Jump to content

odnos klasa


Solflaj

Recommended Posts

Gledam ortaka kako igra sa undead warlockom,i bogami lesi li lesi,51 je lvl,kaze kad se spremi za makljanje,nema koga ne moze da pobedi (figurativno).

Nisam neki iskusni igrac, al bogami sam se dobro preispitao da li bih ja sa hunterom mogao da ga pobedim.

Sta vi mislite?

Da li su klase pravilno izbalansirane,nekoako mi deluje da su klase koje ne praktikuju magije(hunter,warrior...)nekako hendikepirane u odnosu na ostalu bratiju (mage,priest,warlock....)

Obito.jpg

Rancid Blade

Just another manga freak

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

od svih klasa sa kojima sam igrao imam osetjaj da je rogue jedina "pokvarena" klasa.

u wow bi trebalo da postoji "list, kamen, makaze" sistem za klase... tako warrior i hunt cepaju roguea a rogue bi trebalo da cepa maga/locka/popa... ali to nije tako.

da nacrtam:

kad warrior/hunt prvi napadnu roguea to je gotovo pre nego shto je pochelo.

kad rogue prvi napadne warr/hunta shanse su malo vetje ali opet jako male.

ali kad rogue napadne suknjice prvi shanse su na strani nasheg lopova... ali ni blizu kao kod warra/hunta >roguea.

a kad suknje prve napastvuju roguea uglavnom su shanse na strani napadacha.

p.s. naravno da se podrazumeva kod igracha sa istim skillom.

Link to comment
Share on other sites

od svih klasa sa kojima sam igrao imam osetjaj da je rogue jedina "pokvarena" klasa.

u wow bi trebalo da postoji "list, kamen, makaze" sistem za klase... tako warrior i hunt cepaju roguea a rogue bi trebalo da cepa maga/locka/popa... ali to nije tako.

da nacrtam:

kad warrior/hunt prvi napadnu roguea to je gotovo pre nego shto je pochelo.

kad rogue prvi napadne warr/hunta shanse su malo vetje ali opet jako male.

ali kad rogue napadne suknjice prvi shanse su na strani nasheg lopova... ali ni blizu kao kod warra/hunta >roguea.

a kad suknje prve napastvuju roguea uglavnom su shanse na strani napadacha.

p.s. naravno da se podrazumeva kod igracha sa istim skillom.

U pravu si mada...Nova + blink ili Seduce + soulfire ili sacrifice VW + fear su najcheshce kombinacije na koje ljudi idu protiv rogueova.Ne znam kako tebi ide protiv ovih stvari... [:D][:D]

latencyqv9.png Just great...
Link to comment
Share on other sites

ovo gore je glupost ....

wow je izbalansiran koliko se devet klasa moze izbalansirati !

btw imam locka lvl 60 imam maga 60 ... i recicu ovo .. lock j neverovatno , ali neverovatno jak 1 x 1 protiv bilo koje klase , seduce abuse + death coul i koji shadow bolt je o m g , ali magov aoe je isto toliko jak na vishe meta ... 1000 puta sma rekao da sam zazalio sto ne snimam dok igram jer ono sto mag moze da uradi to je bolesno ...

evo npr sinoc na farmi stoje hordashi preuzimaju farmu u ab ja stojim iza farme i ulece mage i pala na 10 hordasha ( lol !!! ) ja stojim iza farme i bacam na zastavicu flame strike koji ima nekih 32 % kritikal shanjse i udara kritikal 950 sada meni ! + sto oni dogorevaju za 40 % od kritikal dmga + sto pravi oko 500 dmg za 8 sekundi dot , i sve se stackuje , elem naime uspem da bacim 3 flame strikea i samo vidim padaju 3 hordasha , posle toga umire mag onaj koji je bacio frostn novu pre smrti i blinkovao se mrtav :) , ja pocnem da se smejem i bacim pom i josh jedan flame strike instnat i padne josh 2 hordasha uradim blink unutra frost nova blast wave + coc i samo jedan iae i padne josh 5 hordasha znachi rofl ?! ! dodushe da ih mag nije zadrzao posle treceg flame stikea sa frost novom i silenovao priesta ne bi uspelo ... ali opet je nebitno ... to ne moze nijedna druga sem maga ... pala samo rekao LOL !

