Jump to content

muscle wire


Therion

Recommended Posts

e 'vako, zezam se sa qtji sa modelom mehanichke ruke, naravno, ne ljudske ruke, neko vishe tipa sistema zglobova i poluga, upravljanje tje uskoro biti preko kompa, serijskog porta, poshto kopristim unipolarne step motore koji u kombinaciji sa Z8 kontrolerom i odgovarajutjim softverom dobijaju ovu sexy funkciju [:D] , e sad, bilo bi mi jednostavnije da umesto ovog mog sistema hvataljke ukombinujem gore pomenuti muscle wire sistem, to je u sushtini legura titaniumnikel-a koja se kontrakuje kada se kroz nju propusti odgovarajutja jachina struje, e sad, zanima me da'l je neko imao kontakta sa ovim sistemom, i da li je on kod nas uopshte dostupan? Ako ne, moratju da maznem tjaletovu creditnu [:D] , jbg poshtarina od 30 $ [:(] fuck

inache, ruka se sastoji iz 3 dela, 1 osnovnog sistema zglobola, 2 okretne platforme i 3 statichnog kontrolera

prvi deo je samo skelet, nema josh "shasiju" (od staklenih vlakana i binder-a) i josh nisu zamenjena 2 servo motori sa step motorima, jbg, nema se vremena

evo vam slike osn zglobove, ostali su josh u delovima [:(]

» Click to show Spoiler - click again to hide... «

» Click to show Spoiler - click again to hide... «

» Click to show Spoiler - click again to hide... «

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
Edited by Therion
Link to comment
Share on other sites

Sry za offtopic, ali brate, ja se tebi divim ... [claps]

[:I] ma ono kao, kada se ima dovoljno razvaljenih shtampacha, kopir mashina, cd-rom-ova i sl stvari nije problem, jedini problem je dotji do tih delova [V]

Jujuju ,pravish terminatora ;)

Nego jel si bio do Radio cluba(ispod krsta ) ?

shure [:D] , ovo je bila orig. ideja, ali malo sam skrenuo sa prvobitnog dizajna :D

bio sam, ljudi su stvarno dobro opremljeni i profesionalni, ali to su vishe servisni delovi, nego hobi shop shto meni treba, bash je bilo neki dan na mythbusters-ima, Jamie-ev omiljeni hobi shop [:(] shta tamo sve ima, ja bi spavao tamo [jumpy]

od RC helikoptera do tehnodroma [:D]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...