Jump to content

Verovali ili ne...


Recommended Posts

E, treba ovde opasno neki malo opušteniji topic. Mislim, svi su opušteni, ali, ono, opuštenije tematike. A ne samo kako ghost sabija gosu-e :-)

I pade mi nešto (dodao bih „na pamet“, ali diskutabilno je postojanje iste:-)

Kao, većina stvari ima svoje „verovali ili ne“ , pa tako i Warcraft. Setite se nečega što je u waru po vašem mišljenju za neku „verovali ili ne“ rubriku- stvari neobične, nelogične, zanimljive, ili bezvezne... Pa znate šta sve ide u takve tekstove otprilike, samo pazite da se ne pretvori u wheen, imba i sl :-) LET IT ALL OUT! Evo ja ću početi, JES DA SU TO MAHOM STVARI KOJE SVI ZNAJU, ali da ih malo okupimo na jedno mesto.

1. Kombinacija hero spell-ova L3 S. Bolt i L2 T. Clap, na prethodno Banish-ovanog heroja čini oko 520 dmg. Ima nekih 6 ili 7 heroja koji NEMAJU toliko Hpa na L1, a ni nekoliko levela posle. Skoro ISTO toliko naneće L3 Coil, Swarm i F.Nova, ali vam za to trebaju min. L5 heroji:-) , dok humanu treba L5 MK, i L1 BM.

2. Analogno tome, najveći mogući magijski udar na heroja ne zahteva 3, već samo dva L5 heroja: MK i Paladin, a treći,BM, može biti i L1. Meta je, naravno, UD heroj, a mogući DMG je nekih 700, 750 dmg-a.

3. U ROC-u, čini mi se da Cyclone ničim nije mogao biti dispelovan, što nije mnogo ni smetalo, jer pola rasa (UD i Orc:-) nisu ni imale nikakav dispel.

4. Demon je skidao 100/200/300 mane/Hpa, a Priestess je Starfallom rušila celu bazu do temelja.

5. Iako jedina radilica koja nema nikakve borbene sposobnosti (tj. dmg), wisp je ipak jedina radilica koja je u borbi upotrebljiva.

6. Gargoyle, laka leteća jedinica od 180G, i 2Upk. dobija 1v1 duplo skuplju, 5Upk. jedinicu, Destroyera. I Hyppogriph isto. U isti koš i sa Footmanom, koji prebija mnogo skupljeg Fienda, i Riflemana.

7. Rifleman je jedina ranged jedinica sa instant projektilom, koji ne leti do mete, već pogađa na mestu; Fiend, sa rangeom od 550, može poslati svoj missle i na daljinu od preko 1000, dok melee jedinice udaraju ponekad i na daljinama koje odgovaraju nekim short-ranged ( Hunt., Breaker...).

8. Iako Undeadovi, Neutral heroji Dark Ranger i Pit Lord najređe bivaju regrutovani upravo od UD igrača, a najčešće (DR) upravo protiv Uda, jer može da digne meat shield (tj. bone shield:-) recimo,archerima, a ne može da bude nuke-ovana (barem ne coil-om)

Ajde sad vi. Sigurno ima nešto. Nešto što ide na živce. Bode oči. Ili je zanimljivo, moćno, a slabo se korisiti (ne viđam da sa Humanima prave onakve Hero kombinacije...)

Shoot!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3. ali si imao won, bilo je lakshe 10x nego sad za neke stvari

4. starfall je bio do 1.01 ili 1.02,a mb do 1.05

5. peasant sa sherpom na glavi (copyright by Tiamat) se takodje dosta koristi, i ofanzivno i defanzivno.

6. normalno jer su gargojl/hippo aa jedinice, dok grifon/destro/wyvern nije samo aa. Ovo postoji u svim strategijama, neke jedinice su counter za druge i obrnuto

7. i ovde si malo zbrkao, fiend moze da "puca" na jedinicu kad mu je ona u range-u. Sad ako si ti na 550 range-a od fienda, i on opali onako sporo, a ti krenes da bezish, sticice te naravno, jer je on to ispalio dok si ti bio u range-u.

8. ali opet ud kad ide na fiendove uzima chesto nagu ko treceg, iako ne mogu da je coiluju, jebiga razne kombinacije

kako mi je dosadno, a ?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

militia beskorisna? odgledaj malo sky-ja ili nilknarfa pa reci da je milicija beskorisna. Chak je i ghost dobro koristi kad se brani sa par futmena i low level mk

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

LOL

nisam mislio ozbiljno mozda nisi ni ti

Reko sam satiricno da je militia beskorisna

Znam dobro da je koriste ne samo u bazi za odbranu nego je zovu u sred combata na sred mape

plus ghost sto je koristi za saraund kad nema dovoljno footmana

jebiga, nisam skapirao ironiju, starim [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

josh jedan bezvezan topic... bilo ih je jako puno pa su me smorili,mozda nekoga nisu,ali mene bogme jesu ...

to i ja kazem, dajte neki topic o vojvodini i red firm

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

web je mogao da se dispeluje ceo roc, onda su od tft-a uveli da ako jedinica koja kastuje "spell" nema manu, to ne moze dispel (ensnare, web)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ju ja kad sam igrao wc3 bila je ona taktika: posaljes mu ancient of war u bazu da se gradi i srusis mu sve... :D

mislim da je roc 1.01-1.04? :D

pa jes da je tad valjda aciend imao fortified armor i kad se uproot-uje ali nije bilo bas tako.Mada se secam da su mnogi mirrori bili mass aow i baliste(ili arcerke nesecam se)

Link to comment
Share on other sites

Aj mojne serete dobar je topic,ako nista drugo zanimljiviji je od svih ostalih zajedno;).

Btw sto se tice banisha bas sam ovih dana nesto razmisljao o tome kako bi zanimljiva bila situacija 2vs2 Human&Ud banish-s.bolt lvl2-coil lvl2-nova lvl2,mrzi me da racunam ali mislim da nijedan lvl3 pa mozda i 4 agi ili int heroj ne moze da prezivi ovo.Uglavnom,mislim da je banish odlicna magija koja se jako malo koristi...npr u kombinaciji sa grifonima je smrt:).Onda,sto se tice radilica,jedino akolajti su totalno beskorisni (jedino kao neki ocajnicki meat shield mogu da sluze jelte i da ga pretvoris u shade-a),wispovi mogu dispell,militia je realno najkorisnija,a peoni mogu u burrowe.Sto se tice neutralnih (ud) heroja mislim da nije stvar u tome da su loshi heroji za ud-a nego jednostavno elf je fleksibilan dok za ud-a je prakticno uvek najbolji izbor DK(osim mirrora naravno) zbog heala i kasnije nuke-a jer takav stil praktikuje vecina undeadova.

Edited by HellFire)

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

pa jes da je tad valjda aciend imao fortified armor i kad se uproot-uje ali nije bilo bas tako.Mada se secam da su mnogi mirrori bili mass aow i baliste(ili arcerke nesecam se)

vazi sto nije bilo tako :) mislim da je to bio 1.05 abuse posaljes 2 drveta, smaras sa njima dok tekujes i kripujes celu mapu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...