elem nebitno ... sve klase su jake i imaju svoje prednosti ... nekad sam mislio da je shaman imba ... purge + frost shooooock ... ali nije ... nije uopste imba jer uzeo sam i napravio ja jednog lvl i video da uopste nije lako igrati sa njim kao sto sam gledao ortaka hunta epic kako se ponekad muchi protiv warova dobrih ili kako ja znam da moze biti tesko za locka vs wara sa epicima ili ako ti reistuje death coil praktichno si mrtav , isto kako mag umire za 5 sec od locka tako mi se deshavalo da rank 14 roga detectujem sa human racial i ubijem ga iz 3 instant magije , a posle on mene ambushuje na istom mestu i ubije me iz 2 udarca ....

sve je do srece i uslova u kojima se borish i builova koje koristish i koji protivnijk koristi i naravno skila

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

se deshavalo da rank 14 roga detectujem sa human racial i ubijem ga iz 3 instant magije , a posle on mene ambushuje na istom mestu i ubije me iz 2 udarca ....

pa upravo o ovome i pricham... rogue bi trebalo da te seche i kad ga detektujesh i kad te iznenadi... ako shto warr seche roguea.

isto tako mag kad naleti na roguea samo poly i uzdravlje... popa skinesh samo kad te ukenja stunlock, u suprotnom ochas posla baca fear i lechi se...

dalje, trebalo bi da i jeste dobar za taj mali pvp, 1vs1 i tako... u mass pvp-u dosta klasa radi aoe (dmg ili fear, ili neki tretji) pa rogue skoro sigurno gubi najvetju prednost stealth... chim ga neko uzme na nishan he's a dead man walkin' :>

kazhem ti "pokvarena" klasa... zanimljiva ali pokvarena. kad bi ljudi malo razmishljali u tim battlegroundsima rogue bi mogao da ga duva sa obe... ovako se snalazim zbog tudje gluposti :)

Link to comment
Share on other sites

slushaj to ko ti je rekao makaze papir kamen etc ... to nije blizardova politika ... blizardova politika je bila da uvek svako ima mogucnosti isto bez obzira na izbor ... i tako jeste ili bar tome tezi wow .... isto kako ja mogu da ubijem lako tako roguea on moze mene da ceka 15 min stealthovan iza nekog drveta i da me ubije za 2 sec ...

btw vecina clasa radi aoe da to je tachno ali niko nema ni 50 % dobar kao magov ... samo zato sto mag ima neverovatan izbor aoe magije ... flame strike , blast wave , coc , frost nova , blizard , arcane explosion . elem .... posto je retko ljudi vidlo bolje organizovan av nego samo obicnu rulju koja nasrce ja cu da kazem da sam bash pre mesec dana na shadow moonu " oslabljenom " igrao extra organizovan av sa strane alijanse ... znachi bruka ...

veruj mi 2 stealth grupe znachi 6 rogues i 4 druida kada odu u pozadinu organizovani i pokupe nebranjene zastavi gankuju etc ... to je boljest ... dalje ulete magovi pobacaju aoe i ice blocks i ulecu pale i warovi posle toga dok pale leche magove koji izadju sve sve nestane u 2 sec ... loodilo ...

za 35 min je zavrshena partija 40 vs 40 ...

nebitno ... moj stav je da je igra blansirana koliko se za ovako kratko vreme moze izbalansirati 9 razlichitih entiteta ...

pogledajte sah za primer ... imate igru koja je stara 2k godina znachi pocinju sa istog mesta samo 2 protivnika imaju iste osobine ... i opet je sumnjivo da li je izbalansirana ... cak i posle 2 k god... tako da ... ono ...

play for fun :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

da si procitao do kraja skapirao bi o cemu se radi ... svaka klasa je jaka u odredjenim poljima i sopstvenim delovanjima

... koliko god neki mislili ovo nije solo i duel igra !!! ako vam se igra 1 x 1 idite igrajte quake ! ... ovo je mmorpg , ali cak i pored toga blizard je uspeo da je izbalansira neverovatno bez obzira sto postoji 9 klasa ...

