Jump to content

Reset kompa usred igre?


Lucky

Recommended Posts

Da, standardni problem. E ali u cemu je stos...

Graficka je ASUS Radeon9550 128/128 ... Sve radi kul, nema problema, vrteo sam FEAR, Quake 4 i slicno bez problema. No medjutim, City of Heroes radi neko odredjeno vreme i nakon toga se komp sam resetuje. Nekako sam uspeo da zakljucim da kada je sobi niza temperatura, reset dolazi kasnije (ne pitajte) pa mi pade napamet da mozhe biti da se graficka pregreva.

Ipak, imam Antec kuciste sa 4-5 nekih kojekakvih kulera, sam kuler na grafickoj vrti i radi ok, pa mi ne pada nista napamet. Stavio sam download novih drajvera, 5.13, i njih cu da stavim pa kao, da vidimo.

Za ostalo pojma nemam, pa bacajte neke ideje.

(*) - FEAR i Quake 4 sam igrao u periodu kada komp nije bio toliko ukljucen, a CoH mi je uleteo u vreme kada komp radi skoro 24/7, skidajuci kojesta sa neta, pa mozhda to dovodi do povecanog zagrevanja.

Link to comment
Share on other sites

vishe stvari moze da bude, pregrevanje grafichke,procesor i njegov kuler, neispravna plocha, napajanje itd itd

probaj jedno po jedno negde drugde,pa provali koji je kvar to je jedino shto mogu da ti kazem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Probacu ovo sa memorijom. A inache videh da nisam napis'o, imam giga rama, athlona 64 3200, i plocu ciju tacnu oznaku uvek zaboravim. Ne deluje da je obicna memorija jer iz CoHa opusteno mogu na desktop, surf, mail, ovo ono, izadje iz igre trenutno, skoro uopste ne swapuje i ostalo. Mogao bih da probam malo da sredjujem to, a opet cu probati i ovo hajlijevo, mada opet, ako samo u CoHu ne radi, nesto mi suLJmivo da je plocha/proc. Mada ko bi ga znao, kompovi su to.

Link to comment
Share on other sites

Heh i ja sam imao isti problem preko leta dok nisam kupio dva kulera osmice, a evo šta sam radio čisto da se nasmejete:

Montirao jedan veliki ventilator iza mene da duva direktno u kućište i tako automatski dobio i klimu i dodatni kuler i kompjuter mi nije uopšte blokirao dok je ventilator radio :)

Elem, pade mi na pamet jedna stvar: da li koristiš ATI Tool ili nešto sl.? Ako koristiš, probaj da smanjiš core overclock.

Edited by Atlantis
Link to comment
Share on other sites

To sa ventilatorom sam radio na starom kompu, stavio sam sobni ventilator tik pored otvora od kutjista :)

Sto se ati toola tiche, da, koristim, i probao sam da maximalno smanjim clock tj. da downclockujem karticu i proc i memoriju, i opet se resetuje. Nisam primetio da izdrzava nesto duzhe da radi cak i kada je downclockovan.

Link to comment
Share on other sites

Stani laki sam si rekao da ti ostale igre(q4,fear)koje su zahtevnije a samim tim i vise maltretiraju hardware(a pritom se on i vise greje ) rade bez problema!!!

Jel ti nije palo na pamet da mozda ta igra(City of Heroes) ima neki bug.Pretpostavljam da koristis neku "free" verziju a ne original.

Link to comment
Share on other sites

I napajanje je antec, a ako je verovati nalepnici na istom onda je od 450W.

Sto se igre tice, naravno da je original, ipak je MMORPG.

A sto se problema tiche, stavio sam 5.13 drajvere koji su se skinuli neposredno posle onog drugog posta ovde, i za sada se komp nije resetovao. Prerano je da donosim zakljucke pa cu vas izvestiti o svemu u toku sutrasnjeg dana.

Hvala na ostalim savetim naravno :)

Link to comment
Share on other sites

Najcesci je problem kada se comp restartuje je taj sto memorija ne moze da radi na full magistrali sa AMD procesorima. Par drugara je imalo taj problem i reseno je tako sto su u biosu postavili magistralu memorije na auto jbg umesto na 400 Mhz spusti se duplo ali vise nema restarta :S

fml

Link to comment
Share on other sites

Najcesci je problem kada se comp restartuje je taj sto memorija ne moze da radi na full magistrali sa AMD procesorima. Par drugara je imalo taj problem i reseno je tako sto su u biosu postavili magistralu memorije na auto jbg umesto na 400 Mhz spusti se duplo ali vise nema restarta :S

E, da i ja sam na starom kompu imao slichan problem sa magistralom memorije.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je problem ipak (samo) do drajvera, sto je najbolje zapravo, kad covek razmisli. Ne znam kako, jer nisam upgradeovao iste od kada sam poceo da igram CoH pa sve do ovih novih, a prvih 10ak dana igre nije dolazilo do reseta. Juche sam met'o 5.13 (sad cu i ove 6.1, ili mozhda bolje ne ;)) i od tada nije doslo jos nijednom do restarta a pik'o sam vec 4-5 puta.

U svakom slucaju hvala na pomotji, javicu ako dodje do neki nepredvidjenih problema :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...