Jump to content

Sta bi ste birali, da mozete


Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7:9 za ljubav za sada :) vrlo interesantno, mislio sam da ce karijera ubedljivo da vodi posle toliko beskrupuloznih (hah jedan zanimljiv izraz, bash... beskurpozulan...ovaj nevermind) jebackih topika, ali to je zbog ovih matorih usedelih papuchara, chek sad kad pochnu da se javljaju mladji narashtaji ;)

samo vi pishite, bas da vidim sta ce zenski clanovi foruma da otkucaju, ako su jos aktivne, pretpostavljam da ce sve biti za karijeru ili mozda gresim [:)]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

krenesh korak ili dva... sve propada... lalalala

elem... sha ja znam sem da u narednih 5 dina tju da forsiram "kraijeru" sem ako ne naletim na neku bogatu cicu koja otje moje dete... al... lalalala [:D]

iskreno nemam pojma, kad mi se desi neshto slichno napisatju... :)

troll love

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

7:9 za ljubav za sada :) vrlo interesantno, mislio sam da ce karijera ubedljivo da vodi posle toliko beskrupuloznih (hah jedan zanimljiv izraz, bash... beskurpozulan...ovaj nevermind) jebackih topika, ali to je zbog ovih matorih usedelih papuchara, chek sad kad pochnu da se javljaju mladji narashtaji ;)

kako kad si ih oterao sa onom rechenicom o blamu :P

Link to comment
Share on other sites

omg koji emo thread!

300.jpg

Bombs of luv away!

edit

ne znam sta bih izabrao, nije za poredjenje.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko vas je bilo u situaciji da ima ovakav izbor, znam samo shta sam ja izabrao. Zao mi je ljudi koji nikada nisu osetili pravu ljubav - oni bi u ovakvom sluchaju izabrali karijeru... Zivot je jedan i po meni pare su poslednje shto treba da rukovodi njim.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Prvo, sta je to prava ljubav? Uzmimo da je to osoba za koju znate da ce zauvek biti sa vama jer je to vasa druga polovina. Ukoliko tako nesto postoji, onda to nije problem, svako da bi izabrao posao jer nista ne moze da poremeti vecnu ljubav.

A sta ako mi mislimo da je to ljubav naseg zivota jer smo, mladi, glupi, neiskusni, itd.? Ovo je realnost u najvecem broju slucajeva (dakle ovo gore ne iskljucujem kao mogucnost, ali se desava, verujem, veoma, veoma retko). Cak ovo ne znaci da ta osoba nije za vas i da sa njom ne bi mogli da provedete ceo zivot, ovo samo znaci da ste dovoljno pametni da ste uspeli da se naviknete jedno na drugo i to na jednom nepritiskajucem nivou, na nivou na kome nema potrebe za puno kompromisa, nasli ste se, sto se kaze (mislim da su takvi vecina brakova). Problem kod ovakve situacije je sto se posle duzeg odsustva gubi navika i onda shvatate da nema vise mnogo emocija (nemate nista zajednicko cemu bi se vratili, kao sto su deca, npr.). Ukoliko to ne smeta ni jednom ni drugom, onda nije problem, ukoliko smeta, onda vise necete biti zajedno.

Poenta je sledeca. Stator je rekao lose-lose varijanta, sto na prvi pogled izgleda kao dobra konstatacija. Ali ko je nama u sustini ovde bitan? Mi sami. Dakle, ako zelis da vidis da li jedna prijatna veza sa velikom dinamikom i suptilnim emocijama zaista ima neku vrednost, onda treba otici, pustiti vreme da ucini svoje i konstantno preispitivati sebe i vezu. Ukoliko postoji iskren dijalog izmedju dvoje ljudi stvari ce se razresiti najbolje moguce, pri cemu nije vazno da li ce doci do raskida ili ne. Dakle, iskrena komunikacija sa samim sobom i sa voljenom osobom je ovde kljuc uspeha.

Posao je ovde samo katalizator i nista vise, nije poenta u poslu. Medjutim, ako se neko odluci da prihvati dobar posao, ode i taj mu se posao dopadne, onda posao dobija na snazi, kao sto rece G!!! zbog samoaktuelizacije. U tom slucaju mala je verovatnoca da ce posle izvesnog, kratkog, vremena neko napustiti taj posao (ako nije ugovorom ograniceno) i vratiti se kuci. U stvari ja za takve ljude nisam cuo.

