Jump to content

Ko nije gresan neka prvi baci kamen


Recommended Posts

razumeo, mada sam morao par puta da prochitam :)

ne svidja mi se taj princip 'chini dobro 60 godina i celu beskonachnost cesh uzhivati'. ljudi potisnu svoju pravu prirodu zbog nagrade na kraju puta. Ja se trudim da unapredim samog sebe u svakom pogledu, ali ne zbog nebeskih pashnjaka. kada umrem zhelim da ostavim ovaj svet boljim nego shto je bio pre mene - poshto ne verujem u zagrobni zhivot i reinkarnaciju ne ochekujem nikakvu nagradu za to. po meni je to mnogo veci test nego shto je bilo koja religija postavila svojim vernicima

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne svidja mi se taj princip 'chini dobro 60 godina i celu beskonachnost cesh uzhivati'

Pa ja rekoh ima mnogo toga shto ti se ne svidi... ali to ne znachi da nije tako.

U svakom od nas je i dobro i zlo. Niko ti ne kaze da treba da se odreknesh sebe da bi, ajde da se tako izrazim, bio dobar vernik i otishao u raj.

U pitanju je razumevanje samog sebe i svojih emocija. Mnoge stvari Djavo koristi da bi nas obmanuo... Ono shto se chini dobrim, ponekad nije.

Pogreshno je shvatati da je raj neka vrsta nagrade, za to shto si ti bio dobar.

Ako se molish, moli se bez pompeznosti. Ako nekom pomazesh, pomozi bez pompeznosti, skromno.

Ne mogu ja biti dobar ako sam pun para i dam milion dolara za sirochitje, a onda na sva zvona to da razglasim i da zahtevam od svih da me zovu "Milosh dobrochinitelj najvetji tata vash na svetu volite ga svi". To je gordost. A jjubav se ne kupuje...

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

razumeo, mada sam morao par puta da prochitam :)

ne svidja mi se taj princip 'chini dobro 60 godina i celu beskonachnost cesh uzhivati'. ljudi potisnu svoju pravu prirodu zbog nagrade na kraju puta. Ja se trudim da unapredim samog sebe u svakom pogledu, ali ne zbog nebeskih pashnjaka. kada umrem zhelim da ostavim ovaj svet boljim nego shto je bio pre mene - poshto ne verujem u zagrobni zhivot i reinkarnaciju ne ochekujem nikakvu nagradu za to. po meni je to mnogo veci test nego shto je bilo koja religija postavila svojim vernicima

Кали, ти си добар човек :*

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...