Jump to content

Okupacija Kosova?


Recommended Posts

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dunja:

mojne lepoto, 'leba ti.

to sto nisi ful Srpkinja me nikad nije sprecilo da te gotivim, upravo jer sam NACIONALISTA, a ne sovinista... do skoro nisam ni znao tvoje poreklo, niti me interesovalo (tragovi kosmopolitizma, ako smem da primetim).

inace, kako vam nije jasno da je Beograd i Srbija najtolerantnije mesto na Balkanu. koliko je muslimana/hrvata/siptara ubijeno na teritoriji Srbije (ne racunajuci rat protiv terorista na KiM) tokom 90-tih? NIJEDAN!!!!!!!!

mislite o tome.

jeste to trag tog kosmopolitizma .. ako sam dobro ukapirala rech i tako to ..

nekad sam protiv globalizacije a nekad za .. ali to nema veze sad sa ovim ..

jednostavno takva mi je familija da niko od nas nema konkretan stav o tome koje je drzavnosti i u kojoj drzavi uopste zivi ..

inace , politika , pitanje nacije i slicno nikad nece prepreciti prijateljstvo :) :*

i kao sto sam rekla nisam kompententa ni objektivna za ove rasprave :)

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Ma, bice... Isto ja mogu reci za beogradjane, ma koliko oni pizdeli zbog toga

Primetio sam da postoji odredjena doza arogancije kod 'jednog dela beogradjana'... A onda sam nauchio da je to u pitanju prva ili druga generacija u gradu (pa je kucno vaspitanje doshlo do izrazaja)

Na kraju sam nauchio da ih razlikujem

pa ne bash, "beogradjani" imaju milion svojih loshih osobina koje proistichu iz iluzije da zhive u velegradu a chinjenica je da zhive u obichnoj palanci.

ato vidish, i sam spominjesh aroganciju shto je losha osobina ali nije isto shto i biti zajedljiv i prost... pogotovo prost.

Link to comment
Share on other sites

pa ne bash, "beogradjani" imaju milion svojih loshih osobina koje proistichu iz iluzije da zhive u velegradu a chinjenica je da zhive u obichnoj palanci.

Ne, SVI imaju milion loshih osobina iz prostog razloga shto su SVI ljudi [;)]

eto vidish, i sam spominjesh aroganciju shto je losha osobina ali nije isto shto i biti zajedljiv i prost... pogotovo prost.

Nije ista osobina, ali upravo ona je zasluzna za tvoje izdvajanje ljudi na beogradjane i ljude iz unutrashnjosti a.k.a. provincijalce [:D]

Zajedljivih i prostih ima i medju jednim i drugima, ali ne zavaravaj se da su jedni manje zajedljivi & prosti ako zive u vecem gradu ili mozda na selu [;)]

Ako neko psuje k'o kochijash a ponasha kao najvece djubre, svejedno je dal' vozi traktor ili audi... Bagra je bagra...

Link to comment
Share on other sites

beograd jeste velegrad

chobani u beogradu su posledica stava da je ovo palanka ;)

yeah, right...

Ne, SVI imaju milion loshih osobina iz prostog razloga shto su SVI ljudi [;)]

Nije ista osobina, ali upravo ona je zasluzna za tvoje izdvajanje ljudi na beogradjane i ljude iz unutrashnjosti a.k.a. provincijalce [:D]

Zajedljivih i prostih ima i medju jednim i drugima, ali ne zavaravaj se da su jedni manje zajedljivi & prosti ako zive u vecem gradu ili mozda na selu [;)]

Ako neko psuje k'o kochijash a ponasha kao najvece djubre, svejedno je dal' vozi traktor ili audi... Bagra je bagra...

prvo, ne mislim da ti popujem ali nemoj da skachesh sa teme na temu u diskusiji... sagovorniku je teshko da te prati i nikako ne doprinosi raspravi :]

tachno je da SVI imaju milion osobina jer su SVI ljudi, ali ja sam konkretno spominjao ove jer su one bile predmet rasprave. to shto nisam spominjao druge loshe osobine (i njihove uzroke) ne znachi da ja mislim da drugih nema vetj samo da nije bilo bitno za fabulu :P

ja mogu da NE izdvajam ljude na beogradjane i one iz unutrashnjosti ali to nije realno. realno je da imash tu podelu... nisam ih ja podelio ja samo konstatujem.