Tu sad dolazimo do nase voljene osobe. Ako ste sve ovo pregurali, da li ce ona zeleti da vam se pridruzi? Da li ona isto ima dobar posao? Ovo je stvar posle koje sledi prsten, jer je zajebanciji dosao kraj, vreme kada treba postati covek i videti dalje od donje glave. Smisao novca postaje tek tada jasan jer ispred sebe imamo porodicu i postajemo odogovorni za druge. Ali do tada ako ne znate da li je to ta osoba, onda jebes zivot.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Stvar shvatanja. Lichno mislim da je ceo odnos subjektivan i na kraju krajeva oduvek i bio tj. nema the right odgovora. E sad shto reche bolkonski jedna stvar se ne nazire bash najjasnije dok druga ne zapochne, ali chinjenichno da karijera (uspeshna i uredjena) nudi izbor (u svakom smislu: nachin zhivota, ljubav, oblachenje, veca sloboda...). Da li ljubav daje mogucnost izbora (mozhda da, ali je bitno da li su elementi koje nudi u kasnijem periodu relevantni). Zapravo, gledanjem na izbor iza ljubavi tj. karijere mozhe se uochiti koji vishe odgovara, ali opet stvar ukusa (koji je tipichan primer subjektivnosti).

Onaj fazon:"Volite stvari koje nikada necete videti dvaput."

Kako god da pojedinac izabere, narochito ako ima neke uravnotezhene zhelje (a kada si mlad treba ti i novac i lepsha polovina), kajace se, barem jedno vreme.

Duboka tema u svakom sluchaju.

Link to comment
Share on other sites

Vidite, problem je u tome shto mnogi smatraju da ako ne krenu za karijerom sada nece imati drugu priliku posle, a o ljubavi misle drugachije... Nije tako. Ako si jak u svom poslu, nece sve zavisiti od jedne prilike koju ti sudbina da! A ljubav je neshto u chemu nema pravila. Verujte mi, znam.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Deco, shvaticete jednog dana da u zivotu nije sve tako jednostavno - shta ako bi ona zelela da ide s tobom, ali ne moze da ostavi kevu koja je invalid?

@Bole: ako se ne varam ti si na FON-u? Seti se organizacije iz prve godine i potrebe choveka - samoaktuelizacija je na poslednjem mestu (iako je jedna od najvaznijih potreba!)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

dogovor, dogovor, dogovor... sve je u dogovoru... ako je ljubav prava i obostrana onda se kompromis moze naci... meni se trenutno deshava neshto slichno... vec i vrapci znaju da mi je dechko iz Nisha i da se retko vidjamo... pre mesec dana smo se dogovorili, da kada Nish ekpres bude prodat, on dodje da zivi u BG-u i zaposli se u GSP-u... medjutim, nepredvidjene situacije se uvek deshavaju... Nish ekspres jeste prodat, ali ga je kupio konzorcijum radnika, a moj Vlada je zagazio u to duboko... i sad, poshto je jedan od vlasnika, direktor mu je ponudio bolje radno mesto (konachno ce okachiti volan o klin) i predlozio da mu plate da polozi 6 ispita koji su mu ostali do kraja fax-a... sad on mora da ostane u Nishu i to na neki duzi period, a posao i uchenje sa sobom nose josh manje vidjanja... nas dvoje smo lepo seli i dogovorili se najbolje shto smo mogli... ja prodajem svoj stan u BG-u, kupujem u Nishu i palim tamo... imam par mogucnosti za posao, ali cu najverovatnije zapocheti neshto svoje... e to je dogovor, a i ljubav koliko se meni chini...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

@Zerbah

Samoaktuelizacija je na poslednjem mestu jer pre toga treba da podmiris osnovnije potrebe (ne do karaja, naravno) sto znaci da je najsofisticiranija i da retko ko stigne do nje, jer je svima prece da imaju sta da jedu i krov nad glavom. Ali kada pricamo o dobrom poslu i osobi/osobama koje volis/te vole, jedino ostaje samoaktuelizacija, a onda opet iz pocetka i tako u krug. Ne razumem zasto si bas ovo spomenuo?

Sto se tice devojke i njene keve, ne znam sta da ti kazem, potpuno je iracionalan primer, sta si time hteo da kazes, ne razumem?

Niko nije negirao spoljne faktore i niko nije rekao da se zivotne sitacije resavaju cistom logikom. Niti je neko rekao da je zivot prost, mada bi ovo bio predmet neke druge diskusije.

