Jump to content

mala pomoc ? :)


Sheyn

Recommended Posts

e ovako ..

trenutno imam penitum II , 64 MB RAM , monitor 14 ... itd... mish genius sa kablom, ne opticki ... itd.. ne znam sve :)

meni sada treba nov kompjuter , jer je ovaj poceo da se kvari , izbacuje razno-razne gluposti na ekran , sporo radi , crko mi je i cd pa ne mogu nista ni da igram .. itd ..

interesuje me za koliko para mogu da kupim pristojan-klasican kompjuter , da nema neki nabudzeni monitor ali da ne zraci mnogo .. mislim da bih uzimala 15-icu.. sto se tice mojih potreba .. da moze da podrzi Quake od jachih igrica .. da bude lepa graficka ... ne treba mi nesto mnogo memorije .. e da , i ne treba mi stampac ...

e da i htela bih da pitam , da li je glupo da ostavim monitor , zvucnike ,tastaturu i misha i da kupim samo donji deo - tj. sastav kucista ??

... izvinjavam se na nestrucnosti :)

hvala unapred :)

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Preskocila si veoma vaznu stavku, a to je koliki ti je budzet :)

15" monitor ti nikako ne bi preporucio a cenim da nov neces ni naci, dakle 17" i to po mogucnosti kvalitetan jer su oci UVEK na prvom mestu.

Dakle napisi koliko para cipela.. ovaj kesa si spremna za zrtvujes :)

Link to comment
Share on other sites

www.nova.co.yu

- AMD Sempron 64 2500+, s754, 256k L2/400MHz FSB

- MB Gigabyte K8NS, nForce 3 250,

- 80GB Western Digital Caviar 7200rpm, 2MB, IDE

- 256MB DDR pc-3200 400MHz

- SVGA Club3D Ati 9250 128MB/TV out

- Sound Blaster 6CH 'AC 97,

- Modem 56K V.92 US Robotics, PCI

- DVD player 16x/48x Lg/Gigabyte

- Midi Tower ATX 300W

- Floppy, Tastatura Labtec Standard, Mi

Link to comment
Share on other sites

Velika je razlika 300 do 500 e pa bi trebalo da budes malo odredjenija...

Sto se pitanja tice:

GLUPO je da ostavis taj monitor, ja imam cel 2.4, fx5200, 256mb ram, etc na 14ici,Philips 104b, i mnogo me nervira. Mada bi to mogla da ti bude prelazna varijanta, da uzmes bolju masinu, a kasnije i dobar monitor...17icu, naravno :-)

TREBA ti mnogo memorije, min 512mb.

Sa doticnom firmom, ciju cu ti konfiguraciju sad navesti nemam NIKAKVE veze (dakle, disclaimer), a ovu sam konf. preporucio burazu i jos jednom ortaku, na osnovu slicne cenovne granice.Buraz je kupio pre dva meseca, nema nikakvih problema.

Firma je Click Computers, necu da ti dajem tel i sl, prelistaj neki noviji Svet Kompjutera ili Halo oglase, naci ces ih, a konf. je oznacena kao 'extra ponuda'

ASUS K8N Nforce 3 (SATA, RAID, LAN, 5.1 SB)

AMD ATHLON 64 (da,da:-) 2800+ (naravno, sock 754)

ASUS 9550 GE (Radeon), 256MB, 128bit

512MB RAM

CD-RW (ovde trazi neki kombo(+ 10-15 e), ili DVD rezac, ako mozes da priustis)

HDD 80GB (ovde trazi SATA HDD, od 120GB, extra je mala je doplata)

Standardne periferije, bez monitora

438 e ,sa PDV.

U principu, mozes da ustedis na prosecoru nekih 50 do 60 e ako bi uzela neki Sempron, sto je OK s obzirom na ono sto si navela

A onda vec imas za monitor..skoro :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Malo ti je tesan budzet, ali uzmi sve to sto imas zavali za neki kesh, mozh' da dobijes 50ak evra mozhda za to, i sad, ono sto bih ti ja savetovao, a to je da uzmes makar i najgori TFT u odnosu na neki bolji CRT. 17" TFTove mozhes da dobijes vec za nesto preko 200 evra koji su manje vishe ok, ali ne zrache i ne kvare vid a plus zauzimaju malo mesta ;) 15"-ice nemoj da uzimas u obzir bilo TFT bilo CRT, ne znam dal' to uopste neko vishe i pravi :)

Da bi ti Quake (3) dobro radio dovoljan je i GeForce 2, ali neka kartica 9550 tipa je sasvim ok. Zameni i tastaturu i misha, rad ce ti biti mnogo prijatniji, i ne moras da izdvajas silnu kintu za to, cak i pocetni modeli optickog logitecha na primer su kul, a ne kostaju puno.

Mozhda izletis iz budzeta od 500 evra, mada sad gledam, ovo sto je dao stator za 345 + monitor crt, to mozhes sigurno da zamenis za nesto oko 500 plus TFT monitor, i taman.

Link to comment
Share on other sites

hvala svima :)

one ponude sto mi je stator naveo sam vidjala u svetu kompjutera i sve su tako nesto od 250 do 350 evra ali bez monitora a meni je stvarno bezveze da tako sve kupim novo a ostavim stari monitor a i vidim da se mnogi slazu sa tim da kupim sve novo .

Nista , onda .. zaredjacu po prodavnicama sa burazerom ako bude imao vremena ili nekim drugim pa da vidim sta i koliko ..

a ako ne ispadne nista od toga , ostajem sa svojim bojlerom u pecini :)))

p.s. cim nadjem neku pristupacnu ponudu ,stavicu ovde pa da mi cisto prokomentarisete konfiguraciju da me neko ne zajebe ;)

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...