Jump to content

Koliko su questovi bitni ?


Mario^^

Recommended Posts

Eh, trenutno sam 43. lvl... Xp koji se dobija iz questova i nije bash neki, a mnogi questovi traze mnogo vremena... Sad mene zanima, da li zbog necheg ( reputacije na primer ) moram da radim questove... Mislim ono... odem u neku instancu, nabijem 20.000 xp-a za sat ipo, dva za shta bi mi trebalo kroz questove mnogo vishe vremena... Takodje nekad uzmem malo da grindam i vidim da sam za sat vremena nabio poprilichan xp... Sad poshto ovako lakse dobijam xp mada mozda na neshto manje zanimljiv nachin, ne vidim razlog zashto bih radio questove sem questova koji su za klasu/profesiju... Jel' ima neko neki savet ?

Link to comment
Share on other sites

radi qquestove ... ali ne sve ... jednotavno ako znash koji questovi su dobri i kako da ih radish onda questovi >>> grindanje ... iz jednostavnog razloga zato sto bar traze iq 1 a ne iq 0 tako da ti mozak ne otupi ...

dakle ne radish quest koji ti kaze idi na drugi kraj sveta ubi 3 skorpije i donesi mi njihove scales da bi dobio nesta sto ti ne treba ... nego questove izadji iz grada i pobi 100 murloka pa se vrati da dobijesh malo para etc

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Eh, trenutno sam 43. lvl... Xp koji se dobija iz questova i nije bash neki, a mnogi questovi traze mnogo vremena... Sad mene zanima, da li zbog necheg ( reputacije na primer ) moram da radim questove... Mislim ono... odem u neku instancu, nabijem 20.000 xp-a za sat ipo, dva za shta bi mi trebalo kroz questove mnogo vishe vremena... Takodje nekad uzmem malo da grindam i vidim da sam za sat vremena nabio poprilichan xp... Sad poshto ovako lakse dobijam xp mada mozda na neshto manje zanimljiv nachin, ne vidim razlog zashto bih radio questove sem questova koji su za klasu/profesiju... Jel' ima neko neki savet ?

Pa sve su ti tezi i tezi questovi, sto je i logicno. A i nemoras da radis samo questove. Imas instance, pa malo questove i tako kombinuj.

Nadji neke likove iz guilde pa sibaj. Sam vecinu stvari neces moci.

Link to comment
Share on other sites

Pa tako neshto i radim... malo kombinujem questove, grindanje, battleground, instance... Nego mi je vishe bilo ono kao, da li cu neshto propustiti time shto necu raditi questove, da li ce mi biti potrebno kasnije da imam odradjene neke questove za neznam ni ja shta... Nego dobro... pretpostavio sam da cu dobiti slichan odgovor...

E sada imam drugo pitanje :)

Dwarf sam, a mnogo mi se svidja tigar... pa bih voleo njega da jashem umesto glupavog ovna [:D]

Dakle, nameravam kada nabijem 60. lvl da polako pochnem da zaradjujem kesh za epic tigra... Koliko sam skapirao do sada, ne mogu da nauchim da jashem tigra bez exalted reputacije u Darnasusu... Sad recimo video sam ono u Iron Forge-u za donaciju wool/silk/megawave clothova... Chisto sam iz radoznalosti donirao 60 wool clothova pa mi je kasnije trazilo 60. silk clothova, a sada mi trazi 60 megawave clothova koje im naravno necu dati jer mi i dalje daju skill za first aid, a i nemam ih neshto preterano mnogo... Sad mene zanima, shta se deshava posle tih megawave clothova... shta onda doniram... Hteo sam nekako da nabijem reputaciju u Darnasusu na ovakav neki nachin... da na primer odem na ah... kupim milion silk clothova i doniram ih u Darnasusu, ali koliko sam izvalio da ne mozes istu stvar da donirash 2 puta... Ne bih sad da se zamaram sa milion nekih glupavih questova nego bih odabrao neki ovakav nachin da nabijem tu reputaciju... Trazio sam po thottbotu, ali nisam nashao nikakav info vezan za ovo... Za kraj... ako neko ima, bilo bi pozeljno da postuje sliku dwarfa na tigru jer neshto tako nikad nisam video pa bih chisto voleo da budem siguran da se nisam zajebao posle tolike muke... Hvala unapred :)

Link to comment
Share on other sites

taj riding skill ti samo povecava brzinu na mountu

a shto se tice questova...radi recimo ne koji zahtevaju da ubijes 30 zombija na primer ili one koji traze recimo 10 nekih dropova od nekih mobova pa cesh tako u isto vreme i da grindash exp i da zavrshish q i dobijesh josh 4k exp besplatno :)

Edited by cosmiC

Arbeit macht Frei.

