBu svaki dan...

Edited by Perun
Link to comment
Share on other sites

^^

word

Ali prica koje se konstanto servira odavno ide u pravcu da postavlja sport, kao jedino vredno i ispravno, nasuprot skoro svega ostalog.

'Umesto sto igrate 'igrice, bolje da se bavite sportom'...kao da ne moze i jedno i drugo...

to sto su tvoji matorci ili ko vetj netju da zalazim u dubinu sport fanatici to je jedna stvar ali moras stvari da gledas iz daljine sa suzdrzanoscu

ok umesto da igras wow sta bi mogao da radish

da citash knjigu da ucish nesto (kursevi jezici) da se angazujesh u nekoj organizaciji za koju mislis da radi ispravnu stvar, pa tu ide i sport al ne ono olimpijska atletika dete od 15 god koje radi 20 kolutova iz mesta vetj 3-4 sati basketa bajsa bazena stagod ... hobiji sklapaj makete ... chitaj stripove ... shetaj po prirodi ... nadji neki posao ... sviraj neki instrument

milijun stvari to sto su tebi nabijali sport non stop na nos je generalno nebitno ja se nikad nisam obazirao na stvari koje su mi matorci gurali pod nos ... mada mi je danas zao za neke stvari sto nisam al jbg ... konkretno meni su matorci cimali da uchim neki instrument da uchim drugi jezik da chitam knjige i da treniram neshto ... pri tome je to treniranje bila zadnja stavka na ovom spisku ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

to sto su tvoji matorci ili ko vetj netju da zalazim u dubinu sport fanatici to je jedna stvar ali moras stvari da gledas iz daljine sa suzdrzanoscu

ok umesto da igras wow sta bi mogao da radish

da citash knjigu da ucish nesto (kursevi jezici) da se angazujesh u nekoj organizaciji za koju mislis da radi ispravnu stvar, pa tu ide i sport al ne ono olimpijska atletika dete od 15 god koje radi 20 kolutova iz mesta vetj 3-4 sati basketa bajsa bazena stagod ... hobiji sklapaj makete ... chitaj stripove ... shetaj po prirodi ... nadji neki posao ... sviraj neki instrument

milijun stvari to sto su tebi nabijali sport non stop na nos je generalno nebitno ja se nikad nisam obazirao na stvari koje su mi matorci gurali pod nos ... mada mi je danas zao za neke stvari sto nisam al jbg ... konkretno meni su matorci cimali da uchim neki instrument da uchim drugi jezik da chitam knjige i da treniram neshto ... pri tome je to treniranje bila zadnja stavka na ovom spisku ...

A ti si:

1. Vidovit

2. Magistar psihologije, pa si mene psihoanalizirao?

Link to comment
Share on other sites

eto reko ti tarabitj sve :D

elem sto si ti lichno shvatio sve to ?

ti kazes kako te nervira sto forsiraju sport kao jedino sto mozes da radis u zivotu a ja ti kazem onda je to problem tih sto te forsiraju posto verovatno ne znaju ni za sta bolje od sporta cime bi covek mogao da se bavi a to je jadno ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

:D

ma ne, nema veze, nisam licno shvatio uopste, ali ti koren mojih stavova trazis u mojim iskustvima (naravno), ali ona uopste nisu takva kakvim ih ti vidis/predstavljas.

Anyway, to je potpuno nebitno, ja sam izneo svoje misljenje, mozes da se slozis ili ne, a mozes i da das svoju analizu porekla tog mog stava...whatever :)

Link to comment
Share on other sites

ma totalno zaboravi iskustvo onda ja sam skapirao da tvoj hejt prema tome odatle dolazi sve u svemu matorci bre decu forsiraju da sviraju instrumente da uche pa i da jedu ne znam sto si se ti uhvatio za sport

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Al ste se prosrali cccc ko grlice [:D]

Jbga smorio sam se na poslu [:D]

2 Mohican

E pa da, o tome pricam...samo sporta sam se uhvatio zato sto sam mnogo dugo u tome, pa znam da nija bas sve tako kako se predstavlja (ako je bitno za pricu, ja sam u svemu tome prosao prilicno dobro, ali sam se nagledao svacega)

Odoh u Silithius malo [:)]

Link to comment
Share on other sites

kada ti neko kaze "pa igranje igrica nema poentu"

samo mu reci "znaci poenta nije zaraditi $150.000 na igrici?"

a kada kaze pa to ne moze svako lupis mu samar izjavom

"pa nemoze ni svako da osvoji olimpijadu" :D

hm,hm,hm...

Aj ovako. Sta ti je potrebno i sta treba da uradis sa sobom, da bi dosao do toga da mozes da zivis od igranja igrica?

Bio je pre godinu dana veliki red ispred Fatal1Ty i trazio se samo jedan frag za nagradu i niko nista.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...