elem nebitno igra je balansirana ... i da nisam rekao da su mage i lock bolesno jaki ... samo sam pokazao da ako su i jedan i drugi bolesno jaki kako to da mag moze vrlo lako da uzgubi od locka u vecini situacija ?! dok npr war mmoze da pojede warlocka u 2sec isto tako mag moze da ubije wara u 4 sec a opet moze i magu da se desi npr ovo : you fire ball was resisted your coc war resited , you fire blast critical hit war for 23 dmg ( 923 resiste ) itd itd ...

dakle manite se teori crafta igrajte igru i uzivajte jer je zato i napravljena :) naravno i zbog para :))))

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

khmmmm, onda tju te opet vratiti na roguea i retji da je josh bedniji nego u malom ili 1vs1 pvp-u.

u mass pvp-u gubi stealth, ne leche ga jer nije dovoljno vredan lechenja (osim kad imash ortaka ali to je druga stvar), sem ako nije full epic rogue nema resistance tako da se JAKO retko desi da resistuje, skoro svaka klasa ima neko sranje da ga imobilizuje ili uspori do jaja.

ukratko shta god rogue uradi u mass pvp-u iskljuchivo zavisi od skilla, opreme (shta nas vratja na pochetak ako imamo jednaku opremu i kod ostalih igracha), i naravno neta/kompa.

ja sam do skoro da je rogue klasa za koje ti treba toliko mozga da je igrash da bi shimpanza mogla da igra a da se ne primeti neka razlika... e od skoro sam promenio pesmu. u pve i dalje ostajem pri tome ali u pvp je klasa koja zahteva mozhda i najvishe skila da bi pwnovao.

Link to comment
Share on other sites

khmmmm, onda tju te opet vratiti na roguea i retji da je josh bedniji nego u malom ili 1vs1 pvp-u.

u mass pvp-u gubi stealth, ne leche ga jer nije dovoljno vredan lechenja (osim kad imash ortaka ali to je druga stvar), sem ako nije full epic rogue nema resistance tako da se JAKO retko desi da resistuje, skoro svaka klasa ima neko sranje da ga imobilizuje ili uspori do jaja.

ukratko shta god rogue uradi u mass pvp-u iskljuchivo zavisi od skilla, opreme (shta nas vratja na pochetak ako imamo jednaku opremu i kod ostalih igracha), i naravno neta/kompa.

ja sam do skoro da je rogue klasa za koje ti treba toliko mozga da je igrash da bi shimpanza mogla da igra a da se ne primeti neka razlika... e od skoro sam promenio pesmu. u pve i dalje ostajem pri tome ali u pvp je klasa koja zahteva mozhda i najvishe skila da bi pwnovao.

neverwalk.jpg

For the record imam i warlock-a i rogue-a.

Edited by Tarabash

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

ramirez ... razmisli malo i shvaticesh da nisi objektivan ... lichno jedina klasa kojo ima sanse da ne bude lvl 60 kod mene je rogue jer ga ne volim ,... ali sve sto cu ti reci jeste da u av ... zadnje 3 partije koje sam igra 2 je rogue bio prvi u hordi po killing blows ...

ne mora da znachi nista kao sto ni tvoja konstatacija nista ne mora da znachi ...

rogue je savrsheno dobra klasa ... ako imash strpljenja pameti dobro oruzje i srece ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

rogue sa svim cooldownovima > svi ostali

.... sad druga prica je sto vi volite bez cooldowna da ubijete ... dugo se ceka itd itd sta da vam radim ...

ortak iz gilde 6/8bf perdition i ekipa .... ne moze da me dobije ako ne iskoristi sve cooldowne ali ako ih iskoristi ja jedino dobijem ako on napravi gresku ... a tu se vracamo na ono staro treba skilla ... e sad mnogi se ovde vredaju kad im na postove tipa "ma rogue je sranje ne mogu nikog ubijem" ja odgovorim da ne znaju da igraju roga .... i sad ce verovatno opet da pocne flame al ja stojim pri tome da rogue sa svim cooldownovima > svi ostali