Link to comment
Share on other sites

Ali zar ti nije zabavno da radis sve q? :)

Pazi neki questovi imaju follow up questove, postoje i jako dugacki lanci gde nagrade nisu uopste lose.

Zatim, svi questovi ti po malo dizu neku reputaciju...malo po malo, i dok dodjes do 60og imaces neke reputacije na prilicnom nivou.

Takodje dosta questova je napravljeno tako da ti malo pomaze, u smislu da te vodi u zone koje su za tvoj lvl, pa ako igras prvi put, ipak gledaj da ih uradis sto vise.

Link to comment
Share on other sites

Ugledash se na Melkor-a i odradish SVE questove iz SVIH zona i posle 4 meseca stignesh na 60lvl [:p]

Ozbiljno, ako igrash prvi put radi shto vishe questova ali prvenstveno, sto rece SS, one koji zahtevaju da grindash neke mobove.

Imash dosta chain questova koji su dugi, ali laki i svode se na ubijanje 10 mobova, zatim boss-a, i 3-4 delivery questa, a na kraju dobijesh neki loodacki exp i dobar item...

Moj savet,[roflmao] je da, kad odesh u neku zonu, pokupish sve questove, odesh na Allakahazam i proverish svaki od njih shta daje, dal ima nastavak, exp i slicno.

Cesto cesh moci da odradish 2 questa ubijanjem istih mobova, a samim tim shtedish vreme i ubrzavash lvl-ovanje.

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Ako ocesh da budesh "faca" lepo krenesh sa dwarf priestom da budzhish Wintersaber treiner reputaciju, kad nju izfarmujesh imacesh izmedju 1.800 i 2.500 zlata, onda lepo 800 izdvojish za mounta a za ostalo napazarish runeclotha i u darnasus...takodje runeclotha uvek pretekne iz AD cauldron runova, a i BG je ok za reputaciju...naravno zasto dwarf zheli da jashe bilo sta drugo sem stormpike rama je meni nepojmljivo ali ajde =o)

Link to comment
Share on other sites

Ako ocesh da budesh "faca" lepo krenesh sa dwarf priestom da budzhish Wintersaber treiner reputaciju, kad nju izfarmujesh imacesh izmedju 1.800 i 2.500 zlata, onda lepo 800 izdvojish za mounta a za ostalo napazarish runeclotha i u darnasus...takodje runeclotha uvek pretekne iz AD cauldron runova, a i BG je ok za reputaciju...naravno zasto dwarf zheli da jashe bilo sta drugo sem stormpike rama je meni nepojmljivo ali ajde =o)

Pa nije bash da je ruzan epic ram, ali nekako neznam... bash bih voleo da jashem tigra... Onako je bash, kao stvoren za dwarfa... nizak on, nizak dwarf, fantastichna kombinacija :) Aj stvarno jos jednom molim, ako neko ima sliku gde dwarf jashe tigra nek postuje, bash bih voleo da vidim kako to izgleda :) Btw, video sam Elfa na epic ram-u i mogu vam reci da sam se valjao od smeha kako to izgleda :D Takodje ima i jedan gnom koga chesto srecem u IF-u i jashe Raptora... Extra je :D

Nekako mi se chini da je lakshe elfu da dostigne exalted u IF-u nego dwarfu u Darnasusu... Ono kapiram da se on vrti po IF-u i radi u njegovoj okolini questove i time dobija reputaciju dok dwarf ama bash nikakvog razloga nema da ode u Darnasus...

Link to comment
Share on other sites

Brate koliko je retardirana divokoza u odnosu na frowswolf howlera to je mala razlika, samo mi se povraca kad ga vidim, ali kad je 640g onda bi mozda i uradio to, ili bi mozda skinuo mod za menjanje skinova maunta :P pa bi stavio shta mi odgovara, barem meni tako da izgleda ^^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...