Jump to content

Treba mi program za


unknwn

Recommended Posts

Elem, posto sam izvalio da previse vremena provodim za kompom, treba mi programce koje ce omoguciti da ogranicim aktivan boravak za ovim sokotjalom. Pod aktivan mislim na to dok sedim za njim, upaljen je 24 sata, tako da i nije neka valjda da korisim neki od standardnih programa za tako nesto. Dakle, neki koji ce shtopovati vreme kad se pomera mis, a zaustaviti posle minut-dva nekoriscenja misa i tastature recimo, itd...kapirate na sta mislim :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

To sa blokiranjem aplikacija mi ne znaci nista, ne zelim sebe da ogranicava u tom smislu.

@ voodoo

nenene, meni samo treba nesto sto ce da ima dugme reset, i merac vremena koji ce meriti samo AKTIVNO vreme provedeno za kompom, znaci koji ce da se startuje kad krenem da pomeram pacova ili da kucam nesto na tastaturi, a da se zaustavi posle minuta-dva neaktivnosti. Ne treba da se izoguje jer je ceo dan okacen na net za adslom i skida.

Jel sad jasnije? :))

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

I da, onda vidim da sam u toku tog dana proveo, recimo, sat vremena za kompom, i da je dosta. Hocu da smanjim vreme provedeno za racunarom, i da povecam efikasnost RADA za njim, a ne BLEJANJA.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

I da, onda vidim da sam u toku tog dana proveo, recimo, sat vremena za kompom, i da je dosta. Hocu da smanjim vreme provedeno za racunarom, i da povecam efikasnost RADA za njim, a ne BLEJANJA.

To mi je već malo zeznuto, al mogu da napravim da se merač startuje i zaustavlja na neku kombinaciju...

Recimo sedne

Link to comment
Share on other sites

Ima vec napravljen program na tu temu, opisivali su ga u Svetu Kompjutera, mislim recimo u rasponu od juna do decembra prosle godine (znam da nije bas neka odrednica) gde mozes da definises neke osnovne parametre ali i sam program se vodi raznoraznim istrazivackim i naucno dokazanim podacima. I onda ti recimo na svakih pola sata izbaci ekran (koji ne mozes da sklonis) a koji kazhe kao "sad dva minuta sklopi ochi, i odmori ih" pa onda posle drugih pola sata ti izbaci ekran i kao "ustani, idi na terasu, prosetaj se" itd itd. Isto tako je definisano koliko u jednom cugu mozhes da radis za kompom, kada treba da odmaras, ovo ono, i funkcionishe upravo po principu merenja tvog aktivnog rada, a ne po sistemu na svakih pola sata gasi komp, no matter what. Ako je to to sto ti treba, www.sk.co.yu pa kreni da pretrazujes arhivu, jer nema sanse da se setim kako se zove, ali mogu da cimnem nekoga iz redakcije da mi javi ako se seca kako se zove program.

Link to comment
Share on other sites

aj pretrazicu, tnx, fala i tebi vudu na krukometru, sad cu da ga probam :))

/edit

vudu sjajan je =) Samo, ne svidja mi se sto nema sopstveno prozorce pa mislim da cu zaboraviti na njega. Bilo bi kul da ima prozorce i stopericu :)

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

E ajde kad si vec predlozio sta bi jos mogao, mozes slobodno da ubacis dugmence za minimize, i ako moze nekako da se minimajzuje dole u task bar kod satitja, ako hoces uraditju ti grafiku za ikonicu, posto je ova bas bezlicna i ruzna. i upozorenja na pola sata ako zhemo, to nije los trip. iiii....nema vise, to je to :)

a da, i reset dugme! =)

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

e voodoo ne radi ti link, taman sam resio da vidim sto svi hvale taj krukometar ili kako se vec zove ;)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...