Jump to content

Ko nije gresan neka prvi baci kamen


Recommended Posts

Ne razumem, ne verujete u boga, a ovde govorite koje ste "grehove" pocinili. Kao sto rekoh u vise navrata i tako cu govoriti: neko je to izmislio (crkva, kogod) da bi bio ponosan na svoje delo, obmanu.

Moja pitanje vernicima i crkvi: sta je Bog radio pre stvaranja sveta ?

Postoji samo jedan greh: glupost. Ono u sta vi verujete to stvarno postoji... ;))

nije zbog toga izmi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne ne ne kruko..///

pazi .. ^__^..///

Ko lazhe, taj krade...ko krade taj ide u zatvor...ko ide u zatvor svira klavir u Pozharevcu..

a ko svira klavir u Pozharevcu, ima vashke i mi netjemo da se druzhimo sa njim..///

neam pojma/ fora iz ranijih dana..///

U pozarevcu?

O rly?

_963660_marko300afp.jpg

@ Voodoo

taj rad, imas osiguran tiket za raj ;)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

hm? pa i nisam tako losha... pola-pola...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

ne znam shto se svi tripujete toliko na tih 10 zapovesti... bog kada je stvarao svet... on je imao na umu jednu finu pizzu sa dosta feferona i po kojim parchetom kobasice razbacanim...

Btw... oni koji kazhu da ne veruju... zapravo prihvataju postojanje dotichnog... tako da su generalno oni dokazi postojanja boga... sa druge stranke... ja ne prihvatam dotichno bitje kao chinjenicu i time pobijam fakat...

Edited by Zlajonja

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo koliko intelektualaca imamo ovde da opovrgnu postojanje Boga dok to niko na svetu nije u stanju.

Pa ajnstajn je rekao "da se Bog nije igrao kockicama"

sta ja treba vise da kazem. kad budem nabudzio iq iznad njegovog onda cu nesto da kazem

mada sam video toliko dokaza da Bog postoji da mi ne treba niko i nista da mi pokaze suprotno.

klinacki je privlaciti paznju na taj nacin sto ces reci kako ne verujes u Boga... smesno

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vec par puta rekao da verujem u boga, tj. u postojanje viseg bica koje stoji iznad nastojanja celog kosmosa, ali ne verujem u crkvu. Pogotovo ne u nasu crkvu. Njihova ucenja su potpuno pogresna i ako se ne budu promenila u skladu sa vremenom, ne verujem da ce jos dugo opstati religija.

Vise naucnika je tvrdilo da postoji vise bice koje je napravilo sve nas iz materije, izmedju ostalog i Ajnstajn.

U svakom slucaju ko god da je napravio neki greh, ako se iskreno kaje, veruje u to da moze da se promeni, moze da se 'oslobodi' grehova.

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

kao shto rekoh, zastarela pravila napisana ljudskom rukom sa ciljem da drzhe potchinjene mase u pokornosti, oslanjajutji se na njihov strah od nepoznatog...

treba se zapitati kada je ideja o religiji pochela i koji je bio razlog za nju u ta vremena... Promenila je toliko oblika i u sushtini se sastoji o idealizovanim bitjima koje je chovek stvorio u svojoj glavi i dao im odredjene osobine i sushtinu koju oni predstavljaju a potom pocheo i sam da veruje u njihovo postojanje. Poshtujem vernike i nemam nishta protiv njih, ipak mi je najbolji drug vernik koga zovu Isus :), mene zovu sotona, pa vidi kombinaciju :) slikali su nas na raspustu, ja skroz u crnom, on u belom kako igramo shah :)

Edited by Therion
Link to comment
Share on other sites

kao shto rekoh, zastarela pravila napisana ljudskom rukom sa ciljem da drzhe potchinjene mase u pokornosti, oslanjajutji se na njihov strah od nepoznatog...

Da nije tih zastarelih pravila, ne bi smeo nikom leđa da okrene

Edited by voodoo^nbgd
Link to comment
Share on other sites

jao, al sa se nalupao, morao sam da editujem dok mi se mozak ne namesti kako treba u lobanji.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo koliko intelektualaca imamo ovde da opovrgnu postojanje Boga dok to niko na svetu nije u stanju.

Pa ajnstajn je rekao "da se Bog nije igrao kockicama"

sta ja treba vise da kazem. kad budem nabudzio iq iznad njegovog onda cu nesto da kazem

mada sam video toliko dokaza da Bog postoji da mi ne treba niko i nista da mi pokaze suprotno.

klinacki je privlaciti paznju na taj nacin sto ces reci kako ne verujes u Boga... smesno

Super, javi kad nabudzis IQ iznad Ajnstajna.

Ozbiljan sam, kolka ti je glava, tu sigurno ima puno mozga.

Link to comment
Share on other sites

Da nije tih zastarelih pravila, ne bi smeo nikom leđa da okreneš u strahu da te ne ubije. Ne znam kako ti posmatraš svet, ali ljudi su pretežno glupi i zli. Kad bi ih pustio da se ponašaju kako hoće, posle uništenja rimskog carstva od strane varvara svet bi ostao u tom stanju foreva...

Tako da ono, pametnima ti zakoni služe da vide kako je glupo raditi to što im je protivno, glupima da ih drži na uzdama, i svima fino. Bez njih, ljudi bi živeli kao životinje. Mislim, lako je sad drobiti kako su ti zakoni sranje, al pre, recimo, 600-700 godina nije bilo...

Slazhem se, ali nisam mislio da je potrebno to naglashavati, poshto sam se vetj bio izjasnio pre nekog vremena po tom pitanju na nekom drugom topicu pa me mrzelo da se ponavljam...

nisam rekao da su ta pravila losha, nego jednostavno nisu ono shto vetjina ljudi misli da jesu... I po ko zna koji put preporuchujem knjigu "bogovi su bili astronauti" za ovo pitanje...

a u doba nastajanja hrishtjanstva si uz malo ubedljivije "efekte" mogao da radish narodu shta hotjesh... I uopshte nije smeshna ideja o stranim oblicima zhivota koji su tada diktirali uslove...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...