Jump to content

Hunter soloing Dire Maul


Kemp.

Recommended Posts

Sledi malo duzi topic o kineskom farmanju Dire Maula.

Svako jutro na Kul Tiras serveru (verujem da nije jedini, naravno), ako ukucas Dire Maul u /who prozor, videces 2 rogua iz najjace guilde na serveru (ortak i ja farmamo librame u eastu), i zanimljivo, 10ak huntera lvl 55-60. WTF?!

Na svakih 20ak minuta dobijam random invite od nepoznatih osoba za reset instance.

Jednom sam prihvatio i primetio Ogre king buff na hunteru. Hmm. Zanimljivo nema sta. U tom momentu na ah bile su 4 Quel Serrar knjige, koje su u medjuvemenu pale ka 500~g. Sramota. Class trinketi su 10g max. Large Brilliant shardovi su 4g. Stack od 5 major heal/mana potiona je 2~3 g. Mnogo providno ako mene pitate.

Ortak iz guilde je postovao sledeci filmic na guild forumu. DM hunter solo farming. Verovatno vecina zna o cemu se radi, mozda niste videli kako to izgleda, ali sledeci video ce vam se verovatno zgaditi tako da ne preporucujem osobama sa slabijim srcem ^^.

hunter power

Ok, recimo da ovako nesto traje par dana. Ali ne. Ovo se vec desava dobrih mesec dana. Postavlja se pitanje: " Sta radi BLIZZARD? Sta rade GM-ovi?"Postalo je vise nego ocigledno...Nisam jedini koji je prijavio doticne osobe, imali smo dokaze: screenshotove i linkove za sveze frapsovan video iz DM Arene :

arena 1

arena 2

Ovo je vise nego dosta da se banuje account. Ali blizzard nista ne preduzima.GJ Blizzard.

Ortak je otisao korak dalje i upleo se u pricu sa jednim farmerom.

http://www.saunalahti.fi/~kowenant/wow/moneyfarmernnic.jpg

1 RMB je 0.12 USD. Znaci 2.4 dolara po satu. Prosecna kineska plata je 160-200$ tako da mu i nije tolko lose sa tih ~500$ koje zaradi igrajuci se.

Drugi ortak iz guilde(kreten inace), je otisao korak dalje i poceo da ucenjuje farmera

:). Evo par screenova pa vi ocenite ko ovde nije normalan.(btw nemam acdsee na poslu pa nemogu da ih iseckam, moracete svaki posebno da otvarate)

1

2

3

4

5

E sad kaze da ga je prijavio GM-u, sto je tesko poverovati , bar za mene ;) Dobio je izvor kesa lagano :)

Uglavnom, poenta price je KUDA VODI OVA IGRA? Ako vec postoje GM-ovi, zasto ne zatvore DM na par dana i srede instancu, pobanuju farmere i kraj. Nije tolko tesko ulogovati se s vremena na vreme i videti sta ko radi sam u instanci. Verujem da ima dosta ovakvih postova na officijalnim forumima, i da ja nisam jedini kome ovo smeta. Ali generalno imam osecaj da ih nije toliko briga.

I s druge strane, ima ljudi koje mrzi da farmaju, imaju kesha IRL, kupuju gold ingame i slave sto postoje ovakvi exploiti.

Tolko od mene, zeleo bih da cujem vase komentare. Ktnxbuy.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

U kini veoma lepo moze da se zaradi na ovaj nacin, cak ni banovanje accounta ne pomaze, power lvl-ovace do 55, i opet krenuti u farm. No to nije najveci problem imo, razmislite otkud u svako doba na svakom serveru neogranicena kolicina novca, pa i itema na prodaju [;)] .

btw, rofl za i'l give u large brilliant shard [:p]

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Sad se zapitajte...da li postoji moguchnost da je GM na payrollu neke gold selling "firme" ?

A i kapiram da Blizz ne chini nishta povodom gold selling kompanija, zato shto jedan deo populacije koja igra WoW, ne zna/nece/ne moze i shta ti ja znam, da grinda gold.

Da nema tih site-ova koji prodaju gold, ne bi bilo ni tih igracha, a to je gubitak za blizzard.

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Znam za jedan guild koji je imao foru da resetuje nefariona, i ubija ga svaki dan(e sad dal je po vise puta neznam). Samo su se zajebali jer su ostavili DKP deo sajta otvoren svim posetiocima... ;)

Prijavio ih neko i valjda su ih banovali na neko vreme.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to isto primtio, kad sam usao u jednu lvling gildu ( <elitecore>, Chromagus alliance), tu je bio warlock Macj koji je dosao do lvl 60 za 10 dana, nije progovorio ni rec.