zajedljivih ima svuda i to je prilichno shiroka pojava kod nas... ali mislim da greshish za proste. prvo, pod prostim ne mislim samo na psovanje i slichno... prost je mnogo shiri pojam i definitivno karakterishe ljude van grada vishe od ljudi iz grada. e sad, to shto je kod nas bio komunizam 45 godina pa je doshlo do iznenadne i nasilne transformacije ljudi iz seljaka u gradjane pa je granica prilichno siva, to jest, mnogo "gradjana" se ponasha malogradjansko. nisu se prilagodili zhivotu u gradu nego su grad prilagodili njihovom zhivotu. za nekoliko generacija mozhda vidimo koliko se stanje promenilo na bolje

Link to comment
Share on other sites

prvo, ne mislim da ti popujem ali nemoj da skachesh sa teme na temu u diskusiji... sagovorniku je teshko da te prati i nikako ne doprinosi raspravi :]

Ne kapiram :]

...realno je da imash tu podelu... nisam ih ja podelio ja samo konstatujem.

...ali mislim da greshish za proste. prvo, pod prostim ne mislim samo na psovanje i slichno... ...prost je mnogo shiri pojam i definitivno karakterishe ljude van grada vishe od ljudi iz grada.

Vidim da istu rech drugachije tumachimo , tako da ne mogu ni da poreknem ni da potvrdim ono shto si rekao, jer prosto - nije mi ni jasno shta si zeleo reci :)

...oko toga i oko podela koje pominjesh ima mnogo da se raspravlja...

Ali, jedino da nastavimo preko pp-a, smorismo druge...

e sad, to shto je kod nas bio komunizam 45 godina pa je doshlo do iznenadne i nasilne transformacije ljudi iz seljaka u gradjane pa je granica prilichno siva, to jest, mnogo "gradjana" se ponasha malogradjansko. nisu se prilagodili zhivotu u gradu nego su grad prilagodili njihovom zhivotu.

...dobro si rekao da je 'granica prilichno siva', ali ne bih da nastavimo raspravu ove (jer ovde vishe zaista nije mesto)...

A i da se izvinim svima onima (sem shekka) kojima je zaista zasmetalo ovo nepotrebno skretanje s' teme, ali, jbg. bilo je podstaknuto nekim porukama u vezi ljudi dole...

Link to comment
Share on other sites

@slient

aj nebitno, nisam u fazonu da moram da isteram svoje po svaku cenu... ako nisi skapirao ili ja nisam dobro pojasnio, nema veze.

mada nisam ja mislio na vas "juzhno" kad sam rekao ljudi van grada... cela srbija je van grada skoro, chak meni i beograd ume da bude selendra shto vishe ljudi upoznajem.

@za offtopic

ne znam shta vam je chudno... topik ima 16 strana, i zhivo se diskutuje na njemu... naravno da tje dotji do skretanja sa teme.

svaka (10/10, 100%) rasprava koja se vodi dovoljno dugo tje se pretvoriti u neshto potpuno nevezano za njen pochetak, i svi to vrlo dobro znamo iz rl. [:D]

Link to comment
Share on other sites

@slient

aj nebitno, nisam u fazonu da moram da isteram svoje po svaku cenu... ako nisi skapirao ili ja nisam dobro pojasnio, nema veze.

mada nisam ja mislio na vas "juzhno" kad sam rekao ljudi van grada... cela srbija je van grada skoro, chak meni i beograd ume da bude selendra shto vishe ljudi upoznajem.

Ma, ok [:)]

Nego, samo rekoh - ne mora da znachi, jer sam naletao na previshe primera koji su pokazali suprotno... btw. vishe sam 'jugo-zapad' [:)]

4 sheaky: ako su tvoji podaci zaista tachno, od mene si matoriji cela 3 meseca [:D]

Mogao bi deda da mi budesh koliko si stariji [:p]

Ajd' sad idi igraj se sam u svom svetu [;)]

( Ignore je do yaya [8D] )

Edited by _Silent_
Link to comment
Share on other sites

Combo! Za sad sam uspeo da budem ignoreovan od strane Draska i Silenta, moving on... a moze to i lakse, da me svaki pizduljavac na forumu stavi na ignore odma pa da ja raspravljamo dalje bez emocija i ozlojedjenosti o necemu konkretnom ako to na ovom topicu ima smisla...

as for Silent: [^] i rest my case...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Mosha [:p]

Nisam te josh stavio, ali realno zasluzujesh [:D]

da ja raspravljamo dalje bez emocija i ozlojedjenosti o necemu konkretnom

A, ovo slobodno sachuvaj kao svoj najsmeshniji post, jer u tvojim porukama nema nikakvog pomena diskutovanju, jer sve shto radish je obichno i bezrazlozno provociranje drugih ljudi... Zapamti dekice, diskusija ne sluzi za sukob sa ljudima vec razmenu mishljenja ili informacija...