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

rogue sa svim cooldownovima > svi ostali

.... sad druga prica je sto vi volite bez cooldowna da ubijete ... dugo se ceka itd itd sta da vam radim ...

ortak iz gilde 6/8bf perdition i ekipa .... ne moze da me dobije ako ne iskoristi sve cooldowne ali ako ih iskoristi ja jedino dobijem ako on napravi gresku ... a tu se vracamo na ono staro treba skilla ... e sad mnogi se ovde vredaju kad im na postove tipa "ma rogue je sranje ne mogu nikog ubijem" ja odgovorim da ne znaju da igraju roga .... i sad ce verovatno opet da pocne flame al ja stojim pri tome da rogue sa svim cooldownovima > svi ostali

pa pazi kad bi imao war stomp to ti je vetj +1 regrowth i rejuveration tako da ja mislim da je krava bolji druid samo zbog raciala... a i da ako si ishao ng >nw>ooc mozesh da ga rutujesh pa josh jedan heal da padne pre nego sto se vratish u bear....

Link to comment
Share on other sites

khmmmm, onda tju te opet vratiti na roguea i retji da je josh bedniji nego u malom ili 1vs1 pvp-u.

u mass pvp-u gubi stealth, ne leche ga jer nije dovoljno vredan lechenja (osim kad imash ortaka ali to je druga stvar), sem ako nije full epic rogue nema resistance tako da se JAKO retko desi da resistuje, skoro svaka klasa ima neko sranje da ga imobilizuje ili uspori do jaja.

ukratko shta god rogue uradi u mass pvp-u iskljuchivo zavisi od skilla, opreme (shta nas vratja na pochetak ako imamo jednaku opremu i kod ostalih igracha), i naravno neta/kompa.

ja sam do skoro da je rogue klasa za koje ti treba toliko mozga da je igrash da bi shimpanza mogla da igra a da se ne primeti neka razlika... e od skoro sam promenio pesmu. u pve i dalje ostajem pri tome ali u pvp je klasa koja zahteva mozhda i najvishe skila da bi pwnovao.

deder klikni odje ==> http://www.albinoblacksheep.com/flash/youare.php

Edited by NemaN!-!-!
Link to comment
Share on other sites

http://www.albinoblacksheep.com/flash/youare.php lol

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

^^jaci je tauren paladin :():

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

duel ???? kakav duel ? ko govori o duelima ? kakave dueli imaju veze sa igrom ... rofl ... dueli ne pokazuju nista i nemaju ama bash nikakvu vredost ...

nebitno ... svaka klasa ima svoje prednosti ... i reci da je jedna klasa glupa jer ne moze da pobedi u duelima je totalno glupa ...

kao npr evo igram palu sada ... sta je pala bez baloncica ? nista ...

sta je cold mag bez ice blocka ?

cold mag je najbolji za pvp dok ima ova cooldowna i ice block i cold snap ... i zato jeste najjachi u pvp ako ima coodown .. ali zato npr arcane mag je nna mnogo manje vremenskom peridou jachi jer su mu coodwons manji , tako da ti sa cold magom na svakih 15 min mozesh da se igrash dok sa arcane / fire ili bilo kojim drugim mozesh na svaka 3 minuta da budesh prilicno jak ...

jednom sam procitao jednu recenicu cija je poenta : kod blizarda kada birash svoj build i kako ces da igrash sve je trgovina ... uvek nesto gubish kada nesto treba da dobijesh , i tako i jeste u principu ... ako idesh na pvp gubish pve sposobnosti etc etc

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ramirez ... razmisli malo i shvaticesh da nisi objektivan ... lichno jedina klasa kojo ima sanse da ne bude lvl 60 kod mene je rogue jer ga ne volim ,... ali sve sto cu ti reci jeste da u av ... zadnje 3 partije koje sam igra 2 je rogue bio prvi u hordi po killing blows ...

ne mora da znachi nista kao sto ni tvoja konstatacija nista ne mora da znachi ...

rogue je savrsheno dobra klasa ... ako imash strpljenja pameti dobro oruzje i srece ...

