Jump to content

Open your eyes...


Recommended Posts

Poslusajte sta je covek ispricao u ovom video zapisu. Nemam ja sta vise da kazem, samo poslusajte, pa mozemo onda tek komentarisati. Razlog zasto kachim ovde je sto ocekujem da ce biti dosta rasprave na datu temu. Evo mali spoiler, prica se o smislu zivota sortof. Fajl je 7.5 mb velik.

http://www.forbiddensilence.co.uk/audio/Jo...plains_Life.mp3

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mislim shta reci .. nije ni prvi ni poslednji u ovoj spici

jedino shto me smara u njegovoj spici je forsiranje .. tj nachin na koji sve to iznosi

i fora je shto ovo o chemu on pricha nije za svakog .. ne moze svako to da podnese .. ne bih sada da ulazim u ovaj deo sa snom jel mi to malo deluje bullshit, mada ima neke logike, al ne naravno na nachin na koji je on izneo

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

lik pricha o DMTu .. najpsihodelichnijoj gudri

pricha kako se ona luchi u rem fazi sna .. kako se tada svi spajamo u neku kolektivnu svest al se toga niko ne seca zato shto mozak ima odbrambeni mehanizam da tripovanje toga sakrije od nas

iza toga se krije istina tvorca da smo mi usushtini bakterije

svi treba da se gudramo jel ako se ne gudramo nismo kompletno iskusili zivot

niko nije umro od psihoaktivnih supstanci

lik ne ide u prirodu jel ima hiperbarichnu komoru u podrumu

--------------------

shta ti ja znam .. jeftina matrix pricha sa dodatkom gudre .. imao sam ih minimum 5-6 komada u svoje vreme

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

moze. kao neki "sense of life mudomat", i "sense of life krukomat", u zavisnosti hoces li optimisticno ili pesimisticno vidjenje =))

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

shta ti ja znam .. jeftina matrix pricha sa dodatkom gudre .. imao sam ih minimum 5-6 komada u svoje vreme

A ziveti u realnosti koja se propagira je real thing? Daj molim te. A morao je da forsuje jer su se oni debili u pozadini derali.

Medjutim, kao sto je neko reko, nije ovo za svakog. Neko jednostavno ne moze da prihvati da je realnost drugacija od one na koju je naviko.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

o boze. zar realnost mora da se propagira? realnost je takva kakva je i kakvu je ti percipiras, ne moze to da se propagira. svako ima svoje vidjenje, samo je vidjenje tog lika glupo. tipicno hipi-junkie sranje, "svi se spajamo". pff.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

A ziveti u realnosti koja se propagira je real thing? Daj molim te. A morao je da forsuje jer su se oni debili u pozadini derali.

Medjutim, kao sto je neko reko, nije ovo za svakog. Neko jednostavno ne moze da prihvati da je realnost drugacija od one na koju je naviko.

pa ti ne mozesh da birash da ne zivish u realnosti .. to je jednostavno must sem ako nisi neki skrenuti bogatun koji ima 10 ljudi koji brinu o njemu dok on guta eside lopatom

realnost realno bi trebala da se propagira jel vecina ljudi i bez gudri zive u irealnom svetu

forsirao je zato shto je naduvan, kao i likovi koji su vodili emisiju

ja sam rekao da to nije za svakog, isto kao shto i nije zivot za svakog pa ga on ipak zivi .. ralnost nije ni za koga ista .. ona moze biti vishe realna ili manje relna u zavisnosti od ugla posmatranja .. a za ovo dal je navikao ili nije .. pa niko se sa tim znanjem nije rodio .. mislim evo primer jel bi ti se odmah skapirao kad bi te bacili negde u sred afrike bez ichega ?

svako ima svoje vidjenje, samo je vidjenje tog lika glupo. tipicno hipi-junkie sranje, "svi se spajamo". pff.

nije glupo .. samo nije razradjeno

suvishe je povrshno .. al shta i ochekivati od lika koji prichao o realnosti pod gudrom ? da je bar rekao alternativna realnost nego druga dimenzija .. BSHH

Hipici su pičke.

samo ribe su bile hip [:0] .. brate nikad necu sebi oprostiti shto se nisam rodio ranije :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

nije glupo .. samo nije razradjeno

Sa ovim se vec slazem. Ne prica on gluposti, samo treba ko sto topic kaze da se otvore oci. A sto se propagiranja realnosti tiche, mislio sam na sledece.

