Jump to content

srpski, srbijanski, srbski


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koji ste vi lejmeri [roflmao]

Chitao sam o tome i Drale je u pravu, no nikada, nigde nisam chuo nekoga iz moje okoline da to priznaje i da se zloupotrebljava time... tako da... ma svejedno ste lejmeri.... A Dunja je u pravu :D (Dunju za predcednika!:P)

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

е, да...

такође је нелогично да Србин своју географску одредницу ставља испред националне. тако да Србијанац, као и Босанац, Црногорац и остали, за себе увек каже да је Србин, а тек кад се нађе са осталим Србима са других простора, ове уже одреднице имају смисла. зато је Србијанцима стран и рогобатан тај назив, јер га користе само Срби ван Србије за Србе у Србији.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

A da vi lepo pustite dechka da pishe srbijanac, ono tolerancija i to. Ali ako neshto napljuje Srbiju sluchajno, odma secte ushi [:D]

A ko je u pravu nije bitno. Bitno je da se ljudi prcaju. I satje referendum, pa ako se odcepe okej, ako se ne otcepe, okej...

Ne koriste samo crnogorci to "srbijanski", ali u vetjini oni, shto jako nervira moje Srbe. Ima ona stvar "Jelek, anterija i opanci, po tome se znaju Srbijanci" :)

A normalno je hejtovati politichare koji sve ovo koriste i to. I uopshte netju da ulazim u politichka prepucavanja (gistro:)

I za kraj jedan grafit iz Herceg Novog pre izbora na kojima je pobedio Milo: "Momo je brkata pichka" :)

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

ама шта вам није јасно, јееееботе...

ако си Србијанац, не значи да ниси Србин. исто важи и за Црногорца, Босанца...

србијански језик не постоји, већ само српски (или срБски, како га неки крсте, али у то не бих улазио сад). сви Срби говоре српски, остало су наречја.

србијанско је само одредница за српско из Србије, као што је црногорско одредница за српско из Црне Горе...

зар није смешно да Србин из Босне зове људе у Србији Србима. шта је онда он? то је као што ми из Београда не зовемо људе из Аранђеловца Срби, јер смо сви Срби, већ их зовемо Шумадинци, Новосађане зовемо Војвођани, Бањалучане Босанци, Подгоричане Црногорци... то су ГЕОГРАФСКЕ, уже одреднице.

'ајде реците да сте разумели, да пређемо на мени занимљивију тему, о разлици (ако је има) између срПског и срБског. [:D]

Evo ja citiram čisto da ima ovog objašnjenja i na drugoj strani. JEBOTE, da li vi ljudi čitate išta osim prethodnog posta pre nego što šaljete svoj odgovor. Ignis, Per tu (manje-više) i ja smo ovo objašnjenje prežvakali bar 10 puta u ovoj temi, ali ne vredi, opet se javi neki car koji ponovo postavi isto glupo pitanje!

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

E sad, da pređemo na "srBski". Po meni je ovo čista glupost iz sledećih razloga:

Ovo je poslednjih godina lansirala fašistička organizacija Obraz. Oni smatraju da je pridev srPski proizvod neke belosvetske zavere da se uništi ime Srba, pa eto započeše od slova B. Ovo nije moj zaključak već sam to tako čuo na TV-u od nekog maga iz Obraza, i čak pročitao na nekom njihovom plakatu ili pamfletu, ne sećam se. Šta reći - CAREVI!

Potpuno je očigledno da se radi o...

...sad nastupa Dunjica koja kaže:

-JEDNAČENJU SUGLASNIKA PO ZVUČNOSTI!

A mi kažemo:

-TO LAVICE! [jupi][jupi][jupi]

Dakle, za razliku od "srbijanski", srBski je potpuna glupost.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...