Jump to content

pomoć oko izbora matične ploče


Recommended Posts

Ok, posto nisam nikakav maher za maticne i stuff, a blizi se sezona kidnapovanja novog kompa, primetio sam da ima raznih "chipsetova" pa me zanima , koji je chipset za sta , koju marku maticne ploce preporucujete...

Sta je SLI mode? Da liSLI mode omogucuje da prikacim 2 Grafike na jednu maticnu ili sta?

Da li SLI omogucava da te dve kartice rade kao jedna 2x jacha ili?

A da jos nesto planiram da kupim maticnu do jedno 150 jevreja (Sto mislim da je ok cena za neku bolju maticnu) i takodje planiram da uzmem AMD procesor mada opet sta je prednost AMD u odnosu na Intel procesore?

ZNam da sam postavio malo konfuzna pitanja ali sve ovo radim da ne bih spamovao i pravio post za svaki od delova koje planiram da kupim!

Sve sto uzimam je striktno za Hard Core Gaming :)

Unapred TNX za help :)

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

1.

Ploca:

Asus A8N-SLI Deluxe - tvoj budzet + 20 evra = 170 e, za toliko moze da se nadje

Procesor:

Athlon 64 3200+ (Venice) box Retail = 170-200 evra

Graficka:

npr. Asus nV 6600 GT 128 DDR3 memorije = 150-180 evra

To bi bila konfiguracija otprilike, ne znam koju memoriju imas, mozda ces i nju morati da uzmes, bez memorije te dodje oko 450-500 evra.

2. SLI- Scalable Link Interface -da, dopusta ti da 'vezes' dve graficke karte, najveci dobitak koji mozes da ostvaris je oko 70%, ali je u praksi to manje, cak moze da se desi da ti sporije radi igra nego sa jednom grafickom.(zavisi od igre do igre, da li su optimizovali drajvere za nju).

3. AMD procesori su brzi trenutno, narocito u igrama(sto tebi treba), od Intel-ovih pandana. Da ne tupim, Intel jednostavno u ovom trenutku nema efikasan i dobar odgovor na napad AMD-a, tj. 64-tvobitni Athloni ce jos neko vreme pradstavljati veoma dobru kupovinu.

Hope this helps. =)

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

kako mozhe venice da bude brzhi od dual core pentiuma d 805 sa 2x2.6ghz, 2x1mb cache i 64bita ?

em shto bolje radi na default kloku em se i bolje overklokuje. cena mu je ~150eur.

plocha Asus P5LD2 ili Gigabyte 945 Pro - ~100-110eur

jedini "maler" shto cesh uz intela morati da predjesh na ddr2 memoriju ali velike razlike u ceni nema. 2x512mb je oko 90-95eur.

za grafichke nisam tolko upucen, poshto me ne zanimaju preterano ali mislim da je 150-180eur za 6600GT bash previshe. vidim ima gainward modela po 115-120e. a mozhda bi mogao i da prichekash 7600gt, bice tu oko 200e.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo reve, uzimam odma par komada ako mi nadjes za 150 euara duala.

Ozbiljan sam, ali mislim da je dosta vise

P.S Ne radi na def clocku bolje...tu su negde.

Kad se naklokuje radi.

@Poster topica.

hard-core gaming je razvucena definicija :)

Uzmi semprona 2800+ za <90 eura i nf4 plocu za <80 eura

Ono sto ustedis baci u 2 gb rama (opsa!) i neku zverinu od graficke i imaces HC gaming.

Iz licnog iskustva i testova, 3d markovi + igre (far craj i q4) :

venice 3200+ brzi par procenata u odnosu na sempron 2800+ (testirano na 6600GT i x800gt) a duplo skuplji :)

Edited by pER tU aMOR
Link to comment
Share on other sites

kako mozhe venice da bude brzhi od dual core pentiuma d 805 sa 2x2.6ghz, 2x1mb cache  i 64bita ?

em shto bolje radi na default kloku em se i bolje overklokuje. cena mu je ~150eur.

plocha Asus P5LD2 ili Gigabyte 945 Pro - ~100-110eur

jedini "maler" shto cesh uz intela morati da predjesh na ddr2 memoriju ali velike razlike u ceni nema. 2x512mb je oko 90-95eur.

za grafichke nisam tolko upucen, poshto me ne zanimaju preterano ali mislim da je 150-180eur za 6600GT bash previshe. vidim ima gainward modela po 115-120e. a mozhda bi mogao i da prichekash 7600gt, bice tu oko 200e.

taj dual mi kod ortaka radi ok po windowsu itd,kad udjes u igre amd ga satire.

Link to comment
Share on other sites

mali offtopic :

uzeo sam intel D 805/i945 plocu

Ostao sam na giga rama, umesto 6600 stavio x1300pro, i nisam bas ocekivao neka strasna ubrzanja.

Zadnjih sat vremena mi se vilica vuce po podu, jos uvek ne verujem kako ovo radi.

Stvarno ovo nisam ocekivao.

q4 mi radi dosta brze nego na venice 3200+/6600GT

Strasno.

Link to comment
Share on other sites

Glup ti je komentar.

Ako nekog boli kurac sta kupuje i ne prima se na klinacka intel/amd ili ati/nvidia sranja, moye se reci da sam to ja.

Ja sam tu fazu prosao sa spectrum/komodorom.

I izneo sam licni utisak.

Link to comment
Share on other sites

pa i ja sam u istom fazonu, uvek cu odabrati onaj hardware koji ima "best value for money". takodje sam u zadnje 4 godine imao samo jednu intel makinu i to samo privremeno a izmenjao sam dobrih 7-8 amd kombinacija i opet sam se na keca vratio na intela (d 805). nazhalost nisam josh uspeo da ga iztestiram i izmuchim jer sam bez monitora, ali ochekujte i moje utiske uskoro :)

Link to comment
Share on other sites

Jel' ima jos neko problem sa coollerom za chipset na ovoj plochi? Posle mesec-dva pocinje da tandrche kao lud =]

Matori, to je čini mi se redovna pojava za ASUS-e sa ventilatorima na CSu. Ako sve bude išlo po planu (a zasad ide, jer je zatandrkao za mesec-dva), za još maximum mesec dva će i da otkaže skroz, nažalost:-( da si se malo raspitao, pa uzeo lepo Gigabyte...

Možda da se raspitaš malo oko heatsyncova za CS od drugih proizođača, pasivne ili sa ventilatorom. Takve je stvari kod nas zajebano naći, pa se nadam da, zbog specifičnosti situacije, neće smetati adminima ako kažem da:

Ako to nema u Imtelu, na NBG, onda teško da ima negde drugde... mada, šta znam...

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...