Jump to content

Ajd' da vidimo


System Of A Down Girl

Recommended Posts

dobro si krenuo ali ovde je greska, 180-30-107=53

Sve, sve, ja moguce da sam pogresio, ali 180-30-107=43 ako u obzir uzimamo samo racionalne brojeve [:D] Dakle ukoliko sam negde pogresio tu nisam sigurno.

brate ljudi al ste se ispisali,a zadatak je nikad prostiji

f = 90, onda je g = 60

g + j + trazeni ugao je 180, sto znaci da su j + trazeni ugao 120,a posto je j 90 stepeni, trazeni ugao je 30. I ja sam krenuo kao da racunam sve uglove,ali me je mrzelo da crtam,pa sam onda video da su j i f pravi, i onda je sve lakse. A moze i preko slicnosti, da se porede trougao sa trazenim uglom i ovaj gde je ugao 30 stepeni.

Sve ti je lepo u toj pretpostavci samo sto f ne moze nikako da bude 90 [:D]

Naime vec sam pokazao zasto je a=73 (tj zato sto je a=180-56-51, a svi ti uglovi su zadati u postavci). a i f su komplementarni, te njihov zbir 180, odnosno f=107.

Sa druge strane g ne moze ni u ludilu da bude 60, posto je na osnovu svojstva trougla g+(56+30)+51=180, odnosno g=180-56-30-51=43.

Tako da tu nisam sigurno pogresio, posto i a i g racunam direktno na osnovu zadatih podataka, a f odmah iz a.

U svakom slucaju, Hajli ako je tvoje resenje i tacno, onda se zasniva na pukoj sreci, a ne na matematickoj logici [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pusti sad te priche, ja sam u pravu [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ok, ali kako? Ja vec rekoh da nisam siguran da je moje resenje tacno, jos mi isparava alkohol od pre neki dan, ali daj bar objasnjenje kako si stigao do toga, ne mora ceo racun.

izrachunah sve uglove za minut ali shta mi vredi kad F nije 90 stepeni nego hajli malko vishe serucka ,naravno na kraju sam odluchio da se reshim muke i da ga uhvatim u ruke(papir) a zatim i olovku ,uglovemer i naravno lenjir i reshim stvar

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
img03937xc.jpg

Aleksandar odveza chvor bez ruku ,a ja reshih zadache bez pameti [^] [^]

zverko ugao u svakom sluchaju mora da bude okrugla cifra ,poshto su svi uglovi u troglu okrugli brojevi.

Inache mozda greshim moguce da je 28-29-30 ,u svakom sluchaju zeleo bi da vidim detaljno reshenje zadatka .

Edited by Tiger21
Link to comment
Share on other sites

i kad sam uvecao sliku par puta, meni i dalje ono lichi na prav ugao, nevezano shto je on 107 stepeni sad kad sam izrachunao, tako da u krajnjem sluchaju slika nije dobra, tj sa slike je to prav ugao,ali on ustvari nije. Da kazemo da sam ja tjorav, pa vidim prav ugao gde nije,ako nije prav, ovaj ugao sa slike kakva je u prvom postu (ne Rambova nacrtana) maximum ide do 95 stepeni, ali je tu negde oko 92 stepena, shto znachi da je cela slika losha i netachna.

Zverkova greska je shto je g+k nije jednako h+j shto se sada lepo vidi sa rambove slike jer g+k zajedno obrazuju oshtar ugao dok je sam j tup, shto znachi da je j veci od g+k, a gde josh da mu dodamo i h (+26 stepeni)

dobije se sledeci sistem

k+j = 137

k+e = 107

e+i = 134

j+i = 154

i tu treba naci k

ja kad prve 2 izrazim preko k, dobijem j-e = 30, a iz druge dve kad se izrazi preko i dobije se da je j-e = 20 stepeni shto naravno ne moze da bude, pa neshto u zadatku smrdi (ili sam se ja debelo zajebao u rachunu)

Prosli post je bila zajebancija, chak sam stavio i smajli ali to rambu nije dovoljno :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

zverko ugao u svakom sluchaju mora da bude okrugla cifra ,poshto su svi uglovi u troglu okrugli brojevi.

Ne mora da bude, ko te to lagao, bitno je samo da zbir bude 180, a ugao moze da bude i 28.61, to nema veze ni sa cim.

Inache mozda greshim moguce da je 28-29-30 ,u svakom sluchaju zeleo bi da vidim detaljno reshenje zadatka .

Pa moguce da je 30, ali problem je sto ne znamo kako da stignemo do toga.

i kad sam uvecao sliku par puta, meni i dalje ono lichi na prav ugao, nevezano shto je on 107 stepeni sad kad sam izrachunao, tako da u krajnjem sluchaju slika nije dobra, tj sa slike je to prav ugao,ali on ustvari nije. Da kazemo da sam ja tjorav, pa vidim prav ugao gde nije,ako nije prav, ovaj ugao sa slike kakva je u prvom postu (ne Rambova nacrtana) maximum ide do 95 stepeni, ali je tu negde oko 92 stepena, shto znachi da je cela slika losha i netachna.

Pa to je zato sto se takvi zadaci ne resavaju slikom :)

Zverkova greska je shto je g+k nije jednako h+j shto se sada lepo vidi sa rambove slike jer g+k zajedno obrazuju oshtar ugao dok je sam j tup, shto znachi da je j veci od g+k, a gde josh da mu dodamo i h (+26 stepeni)

Greska je sto g+k treba da bude jednako h+i, a ne h+j, to sam se zajebao, jer je spoljasnji jednak zbiru dva nesusedna unutrasnja.

dobije se sledeci sistem

k+j = 137

k+e = 107

e+i = 134

j+i = 154

i tu treba naci k

ja kad prve 2 izrazim preko k, dobijem j-e = 30, a iz druge dve kad se izrazi preko i dobije se da je j-e = 20 stepeni shto naravno ne moze da bude, pa neshto u zadatku smrdi (ili sam se ja debelo zajebao u rachunu)

Taj sistem sam i ja dobio na pocetku resavanja jos, ali je on linearno zavisan (kako se to strucno kaze :) tj iz njega se ne moze dobiti jednoznacno resenje.

Sve u svemu sad me jako boli glava pa ne mogu da se posvetim daljem resavanju, ali ako se u toku dana malo oporavim videcu da ispravim grehe iz mladosti.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

mislim da ne mora da bude, jer imamo 4 jednacine, a ne znamo 4 ugla, tako da kombinacija svaka dva (jedan+drug) daje ceo broj,a oni sami ne moraju da budu celi brojevi.

@Rambo: ja sam do jaja slab sa geometrijom, ja cepam one lakshe stvari (algebru [:D])

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

juju ljudi sry ne bih da bacam hejt, ali ono.. zadatak iz matematike.. brate

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Hm smarao sam se i smarao ,da bi na kraju doshao do istog zakljuchak kojeg sam se drzao na samom pochektu a to je:

1.Dobija se neodredjen sistem jednachina

2.Fali neka veze medju uglovima

3.Mozda moze da se reshi sinusom ali opet dobija se gomila gomila jednachina i jednachina

zajebi...

mrzi me

odoh da radim svoje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...