Jump to content

Kusturica


Recommended Posts

Gledao sam na tv-u neku emisiju gde se pricalo o domacoj reziji, uglavnom je najvise reci bilo o Emiru Kusturici, koji je verovatno najpoznatiji.Bila su podeljena misljenja.

Neki rekose da je genije, a neki da je kreten,zbog koga nas u svetu gledaju kao da smo cigani.

Sta vi mislite???

Obito.jpg

Rancid Blade

Just another manga freak

Link to comment
Share on other sites

ja jesam, i bezveze mi je..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Kusturica je najvetje zlo koje je videla srpska kinematografija, jebote svaki drugi film cigani rat, narodnjaci, bosanci, ludi srbi itd. Izgleda da ovom narodu valja domatji film samo kad nas prikazuje ko gomilu primitivaca kojima je svaka druga rech mrsh u pichku materinu [normalno to mora da se podrazumeva ko humor]

Link to comment
Share on other sites

word.

zbog koga nas u svetu gledaju kao da smo cigani.

on pravi svoj trip

a to shto drugi domaci rezhiseri ne umeju da naprave film koji bi dostigao popularnost njegovih

nije njegov problem, zar ne ?

lik je extra rezhiser i njegovi filmovi sigurno ne prikazuju gomilu primitivaca ... staljo gledaj jache :p

Link to comment
Share on other sites

Ne znam Ravenka, po kom on tripu radi, ali generalno ovaj narod je stoka kojoj lako mozesh da servirash kustin film i odma napune blagajne. Isto tako i u svetu. Dokle god nas prikazivao u svojim filmovima kao olichenje kretenizma, on tje da dobija zlatne palme i priznanja.

Link to comment
Share on other sites

word.

on pravi svoj trip

a to shto drugi domaci rezhiseri ne umeju da naprave film koji bi dostigao popularnost njegovih

nije njegov problem, zar ne ?

lik je extra rezhiser i njegovi filmovi sigurno ne prikazuju gomilu primitivaca ... staljo gledaj jache :p

Pa ostatak domatjih rezisera ne jede zajedno sa mafijom i politicarima za novu godinu, a to sto su tebi isprali mozak sa kojekakvim filmovima u kojima glumi cika mb pivo, to je tvoj problem.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Odgledajte neki felinijev film (za pocetak amarkord) pa onda neki Kusturicin film ;)

Uocicete blagu slicnost ;)

Al zna biti smesno, jebiga.

Ipak su doli bel i otac sjajni. Ovo posle je shit

Link to comment
Share on other sites

Ko na osnovu Kusturicinih filmova stvara misljenje o nekom narodu (?!) taj verovatno misli, kad gleda Almoldovarove filmove, da su svi Spanci transvestiti, pederi i incestoidni. I sta dalje ima o tome da se prica, ne postoji nista gluplje od toga.

Licno volim njegove filmove, ali mi se neki ne svidjaju. Da li je genije ne znam. Neki njegovi filmovi, sto rece Pertu su genijalni, a recimo, nacin na koji je snimljen Crna macka beli macor je isto genijalan, mada je scenario los, itd. Ono sto mislim da je sigurno to je da njegovi filmovi nisu obicni i laki, a to je veliki plus ako posmatramo film kao umetnost.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ko na osnovu Kusturicinih filmova stvara misljenje o nekom narodu (?!) taj verovatno misli, kad gleda Almoldovarove filmove, da su svi Spanci transvestiti, pederi i incestoidni. I sta dalje ima o tome da se prica, ne postoji nista gluplje od toga.

Licno volim njegove filmove, ali mi se neki ne svidjaju. Da li je genije ne znam. Neki njegovi filmovi, sto rece Pertu su genijalni, a recimo, nacin na koji je snimljen Crna macka beli macor je isto genijalan, mada je scenario los, itd. Ono sto mislim da je sigurno to je da njegovi filmovi nisu obicni i laki, a to je veliki plus ako posmatramo film kao umetnost.

E sad oko macke i macora.

Ajde sad reci da kamera/osvetljenje/scenografija/likovi/gadgeti ne podsecaju na Jeunet-a :)

Ja sam tek 2-gi put provalio na koga me podseca a kopkalo me kopkalo (a nedugo pre sam gledao alien4 i grad izgubljene dece).

Jebiga mogu ja njega da ne volim (a ne volim ga) ali ipak mi je jedna od uzrecica "Ćoro Bri

Link to comment
Share on other sites

vidi se ko je stara kajla :)

meni su njegovi noviji filmovi uzasni, kao i almodovar upao je u neki svoj loop koji se svetu iz nekog razloga dopada (a koji je meni uzasan).

da mu daju scenario petparackih da rezira, uma i dzontra bi djuskali uz trubace, a ona bi se nalila rakijom iz plasticnog lavora

A sva ubistva bi se desila ostrim predmetima/poluispravnim pistoljima, a marselijus i butch bi se tukli raznjem na kom je nataknuto prase, nakon sto se sudare na livadi dok cuce i puze u kartonskim kutijama.

Link to comment
Share on other sites

arizona dream :)

volim neke njegove tripove,a neki su smaracki... u svakom slucaju genije je sto se tice domacih filmova, sto opet ne mora mnogo da znaci.... bar je interesantna covek za slusati kda daje intervjue... svakako je u pravu, mi srbi jesmo cigani, istina boli...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po meni, posle Undergrounda je odlepio potpuno. A i to sa Undergroundom, pa Dusan Kovacevic je scenarista tako da se ne moze podvesti pod potpuno Kusturicin film. Gledao sam sa velikom paznjom Crna macka beli macor, kao je ok, ali u sustini shit, ovaj poslednji sam sacekao reakciju meni relevantnih ljudi i samo ga preskocio. Kljucna stvar je bila "...sranje je film, sve zivo je strpao unutra, ja sam samo cekao belog medveda da prodefiluje i da sve bude kompletno".

Za prethodne filmove kojima je uz Underground i stvorio ime, poshtovanje.

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...