Ako volish da se igrash sofista, jbg. [:D]

Ali smeshno mi je shto mislish da je plus za tebe ako drugi vide kao osobu sa kojom je nemoguce komunicrati... Osim naravno ako vec nisi chlan neke partije, pa ovde vezbash [:p]

...ako nekog smora tema, nek je vishe zakljucha, izgleda vishe nishta vezano za temu ni nece biti recheno...

Edited by _Silent_
Link to comment
Share on other sites

...kad na jesen uzmu vlast pucaće nam svima guzica ali nema veze.

Ostavimo po strani moja politicka uverenja, ali kada bi se to desilo

zaista bih se sramotio zemlje u kojoj zivim. Ne mogu jos uvek jasno

da definisem zasto... Mozda zato sto sam na tim snimcima iz grada

jasno video kakvi ljudi cine vecinu njihovog izbornog tela...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

LOL, a bash sam za vecherom odgledao jedan deo onoga shto je nikolic prichao sa onom plavushom... Necu da budem nekulturan, i odgovoricu na tvoja pitanja, iako verujem da cesh biti nezadovoljan odgovorima...

Prvo da napomenem: sa chim god se slozio, i za shta god rekao da je pogreshno - govorim jer je to moje mishljenje, a ne mishljenje koje prihvatam na osnovu pripadnosti nekoj pratiji ili slichnim &%%#$#... Moje vidjenje je da su politichari STOKA... Nashi konkretno... Tako da mi je svejedno koje su im boje klana i naziv partije, svi oni rade za svoj dzep, a ne za dobro naroda... Toliko o njima...

- Ono shto je nikolic rekao za okupaciju - pazi, jedno je u pravu, NE SMEMO se pomiriti sa nezavisnoshcu!!

Ako zaista zapad odluchi da otcepi KosMet, ne sme se na tome zavrshiti... Nisam ni pravnik, niti studiram FPN da bih bio iole upucen u opravdanost termina "okupacija" ili kako vec da se nazove ta situacija (shto su ovi i okretali pola sata), tako da precizne odgovore ne mogu da dam...

- Takodje, nisam vrsni analitichar pa da mogu ishta da predvidim, a ne znam ni koliko oni koji to jesu su u stanju realno da ocene... Shto se tiche same izjave, hehe, smatram da uvek treba neko da drzi ravnotezu tako shto ce cimati u suprotnu stranu da bi se znalo kako uopshte treba a kako ne treba raditi, ALI, naravno, nadam se da nikada vishe balans nece skliznuti u pogreshnu stranu :(

Sad, shto se tiche hintova i lektire :)

Vec sam par puta quote-ovao par vidjenja situacije sa kojima se u potpunosti slazem, ali da zastupam nechiji stav u potpunosti, ne mogu :)

Ali, dodao bih samo jedno: byp je neke stvari mnogo dobro izlozio u svojim porukama, i za razliku od vecine drugih, te poruke nisu bazirane na podrshci i poznavanju politichke scene i treba ih pazljivo prochitati...

Link to comment
Share on other sites

Hehe, ja nisam imao vremena, a uglavnom nemam ni stomak... nekako mi pred ocima slika groba na kome pise Srbija a pored on sa lopatom... doduse nije da tu lopatu ne moze da drzi bilo ko od trenutnih top 3... stoka.

Ne daj boze da neciji stav zastupas, samo da procitas ako te interesuje, moze da ti skrene paznju na razne aspekte problema, sud donosis sam, na kraju krajeva, zaokruzis na listicu :)

Sasvim sam zadovoljan odgovorima i nemam dalju zelju da polemisem na tu temu. Dao si svoje misljenje a moje znas iz svega prethodnog. Mozemo da se slozimo da se ne slazemo.

