Jump to content

Dovoljna plata?


Recommended Posts

Ovo je postala surovo skupa zamlja sa surovo smesnim primanjima.

Jako skupa. Dodushe, da se ogradim, barem beograd, jel zaista kad malo zadjes u unutrasnjost, a ako nije neki turisticki lokalitet, situacija se popravlja. A sto se cena tice, u pravu si, mnoge zemlje imaju nizhe cene od nas, a vishe plate. Naravno ne pricam o ekstremima, vec eto mozhemo da pricamo u kontekstu novih clanica EU, koje ipak nisu toooliko ispred.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da imamo konkurenciju na polju maloprodaje mislim da bi bilo malo bolje. kako sam cuo, kod nas su marze na proizvode oko 30%, dok je na zapadu to jednocifren proizvod. Ako miskovic i beko kupe merkator, najebali smo (iako bih voleo da i srbija ima nesto u dezeli). mada, ruku na srce ni maxi ni merkator nikada nisu ni bili jeftiniji od ostalih prodavnica, cak su ljudima uzimali vishe para od drugih pod izgovorom da se sve moze naci kod njih. Rodic rula...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Jako skupa. Dodushe, da se ogradim, barem beograd, jel zaista kad malo zadjes u unutrasnjost, a ako nije neki turisticki lokalitet, situacija se popravlja. A sto se cena tice, u pravu si, mnoge zemlje imaju nizhe cene od nas, a vishe plate. Naravno ne pricam o ekstremima, vec eto mozhemo da pricamo u kontekstu novih clanica EU, koje ipak nisu toooliko ispred.

Da u unutrasnjosti je mnoogo jeftinije.

Ali zato je plata toliko niza da im se isto hvata :(

Hrvatska je pre 3 godine bila preskupa za nas sada smo se bukvalno izjednacili.

Moja rodbina iz USA kad caskamo pa mi kazu cene osnovnih stvari muka mi je.

Onda mi svi kazu, ma da al ovde su stanovi taaako skupi.

A meni glupo da im kazem da je kvadrat ovde dostigao 1200 jebenih eura za osrednje losu lokaciju....

Link to comment
Share on other sites

A sto se cena tice, u pravu si, mnoge zemlje imaju nizhe cene od nas, a vishe plate. Naravno ne pricam o ekstremima, vec eto mozhemo da pricamo u kontekstu novih clanica EU, koje ipak nisu toooliko ispred.

ode u politics ... fuck

hm, a bas sam se pitao kako su resili onih djikijevih 3-4-5 mlrd $ US da nam "oproste" ;))

da vam ne pricam kako rade "donacije" - recimo da se Vlada opremi kompovima za 10 mil US$: dobiju donaciju, pod uslovom da se kompovi proizvode u EU. _Jedini_ registrovani "proizvodjac" je Dell u skotskoj (pogon za sklapanje). odatle se uvoze po principu "nasa maloprodajna cena ce biti vasa velikoprodajna plus nadoknada za visokorizicno trziste".

pa to lepo ispadne od oko 300-900 US$ ode na 900-1300EUR po racunaru. a da vam ne kazem da ja jos uvek razmisljam u Deutsche Marks kad preracunavam da li je nesto skupo ili ne ...

da ne pricam sta se radi sa cenama laptopova i notebook-a (oni koji ne razlikuju ova dva - notebook nema optiku, tehnicki gledano)

eh te donacije. kad su za kompove takve, pitam se kakve li su za ostale proizvode :))))

i sad me sramota kad vidim prosjake na ulici ...

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

2,5k je odlichna plata za moskvu, ja sam razmishljao da odem kad su mi nudili 1,8k al' nisam imao muda tada da se selim :)

lazhesh da bi se selio zbog VP-a ? :D:D

маракана дал је пуна ил смо само ми,

наша ће те песма увек звездо носити,

не жалимо наша грла нити дланове,

а ти само храбро бори се.

http://www.sk-gaming.com/member/stepa-/

Link to comment
Share on other sites

igzi... mala razlika.... u svetu je ugradnja marzhe do 30% max... rachunajutji sve zemlje sveta... a kod nas preko 30% pa do 100% i ko zna koliko vishe... znachi kriminal koji je javno odobren... imamo najskuplje prodavane proizvode u svetu.. uzhas... ko na primer ova nova zara... to je sve roba od proshle godine i tako to.. franshiza koju je otkupila delta a prodaje mahimalno skuplje... raspad sistema...

A shto se tiche shkotske...

eto burazer mi kazhe...

cena da se zhivi u stanu.. ono, kao podstanar afkors... sa jedno chetvoro ljudi (znachi vas 5:) ti dodje maximalno 200funti(a to je deluxe apartman=shto tje retji 1000funti gajba)... a reko je u fazonu, da ako zhivimo samo on njegova devojka i ja, imali bi gajbu za 250 funti mesechno... i pazi sad... klopa - oko 50-60funti kako kazhe da on troshi.. ja sam rachunao 100funti... i struja,telefon i ostale gluposti su oko 50-60 funti po osobi shto tje retji neka bude 100funti... ostalo ti ostaje da troshish u blagostanju...

znachi ostaje ti chisto 400funti...

e sada... naravno... nekad zhelish malo da izadjesh, kupish neshto lepo i tako to... ali(!) ja sam narafno rachunao minimalac da imash od 5 pounds i da imash samo jedan posao... :)

nadam se da sam sada razjasnio poneshto...

