Jump to content

Dvolicnost ljudi net i RL


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma net je chudo. Chovek moze da bude shta god pozeli. Problem je u ljudima koji net shvataju preozbiljno i ne mogu da ga odvoje od RL. Mogucnosti su shiroke. Ono kao, najgori shonja iz kraja je naj tip na netu i slichne fore. A najgori su oni koji su tu zbog kres varijanti i slichnih gluposti to mi je bash grozno. I da pogreshno shvatanje, brrrrrrrrrrr, jezim se od toga. Chim se malo vishe zezash odma si i ovakav i onakav, a niko ne kapira da je to samo praznjenje. E to su samo neki od razloga zbog kojih sam ja reshila da se "skinem" sa irc-a. Smuchili su mi se razni pacenici koji zive irc.

Btw, upoznala sam i par ok likova sa tog chuvenig irca, jedan od njih mi je danas naj drug, i ispostavilo se da su na ircu/netu isti kao i u stvarnosti. Svaka chast tim retkim ljudima koji umeju da odvoje net/isrc i RL!

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Kako odvaja net/irc i RL ako je isti na netu kao u RL ? Mislim da sam se sad malo izgubio u tome ili si htela da kazes da nemaju potrebu da se na netu pretvaraju da su drugaciji ili nesto trece ili meni nista jasno nije [:D]

@ topic

Mrzi me da trazim onu kultnu karikaturu sa 2 lika koji se muvaju preko neta dok se jedan - debeli - predstavlja kao zanosla plavusa, a drugi mrsavko kao nabildovani frajer :) al to je otprilike to [:D]

Ono sto je meni zanimljivije kao tema je fenomen da se neki ljudi na netu ponasaju ko najgori debili / hejteri i sl, a da su u RL skroz normalni?

Link to comment
Share on other sites

RUR bi trebalo komercijalizovati i da se naplacuje clanstvo, ako hoces da budes "Owning Master"(internationaly acknowledged certificate) moras da platis... nema vise nista za dz ;)

Fina ideja :))

Sto se topica tiche, bez fizickog izgleda osobe sa kojom prichate mozhete da steknete donekle pogresan utisak o njemu na osnovu poznatih stereotipa koji vladaju (onaj koji puno uci nosi naocare itd) i onda da se u skladu sa tim iznenadite kada nekoga upoznate uzivo jer ga niste tako zamisljali, iako on mozhda minimalno odstupa u stavovima i ponasanju od postavke na internetu.

Mislim da oni koji se foliraju da su nesto drugo to koriste manje-vise kao izduvni ventil ili nachin da se zabave u drustvu koje ih ne poznaje i sa kojim se vrlo verovatno nikada u zivotu nece videti, dok licno poznavanje onih sa kojima pricate mozhe samo poboljsati kvalitet komunikacije. Sa druge strane oni koji se "ponasaju normalno" na netu imaju taj plus da postoji edit opcija i mogucnost da obrishu/preprave ono napisano, pa mozhda tako "vestacki" dizhu utisak koji stvaraju medju ostalim netizenima :)

Link to comment
Share on other sites

meni je foliranje na netu kao foliranje u nekom vecem drushtvu .. lako je da vichesh iz mase i da se ne zna ko je .. al 1vs1 i na netu i u RL nema ti bekstva [;)]

mislim zabole me za foliranje na netu .. meni je uzasnije kad se ljudi foliraju u RL

shtacete ima nas raznih

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Fina ideja :))

Sto se topica tiche, bez fizickog izgleda osobe sa kojom prichate mozhete da steknete donekle pogresan utisak o njemu na osnovu poznatih stereotipa koji vladaju (onaj koji puno uci nosi naocare itd)

e bas to,ja sam mislio da su sve devojke na Ruru ruzne,ali sam se uverio u suprotno :))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Kru, oces da dodjes na RHH sa kesom na glavi? :)

A obavezno kada vetj kopash iskopaj "malog silvestera" u istoj toj instalaciji, odlican je :)

e bas to,ja sam mislio da su sve devojke na Ruru ruzne,ali sam se uverio u suprotno :))))

Koga li si video? (ajde sad, krenite da citirate RHH ekipu) :))

Link to comment
Share on other sites

e bas to,ja sam mislio da su sve devojke na Ruru ruzne,ali sam se uverio u suprotno :))))

send me a casual picture of the local ladies now and then :D

shalu na stranu, mislim da sam video samo mjau na pb (ako je onaj sitan devojchurak ona:), i naravno weshticu... ali voleo bih da upoznam nt.shtagod :*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...