to za av mi nikako nije jasno, i to ti govorim kao grandmaster AV-a na mom serveru :>. realno uvek su warriori/hunteri/magovi prvi... ponekad neki izuzetak ali jaaaako retko. ima rogue jak dmg ali nem ozhe da prezhivi dugo.

a nadam se da vidish shta si sam napisao ovo poslednje... ako imash strpljenja, pameti i SRETJE...

rogue sa svim cooldownovima > svi ostali

.... sad druga prica je sto vi volite bez cooldowna da ubijete ... dugo se ceka itd itd sta da vam radim ...

ortak iz gilde 6/8bf perdition i ekipa .... ne moze da me dobije ako ne iskoristi sve cooldowne ali ako ih iskoristi ja jedino dobijem ako on napravi gresku ... a tu se vracamo na ono staro treba skilla ... e sad mnogi se ovde vredaju kad im na postove tipa "ma rogue je sranje ne mogu nikog ubijem" ja odgovorim da ne znaju da igraju roga .... i sad ce verovatno opet da pocne flame al ja stojim pri tome da rogue sa svim cooldownovima > svi ostali

pa ako treba da iskorishtish sve cd da bi ubio nekog onda zajebi to... imatjesh jedan kill na svakih 10 minuta.

i opet se vratjamo na ono shto ja pricham... za rogue treba mozhda i najvetji skill... jer greshke se ne prashtaju kao kod drugih klasa. a to shto te taj dobija samo kad iskoristi sve cd je pokazatelj koliko je duel sranje. da naletish na nekog takvog dok grindash ili se shetash shumom najebao si :>

duel=nema stelt

Istina ovo sto mlohi kaze.

Rogue ima toliko "onesposobljavajucih" efekata, da sa svim cooldown-ima moze da te zajebava sto godina :)...

ma nije nego... i kad bi imao sve cd spremne opet bi missovao ili bi mu neko dogde/parry/resist dosta tih "onesposobljavajutjih" efekata...

iz tvoje perspektive se chini tako ali da igrash sa ogueom video bi.

idi pucaj si pod bradu, za bolje nisi!

Ramirez, istina je da rogovi u duelu nisu nadmocni u odnosu na druge kao shto su to neki u odnosu na njih... al s druge strane rogovi za duele i nisu pravljeni  [:)]

ja i ne govorim o duelima. ja chak upshte ne duelujem jer mi je sam koncept duela kad igrash sa rogueom (protiv bilo koga) debilan.

Link to comment
Share on other sites

ono za srecu ne vazi samo za roguea nego i za sve ostale klase ... zamisli kada mu se neko resistuje na instnat cast pjuroblast !

sreca je bitan i presudan faktor u ovoj igri ... ali to se smanjuje time sto imash bolju opremu pa je faktor srece sve manji ... ipak sreca utiche na sve karaktere iz igre!!!

elem ... kao sto je rogue jak sa svim cooldownima i ostali likovi iz igre su izuzetno jaki sa njima ... zato i jeste balansirano .... izmu za primer wariora i retaliation ... boze gospode sta to uradi od creepova + whilwind i cleave ... ali je 30 min cd ja mislim itd itd itd itd itd itd , cdovi su tu da ne bi bilo imbe ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ma nije nego... i kad bi imao sve cd spremne opet bi missovao ili bi mu neko dogde/parry/resist dosta tih "onesposobljavajutjih" efekata...

iz tvoje perspektive se chini tako ali da igrash sa ogueom video bi.

For the record imam i warlock-a i rogue-a.

Fight 1na1, world PvP, rogue, ako napadne iz stealth-a, ima 99% sanse da dobije. (govorimo o igracima "istog" skila).

Ne mogu da se ne setim dela iz Roguecraft-a, kad lik kaze:

A smart rogue dosen't use his abilities.

Kad bi rogue bio dobar za mass PvP, 1v1 PvP, duele, i PvE... pa koja bi poenta ostalih klasa bila? [;)]

I onako ima "malo" rogue-ova. [:D]

Anyway, ovo je glupa rasprava, jer ce uvek biti ljudi koji smatraju da je njihova klasa gimped, broken i sta ti ja znam...

Njih zovemo whiners [:p]

Edited by Tarabash

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...