Jump to content

Ko nije gresan neka prvi baci kamen


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.

8. Не кради.

10. Не пожели ништа што је туђе.

to sam prekrshio..

i naravno da ne treba gledati na "ne ubij" u fazonu "ne smesh da zgazish na mrava"

idol se misli u fazonu kao sekta

a za roditelje u smislu poshtuj, ne izdaj ih, ne psuj na njih svaki dan, ne kradi od njih, itd. itd.

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kapiram da se zapoved "Ne ubij" odnosi na zhiva bitja uopshteno, a ne samo na choveka

ne, misli se na ljude.

@paja

upravo i jeste problem shto svako mozhe da daje neko svoje tumachenje 10 zapovesti.

@topic

josh nisam nikoga ubio... i ne mogu da se setim jel' sam "lazhno svedochio..".

ko zna... mozhda ispunim ceo spisak kad tad [|)]

Link to comment
Share on other sites

ja isto 7

tj. sve sem 6,7,9

1. Nisam vernik, bar ne u ovo shto crkva propagira

2. Imam gomilu idola

3. Retko kad bogohulim, al' mi se deshava

4. Shta da radim 6 dana??? evo sad cu se zaposlim pa cu radim inache nisam

5. Oca ne poshtujem, kevu da

6. Nisam josh uvek ubio ljudsko bitje, ako se na to odnosi

7. Nisam josh uvek i ne verujem da tju ikad, imam neki trip sa tim

8. Pffft, ja sam totalni kleptoman, pogotovo kad nemam ikakvog kesha a niko nece me zaposli

9. Nikad slagao nisam na taj nachin, bar ne namerno

10. Ma aj' pali =)

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Guest kli[c]a

8 komada broken :)

verovali vi meni ili ne, nisam nacinio preljubu.

niti ubio (bar ne coveka (jel se zene tu racunaju uopste ?? :P)).

[:D]

a da ti si onaj lepotan kako to da ti ne prevaris nekog ccc :)

Link to comment
Share on other sites

ko krade, taj ide u zatvor, ko ode u zatvor jebu ga u dupe, koga jebuu dupe, taj je gej, znao sam da je ovo pederski forum!

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ne ne ne kruko..///

pazi .. ^__^..///

Ko lazhe, taj krade...ko krade taj ide u zatvor...ko ide u zatvor svira klavir u Pozharevcu..

a ko svira klavir u Pozharevcu, ima vashke i mi netjemo da se druzhimo sa njim..///

neam pojma/ fora iz ranijih dana..///

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

укупно сам прекршио 8 у свом животу.

али, поента је што тренутно кршим само 2.

[8D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, ne verujete u boga, a ovde govorite koje ste "grehove" pocinili. Kao sto rekoh u vise navrata i tako cu govoriti: neko je to izmislio (crkva, kogod) da bi bio ponosan na svoje delo, obmanu.

Moja pitanje vernicima i crkvi: sta je Bog radio pre stvaranja sveta ?

Postoji samo jedan greh: glupost. Ono u sta vi verujete to stvarno postoji... ;))

V

Link to comment
Share on other sites

укупно сам прекршио 8 у свом животу.

али, поента је што тренутно кршим само 2.

[8D]

"Ne kradi" mora da je jedna od te dve [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Suvishe bukvalno shvatamo neke stvari.

Evo jedno pitanje, jel chitao neko Novi zavet?

Ja ga chitam, i tamo nije bash sve onako kako bi mi hteli, ili kako bi nam odgovaralo. Pogotovo za devojke, gde pishe da zena ne treba da pricha u crkvi, da zena treba da se pokori.

Nisam krshten ali hotju da se krstim, i to uskoro. Jednostavno pocheo sam da verujem. Nemojte sad odma da me pljujete i sve kako ide, mislim mozda nam je to i najvetji problem. 50 godina smo ziveli u komunizmu. Sad odjednom svi vernici, svi slave slave... Jednostavno moramo da nauchimo da prihvatamo neke stvari. Ne treba ni biti verski fanatik.

Nije to sve ni lako shvatiti. U knjizi pishe ovo shto sad vidimo i shvatamo je delimichno, a posle tje biti potpuno. Od nas se verovatno ni ne trazi da shvatimo, vetj da poslushamo.

Ima primera, prichao mi je drug, koji je bash vernik, ide u crkvu i sve to. Bio je neki chovek (ne znam kako se zvao) koji je ishao i ubijao, i ubijao i ubijao i na kolac i sve to. I pocheo je da veruje, pokajao se i posle je postao svetatz. Mislim to je sad toliko uproshtjeno da sam verovatno izgubio i poentu.

Desilo mi se sledetje: 90-tih odem u Studentski park da zavrshim shtone. I pored lerdija (na glavi mu pishe lerdi) stoje tip i riba (na glavi im pishe otjemo da pushimo). Ja pridjem, zavrshim, oni odma pridju, i kao jel mozemo, ja kao moze. Krene neka neobavezna spika, riba vergla, tip uglavnom tjuti. Ne znam kako, dotaknemo se teme religije i ja kazem nisam krshten, a ne bih se ni krstio ako ne verujem stvarno. Dzokavatz gori... Ova zapenila, kao, ja sam krshtena, i odem u crkvu, ali ne shvatam to tako, nego eto tek tako. Ja kao okej, ali ja ne bih tako. I ona tu popizdi i kaze decku idemo, okrene se i ode besna. Ja stanem, u zbunu. I shvatim da se verovatno postidela ali ovako reaguje jer ne zna drugachije.