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

da ne pricam sta se radi sa cenama laptopova i notebook-a (oni koji ne razlikuju ova dva - notebook nema optiku, tehnicki gledano)

Aj za donacije si donekle u pravu, mada kad nesto dobijas za dzabe tesko da mozes da se bunis sto ne dobijas po nizoj ceni, ali ova recenica wtf?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ako zivim sam u stanu koji iznajmljujem sa nekim cimerom recimo trebala bi mi plata od okooo

400 evra da zivim lezerno, da se ne bahanalisem, ali opet da imam sebi da kupim neku sitnicu sa vremena na vreme

200 evra stan izdavanje(nadjes cimera jednog i svaki po 100)

50 evra racuni mesecni(cimer lapo-lapo)

200 evra je opusteno za hranu i osnovne troskove mesecno, cak je i to mozda bahanalisanje ali da kazemo da moze da se zivi lezerno

dakle imamo

200+ 100+25 = 325

i opet imamo 75 evra mesecno za ne daj boze

ali realno gledano dovoljno je i 300 evra da se zivi lezerno

vi koji navodite 600-700 evra, pa jebiga naravno da bi i ja toliko naveo da ne izlazim iz kafica da izlazim po splavovima da kupujem dodatke za komp svaki drugi dan isl.

mislim da je poenta da napisemo koliko je dovoljno za lezeran zivot, a ne na zivot na koji smo navikli kod matoraca

a sad jedno pitanje kako ti je potrebno 200 evra mesecno a da zivis kod matoraca?! znaci imas placenu hranu, imas placen smestaj, imas placenu odecu, i ti kontas da ti je tih 200 evra cisto za dzeparac, druze moj to se zove bahanalisanje

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

igzi... mala razlika.... u svetu je ugradnja marzhe do 30% max... rachunajutji sve zemlje sveta... a kod nas preko 30% pa do 100% i ko zna koliko vishe... znachi kriminal koji je javno odobren... imamo najskuplje prodavane proizvode u svetu.. uzhas... ko na primer ova nova zara... to je sve roba od proshle godine i tako to.. franshiza koju je otkupila delta a prodaje mahimalno skuplje... raspad sistema...

A shto se tiche shkotske...

eto burazer mi kazhe...

cena da se zhivi u stanu.. ono, kao podstanar afkors... sa jedno chetvoro ljudi (znachi vas 5:) ti dodje maximalno 200funti(a to je deluxe apartman=shto tje retji 1000funti gajba)... a reko je u fazonu, da ako zhivimo samo on njegova devojka i ja, imali bi gajbu za 250 funti mesechno... i pazi sad... klopa - oko 50-60funti kako kazhe da on troshi.. ja sam rachunao 100funti... i struja,telefon i ostale gluposti su oko 50-60 funti po osobi shto tje retji neka bude 100funti... ostalo ti ostaje da troshish u blagostanju...

znachi ostaje ti chisto 400funti...

e sada... naravno... nekad zhelish malo da izadjesh, kupish neshto lepo i tako to... ali(!) ja sam narafno rachunao minimalac da imash od 5 pounds i da imash samo jedan posao... :)

nadam se da sam sada razjasnio poneshto...

koliko je meni ortak pricao 400 funti u skotskoj nije nista (zivi tamo duze vreme), skoro kao ovde 100 eu, ako on mene laze lazem i ja vas

generalno pre cu da se odvojim od matoraca i zivim sa manje raskosi, a i to pozitivno deluje na entuzijazam prema radu i zaradjivanju nego da imam vremena da blejim pred kompom i gojim se uz kevin rucak

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aj za donacije si donekle u pravu, mada kad nesto dobijas za dzabe tesko da mozes da se bunis sto ne dobijas po nizoj ceni, ali ova recenica wtf?

ma veruj mi radio sam ugovore za donacije :)))

i ne dobijas za dzabe, nego ti pozajme pare da bi ti naplatili duplo skuplje, a ti si siromasniji za velicinu donacije :)

pa laptopovi i notebookovi se prodaju za nenormalne cene ako nisi primetio :)

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ja nedeljno prosecno zaradim 1500din

meni je to dovoljno za osnovne funkcije zivota;)

e sad posto bi trebalo da pazarim auto dakle trebace kes pa onda benzin kurve alkohol ovo ono..

mislim da bi mi mesecno bilo dovoljno 200e za sve zajebancije

naravno posto zivim sa matorima ne mislim o hrani i smestaju:)

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...