Razumes, danas kad se chovek rodi on nema da bira. Born in slavery. Ima jako malo opcija, a svakoj od tih malobrojnih opcija je krajnji cilj da udovoljish nekom baji sto ima moc. A propagira se u skoli, na TV-u itd kako je to lepo i normalno. Brate gde je to dobro... Uche nas od malih nogu da rintamo za nekog drugog, i kako je vrhunac zivota da se ozenis/udas, imas neku kucu i auto sto jedva placas i budes happy kad izrodis decu. Jebo taj zivot.

Sta ako ja hocu da sedim na drvetu ceo zivot i jedem banane? Ne moze, jer su sva drva i sve banane nechije vlasnishtvo. Razumes, neko je smislio program pod kojim ce se masa drzati pod kontrolom a uz pomoc Tv-a i ostalih gluposti im ubijaju brain cell, samo da sto manje misle. Pazi kad bi se svi zapitali, cekaj malo jebem mu mater, zasto nas 90 posto da lomimo ledja kako bi njih 10 posto ziveli ko bubreg u loju. I ono sto je pricao da covecansto deluje ko parazit na planetu, pa totalno je u pravu. Mislim, moz ti to omalozavati jer je spomenuto u Matrix-u al to je istina. Jbg, ne znam sta vishe da pricham, ko ima u glavi i zna da otvori ochi jasno mu je, ne mora biti na gudri ;)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

uf dechko kad te chitam kao da chitam sebe od pre 6-7 godina =)

ispravio bih se za ono da nije glupo .. glupo je u tom smislu shto on celu spiku posmatra kroz prizmu gudre sa sve poklichom "pushite svi DMT i uchlanite se u moju sektu", znachi on nije bio dovoljno uman da stvarnost sagleda kako treba dok nije popushio DMT da bi mu on rekao kako da je precepcira .. mislim molim te

nisi ti born in slavery. josh uvek ako si dovoljno lud mozesh da stvorish sebi iluziju robinsona krusa. dal negde u sred shumadije, u sred kishne shume u amozoniji ili na planini na tibetu mozesh to da izvedesh. onda se dovode u pitanju muda dal ti imash da se odreknesh struje, vode, sranja sa povlachenjem vode, tople kafe ujutru .. time shto ti prihvatash da budesh deo nekog drushtva ti ne udovoljavash direktno nekog baju. ti prvenstveno udovoljavash sebi i svojim bliznjim. jeste da kroz kriminal, korupciju, monetarne udare iz centara moci ti gubish deo zasluzenog al na to gledaj kao na porez na luksuz (onaj iz monopola) koji placash zato shto zivish u gradu gde ima struje, vode, javnog prevoza ..

mislim da si pogreshio da se propagira da je vrhunach zivota da se udash/ozenish .. to je vec demode. sada se forsira pricha o lezbejkama, metrosekulacija, zenama koje misle i pederima. kucu morash da imash jel si pristao da se luksuzirash i zivish u gradu. kola ne morash da imash ako zivish u gradu koji ima relativno dobro organizovan javni prevoz i/ili imash kesha da za potrebe platish taksi.

ovo sa vlasnishtvno. pa dechko da te banane neko nije doneo iz afrike i sadio gde je vec sadio one ni ne bi bile tu. za ostalo imash u prvom pasusu.

niko te ne tera da gledash tv. imash komp, imash knjige. lichno znam jedno 6 osoba koji nisu gledali tv eonima. tako da o tom sprznjavanju sive materije preko istog nemash izgovora sem da si sam kriv.

ovako ustrojstvo sveta o kome ti prichash 90% skapava zarad 10% je neophodno. zashto ? zato shto kad bi i ovih 90% imali pola od ovoga shto imaju ovih 10% nastao bi pakao. zato shto su ljudi u globalu glupi i zli. zato shto svest josh nije (i pitanje dal ce ikad) evoluirati toliko da ti radish zato shto je to drushtveno, globalno korisno. poshto je tako ovo je jedini nachin kako ova krhka materija (ljudski rod) moze da opstane.