Poenta je da bi ove zapovesti trebalo da budu putanja. Nije to za nekog tamo, vetj za nas same, da bi nama bilo bolje.

Inache jedini smo narod koji pishe broj sedam sa crtom preko. A sedma zapovest je ne chini preljube :)

Pitao ja tog drugara da li to znachi da ako nisi krshten ne mozesh da se spasish? On mi ispricha prichu da je bila neka zena, ne krshtena i kad je umrla nije nishta dobro uradila u zivotu, jedino je nekom prosjaku koji joj je doshao na vrata dala jedan luk (i to preko qrtza). I poshto na neki dan Bog poshalje andjela u pakao da prodje i ko se uhvati za krilo moze biti spashen. Poshalje andjela i ova zena se uhvati za luk, a zna nju se uhvate josh ljudi. I ona kaze pustite me, pashtjemo, pashtjemo i padnu. Kolika joj je vera bila tako je i proshla...

Uglavnom, treba to chitati pa tek onda komentarisati...

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, ne verujete u boga, a ovde govorite koje ste "grehove" pocinili. Kao sto rekoh u vise navrata i tako cu govoriti: neko je to izmislio (crkva, kogod) da bi bio ponosan na svoje delo, obmanu.

Moja pitanje vernicima i crkvi: sta je Bog radio pre stvaranja sveta ?

Postoji samo jedan greh: glupost. Ono u sta vi verujete to stvarno postoji... ;))

The vision of Christ that thou does see, is my vision's greatest enemy. ;)

fml

Link to comment
Share on other sites

Suvishe bukvalno shvatamo neke stvari.

Evo jedno pitanje, jel chitao neko Novi zavet?

Ja ga chitam, i tamo nije bash sve onako kako bi mi hteli, ili kako bi nam odgovaralo. Pogotovo za devojke, gde pishe da zena ne treba da pricha u crkvi, da zena treba da se pokori.

Nisam krshten ali hotju da se krstim, i to uskoro. Jednostavno pocheo sam da verujem. Nemojte sad odma da me pljujete i sve kako ide, mislim mozda nam je to i najvetji problem. 50 godina smo ziveli u komunizmu. Sad odjednom svi vernici, svi slave slave... Jednostavno moramo da nauchimo da prihvatamo neke stvari. Ne treba ni biti verski fanatik.

Nije to sve ni lako shvatiti. U knjizi pishe ovo shto sad vidimo i shvatamo je delimichno, a posle tje biti potpuno. Od nas se verovatno ni ne trazi da shvatimo, vetj da poslushamo.

Ima primera, prichao mi je drug, koji je bash vernik, ide u crkvu i sve to. Bio je neki chovek (ne znam kako se zvao) koji je ishao i ubijao, i ubijao i ubijao i na kolac i sve to. I pocheo je da veruje, pokajao se i posle je postao svetatz. Mislim to je sad toliko uproshtjeno da sam verovatno izgubio i poentu.

Desilo mi se sledetje: 90-tih odem u Studentski park da zavrshim shtone. I pored lerdija (na glavi mu pishe lerdi) stoje tip i riba (na glavi im pishe otjemo da pushimo). Ja pridjem, zavrshim, oni odma pridju, i kao jel mozemo, ja kao moze. Krene neka neobavezna spika, riba vergla, tip uglavnom tjuti. Ne znam kako, dotaknemo se teme religije i ja kazem nisam krshten, a ne bih se ni krstio ako ne verujem stvarno. Dzokavatz gori... Ova zapenila, kao, ja sam krshtena, i odem u crkvu, ali ne shvatam to tako, nego eto tek tako. Ja kao okej, ali ja ne bih tako. I ona tu popizdi i kaze decku idemo, okrene se i ode besna. Ja stanem, u zbunu. I shvatim da se verovatno postidela ali ovako reaguje jer ne zna drugachije.

Poenta je da bi ove zapovesti trebalo da budu putanja. Nije to za nekog tamo, vetj za nas same, da bi nama bilo bolje.

Inache jedini smo narod koji pishe broj sedam sa crtom preko. A sedma zapovest je ne chini preljube :)

Pitao ja tog drugara da li to znachi da ako nisi krshten ne mozesh da se spasish? On mi ispricha prichu da je bila neka zena, ne krshtena i kad je umrla nije nishta dobro uradila u zivotu, jedino je nekom prosjaku koji joj je doshao na vrata dala jedan luk (i to preko qrtza). I poshto na neki dan Bog poshalje andjela u pakao da prodje i ko se uhvati za krilo moze biti spashen. Poshalje andjela i ova zena se uhvati za luk, a zna nju se uhvate josh ljudi. I ona kaze pustite me, pashtjemo, pashtjemo i padnu. Kolika joj je vera bila tako je i proshla...

Uglavnom, treba to chitati pa tek onda komentarisati...

Vera je kao ljubav: ona se ne da nametnuti. Stoga i jeste uzaludan svaki trud da se ona nekim merama uvede ili ucvrsti.

Ja imam svoje u sta verujem, a to mi ne moze nijedna crkva ili religija ovog sveta pruziti.

V

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...