Za byp-a se slazem da je dosta stvari rekao koje su po "osecaju" skroz na mestu. Ne svidja mi se samo "epski" prizvuk u odredjenim recenicama ali to je vec do mene, previse flesheva na politicke govore kojekakvih "proroka"...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

најава проглашења окупације у случају једностраног и наметнутог неповољног решења за КиМ је једини ефикасан начин да се непријатељима стави до знања да Србија никад неће прихватити независност. то је тактички потез срачунат на подизање улога. свету је у интересу дугорочна стабилност. овим се показује да ње неће бити уколико се не уваже легитимни интереси Србије.

а како сматрам да ће у овим преговорима победити онај са чвршћим живцима и тврђом стратегијом, потпуно подржавам овај предлог.

а сад молим оне са супротстављеним мишљењима да дају разложне контрааргументе који ће искључити Слобу, Шешеља, 90-те... посматрајте актуелни проблем дисконтинуелно у односу на бивше, иако би многи злонамерници хтели да прикажу да је на делу васкрсавање злих времена.

уосталом, укључивање Слобе у тренутни проблем је опака замена теза. опасна и прорачуната. тај човек није више председник, суди му се у Хагу, не утиче на тренутни политички живот Србије, сем као преподневна разонода беспослених, који га гледају на б92.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ali to je totalno jadno (ne gledajutji u cilj vetj u neki princip).

Mislim Sloba je `99 proglasio pobedu. Otkud sad okupacija? Shto je nisu proglasili `99 kad se i desila? Pritom isti ti radikali su rekli da ako puknemo na Kosovu da tje dati ostavke u vladi, i nisu. Da ne pricham da je Vuchitj rekao da ako Taditj pobedi Nikolitja da tje se povutji iz politike...

Okej je sve to shto ovaj ili onaj kaze, ali dajte malo principa inache se sve pretvara u jednu obichnu farsu...

Ja vishe ne glasam, dokle god ne vidim nekog ko se drzi svojih principa.

To je Shesheljeva pricha, kad ga je neko pitao zashto niste uradili to i to, a obetjali ste, ovaj mu odgovorio sa prichom to je bilo u predizbornoj kampanji.

Znachi ovaj mu kaze lazesh, a ovaj mu kaze moze mi se... I jos ja treba da mu dam glas jer je velika faca zbog toga, shta? Ovaj ih yebe a ovi se pale na to...

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

video sam tu mapu, kao i prateci tekst, i meni je, takodje, delovala zanimljivo. mozemo da je tumacimo kao sansu ili opasnost. ja je vidim kao sansu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ti si onda optimista, shto je jako dobro :)

Ono, pola puna i pola prazna chasha... Think positive.

Ono shto primetjujem na mapi je da Taiwan nije zaokruzen? :) Da li to znachi da su Kinezi najzad dokazali neke stvari?

Sa Saudijcima nema leba da zarate, tu su uzajamni interesi u pitanju.

O Pakistanu mogu da sanjaju, momci imaju nuklearku. I Iran takodje. Mogu mozda neshto na brzinu da urade. Shto se tiche Severne Koreje, tu je takodje pat pozicija. Moratje da padnu pregovori.

Jasno je da je Amerima cilj Kazahstan.

I ja sam optimista i mislim da je jednostavno proshlo vreme Americhkog zveketanja ko nam padne na pamet. Neke stvari su se ozbiljno promenile. Iako su i dalje najjachi netje motji tek tako vishe da se kurebetzaju.

Vishe se plashim muslimanske ofanzive.

Pre tje biti da tje Ameri svoj fokus okrenuti ka Africi, jebiga, tako stoje stvari.

Kolumbija, Venecuela to su moji tipovi... Sirija, Jordan uvek aktualni, ali poprilichno su razbesneli muslimane. Suocheni su oni sada sa jednim drugachijim tipom ratovanja, gde tje poprilichno morati da gase zarishta i oslanjaju se na Evropljane.

Desitje im se da vishe netje motji da vode bezbedne ratove, a onda im se moze desiti da urade i neshto brzopleto, shto ih moze koshtati mnogo. Svi znamo shta je bilo u Somaliji.

Situacija se zaoshtrava...

Ne zaboravimo da idu i Americhki izbori, a Bush nije najpopularniji ni u samoj Americi...

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

brate molim te pusti topik da ode na drugu stranu, sere mi se kad vidim okupacija kosova.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...