Poenta je da se trudis da sve sto odlucis ima vise pozitivnih nego negativnih strana, cak i ako biras izmedju dva zla. Ako ces doneti odluku za koju znas da ces se kasnije kajati, onda nemoj da je doneses. Kako ces ovo da znas? Isto predmet druge diskusije.

Da ne govorimo da se ljudi toliko razlikuju da neces naci dva ista coveka koji imaju isto rangirane samo tri zivotne vrednosti. Dakle, meni moze da bude vaznija devojka od posla, a moze i obrnuto, a mozda moze njoj da bude vazniji moj posao od mene, a mozda njena keva misli da sam ja smrad i da joj je bolje da nadje drugu priliku, a mozda moj cale mrzi njenog caleta. I tako u nedogled. Treba zato poci prvo od sebe, da druga osoba krene od sebe, a onda zajedno da pricate o vasem odnosu, jer je to najvaznije, ako se to resi, ostali problemi su od mizerne vaznosti i resavaju se dok kazes sex.

@EDIT

Eto, sve je lepo rekla Weca potvrdivsi licnim primerom.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno duboka tema...

Znam kad sam bio u vezi i kad sam bio zaljubljen razmisljao sam da bih sve odbacio zbog voljene osobe.......a sada mislim da je to greska ......... mislim znam da je ljubav vazna i da te ispunjava,cini srecnim itd. Ali kao sto je vec neko rekao kad bi propustio pravu sansu u karijeri zbog ljubavi ........ to nebi mogao da prezalis i razdiralo bi vezu ........

Po meni ako je ljubav prava ona ce opstati bez obzira na sve........:)

Edited by svilnik
Link to comment
Share on other sites

Situacija je suvishe shlogirano postavljena, jel realno na vazi ove stvari imaju istu tezinu. Nijedno ni drugu ti nije neshto utemljeno.

Drugoje ako tebi stoji potpis na ugovoru da tjesh u sledetjih 2 godine dobiti 10 miliona evra i ako ti sa tom ribom imash vetj decu i dubok zajednichki ljubavni zivot.

U takvim situacijama se razmishlja, u ovakvoj bi bacao novchitj.

Link to comment
Share on other sites

Weco veliki RISPECT za odluku.

@Bole - slazem se da ce svaki chovek drugachije da odreaguje. U ovom sluchaju doneti reshenje je individualna stvar, naravno... Meni se jedino ne svidja stav mnogih ljudi na forumu koji smatraju da je lakshe naci drugu ljubav nego naci drugi nachin uspeti u karijeri...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

mene je oborila s nogu jedna ortakinja sa neta svojim potezom.

amerikanka je i imala je duzhu vezu sa holandjaninom koji je studirao u sad. lik se vratio u shvedsku. ona je sela, dobro razmislila i sledeci bozhic mu se sa torbama pojavila na vratima :)

nije nimalo lako, uchi njihov jezik, shkoluje se vanredno ali je srecna.

moram i mauda pohvaliti za njegovo putovanje, ta akcija mi je u neku ruku otvorila ochi..

Link to comment
Share on other sites

Zaposlio bih ribu kod mene u firmi..

i onda je sve na jednom mestu

------------------------------------------------------------------

SteX.jpg

....Watch the master. Follow the master. Be the master....

------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

problem je sto jedna strana ide u 'neizvesnu' karijeru, da tamo samoptvrdi svoje steceno znanje i nije u stanju nikakav ustupak da ucini za to jer se mnogo zrvtvovala za sve to... znaci ide se prvo na neku obuku pa posle na specijalizaciju pa posle ko zna sta... a to traje i to nije relacija nis-beograd vec vise beograd-london... mislim nije ni fer sputavati jedno drugo ali opet....

uvek se radujem kad bolke postuje svoju misao :) ali reci da je prava ljubav samo stvar navike i dogovora kao u braku :( to je lose... mislim nisam klinac, mlad jesam... ali ovo mi je bas bzvz

btw cali gde je to maud putovao kad ti je otvorio oci :)

prava istina je da ne znas da li je u pitanju prava ljubav sve dok ne dodje do ovakvih situacija, po moju nesrecu ja sam licno shvatio to na veoma los nacin... blah

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se jedino ne svidja stav mnogih ljudi na forumu koji smatraju da je lakshe naci drugu ljubav nego naci drugi nachin uspeti u karijeri...

Jel to pochetak agresije? [:D]

Zashto bi to bilo problematichno? To bi mogla biti samo reakcija na okruzhenje, od vode i hrane koja se konzumira do odnosa sa drushtvom i drushtva na pojedince, i tako u nedogled.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...