jedino shto bih se slozio sa tobom to je ovo za parazit. mada ga ja ne bih nazvao parazit. ja bih ga nazvao neispravljiva greshka. dal ce ta greshka na kraju evoluirati, eksplodirati, implodirati ili neshto trece to vec treba da se vidi. iz sadashnje perspektive kad bi mi dali da pritisnem dugme ne bih se razmishljao. al to je vec neka druga pricha ..

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

prvo da naglasim posto se to ovde obicno mora - moje misljenje nije hejt prema psihu, samo neslaganje

Uche nas od malih nogu da rintamo za nekog drugog, i kako je vrhunac zivota da se ozenis/udas, imas neku kucu i auto sto jedva placas i budes happy kad izrodis decu. Jebo taj zivot

a to da sedis na drvetu i da jedes banane je ekstra opcija ? :)

ne slazem se sa tim sto si poceo sa "danas si born in slavery" - nije ni pre bilo drugacije.

dacu retardiran primer :

jednostavno, ja recimo sadim banane ispred svoje zgrade.

ti hoces da sedis na tim bananama.

to meni ne odgovara posto su banane moje i ja sam smarao oko njih.

moje banane jedu drugi ljudi koji ih kupuju, za razliku od tebe i njima odgovara da da ja budem zadovoljan i nastavim da ih snabdevam bananama.

nas je puno. ti si sam.

dakle najebao si :)

jer ako je ljudsko drustvo parazit za zemlju, ti si za mene i moju okolinu :)

u sustini i nisu "rodjen u robovlasnistvu". mravi su rodjeni u robovlasnistvu, ljudi ovaj odnos namecu sebi i to dobrim delom nije pogresno. nije lepo, nije moralno, nije mnogo toga... ali se ne stice rodjenjem, jer i dalje imas mnogo opcija.

lik koji je ispricao temu s pocetka je narkoman koji je napravio kvazi-filozofiju, koja cak nije ni narocito originalna, jer oce da jede banane koje neko drugi sadi i da porice realnost, jer je on eto pametan a ostali koji zive svoje zivote u okviru postavljenih drustvenih normi glupi. to je po meni i generalizacija, i prepotentnost i kukavicluk i jedino sto ga razdvaja od njegovih drustvenih slojeva koji komanduju drugima je sto nema para za tako nesto.

da skratim - lik je whiner

mislim da si pogreshio da se propagira da je vrhunach zivota da se udash/ozenish .. to je vec demode. sada se forsira pricha o lezbejkama, metrosekulacija, zenama koje misle i pederima. kucu morash da imash jel si pristao da se luksuzirash i zivish u gradu. kola ne morash da imash ako zivish u gradu koji ima relativno dobro organizovan javni prevoz i/ili imash kesha da za potrebe platish taksi.

ne moras ni kucu da imas, mozes da zivis na ulici i da budes parazit kao onaj sto prosi ili onaj sto jede banane :)

nije se svet uopste tako mnogo promenio, samo su sredstva iz dana u dan naprednija.

srednjevekovni vitez ne bi oklevao da opali nuklearku na suparnicku naciju - da ju je imao.

hrabrost je bila bitnija za vojsku dok nije dosla razlika u tehnoloskoj nadmoci...

glumci su nekad bili slabo placani i malo cenjeni dok se nije pojavio tv...

drustvo tehnoloski napreduje i svet se menja i od toga se ne moze pobeci jer to JESTE realnost. nema tu mnogo sta da se propagira jer to gredas svaki dan.

npr. to sto bi ja voleo da izmislim tocak je lepo, al dzaba jer je neko to vec uradio :)

opet se vracam na one banane - moze i dalje neko ko to zeli da zapali u juznu afriku medju njihova plemena i da sedi na drvetu po ceo dan, al onda se odrice beneficija koje ima u drustvu koje radi i za njega ma koliko to neko odbijao da prihvati

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...