Jos dok se levelovao, ja sam mu slao fraze sa onog sajta gde ima prevod na kineski, i on mi je nesto odgovarao, imam screeenshotove.

Sad je 24/7 u Dire Maulu, a i tipa ako probate na ukucate /who Dire Maul u 7 sati ujutru, uvek ima po koji guildless HUNTER koji svi znamo sta radi.

Sve sto mozemo da radimo je da placemo, jer nemozes zabraniti kinezu da farma DM ceo dan ako moze, niti mozes zabraniti ljudima da kupuju pare za IRL cash.

Problem je neresiv :(

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim sto vama to tolko smeta kesh u wowu je za repair i tolko moze lako klasicnim farmom da se nafarmuje to sto neko u kini zivi od toga drago mi je zbog njega i ne vidim sto ste vi ljubomorni.

Ja sam za banovanje mozgova koji grifuju druge ljude tipa tvoja frakcija ti desponuje demona za hunt quest i slicne stvari nego za ovo ... neka blizz ispravi bag ako im je stalo do toga ako ne gl svim kineskim farmerima u kakvoj zemlji zive mogu samo srecu da im pozelim i da im to potraje ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

heh secate se kad je bila ona pricha o farmovanju postovana (davno je bilo ne mogu da je iskopam) o 2 lika sa po jednim rougom, 1an u alijansi, a drugi u hordi ? I kako su dobili posao da farmuju, dal beshe EPL za glowing bright. staffove i sl. a pre toga su bili GMovi ? Nije ovo nishta novo, zna blizzard, ali ne moze hack da ukine nikako, hack ochigledno zaobilazi wow wardena, a on je blizzardova jedina zashtita od istih. Jedini trenutni nachin da se to sredi je chista sumnja, odnosno kad bi GMovi /wovali svakog ko udje/izadje vishe puta u DM.... a i 100% i GMovi imaju neku dobit, "korumpirani" su i imaju dobit u vidu $$$...

heh wow akcija "Sablja" treba da se sazove ;P

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim sto vama to tolko smeta kesh u wowu je za repair i tolko moze lako klasicnim farmom da se nafarmuje to sto neko u kini zivi od toga drago mi je zbog njega i ne vidim sto ste vi ljubomorni.

Ja sam za banovanje mozgova koji grifuju druge ljude tipa tvoja frakcija ti desponuje demona za hunt quest i slicne stvari nego za ovo ... neka blizz ispravi bag ako im je stalo do toga ako ne gl svim kineskim farmerima u kakvoj zemlji zive mogu samo srecu da im pozelim i da im to potraje ...

Cekaj Mohi, tebi ne smeta sto neko koristi hackove i teleportovanje i abusuje igru?

Jedini trenutni nachin da se to sredi je chista sumnja, odnosno kad bi GMovi /wovali svakog ko udje/izadje vishe puta u DM.... a i 100% i GMovi imaju neku dobit, "korumpirani" su i imaju dobit u vidu $$$...

heh wow akcija "Sablja" treba da se sazove ;P

Vrlo moguce, nema sta.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

znachi dok sam chitao prvi kempov post mislio sam da je u pitanju neka fora, zaglavljivanje kroz teksture ili slichno ...

a onda sam odgledao film. lik se teleportuje kroz istancu. o chemu mi prichamo ...

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Oce neko da mi objasni kakav on to hack koristi i zasto blizz to ne moze da izvali?

Sto kaze mohi, posto kupish epic mounta, kesh ti posle treba samo za repair. Nek kinezi zaradjuju i po 2000g na dan, bash me briga. Jedino me nervira sto blizz nista ne radi po tom pitanju.

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

Vidis na kraju filma da je to pozadinski program koji se odvojeno loaduje, verovatno se moze izvaliti da hoce, patch moze sve da promeni.

Da se razumemo, nemam nista protiv kineza koji farmaju i prodaju pare. Farmaj brate ceo dan pa zaradi posteno. Samo da ne rade ovakve exploite i ubijaju trziste.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

pa jebes ga ako cemo tako, tebi dodje jeftinije kupovati QS knjige/large b shardove/ace of warlords, ali nije u tome poenta.... ako blizz nishta ne radi sa ovim, bice josh hackova, gadnijih, i sa josh vecom kontrolnom motju i ko-zna-chime...

i propasce igra kakvu mi znamo :P

Link to comment
Share on other sites

U wowu nista konkretno jako vredno sem mozda quel serrar knjige ne moze da se kupi samim tim to sto neko ima miliarde novaca mene ne tangira mnogo i to sto neki jadnik u kini konacno moze da jede ko covek mi je drago ne vidim razlog za ljubomoru ceo ovaj forum bi to radio da zna kako ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...