Jump to content

Zainteresovani za pravljenje igara 2d , 3d ?


bhcshoz

Recommended Posts

CroTeam izbacio sirius sama pre hiljadu godina a mi nista(nista-srbomer ako ste igrali sve je jasno),cutimo jer neznamo a to je bas lose.Toliki gejmeri a bez ijedne realizacije ideje.Mene iskreno motivisu pare,koliko me znanje ogranicava toliko mogu i da stvorim (realno solo jako malo,pa toliko i para tj nista).

Pravio sam neke gluposti ali nije za T od trzista.

Da li ima neki strip-adzija koji zeli da ucestvuje u kreiranju 2d point & click igre?.

Edited by bhcshoz
Link to comment
Share on other sites

Na sta mislis?Crono Triger, Final Fantasy... ili nesto kao Diablo?

Ja sam zamislio nesto kao Broken Sword,crtani 2d point i klik.

Postoje editori za pravljenje igara kao sto je AGS (dzabe),

I mozes da napravis komercialnu igru,relativno brzo.

Ja sam za ali treba neko da crta ko zna a ne amaterski,povrsno.

Edited by bhcshoz
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ma to ti je sve sviranje cujcu.. da prostite na izrazu... :)

znachi nisam bijo na forumu ljadzhu dina i uvek slichne priche...

brate... ono shto znam ... shto se desilo meni a i ivanuu je da se uskoro utopish u moru svakidashnjice i imash san... san da imash san :)

A mogao bih i da se ulogujem? mozhda...

Uglavnom... ako bash si zheljan neshto da napravish... probaj da napravish za pochetak flash igricu... a uhostalom, kakva ti imash znanja? jel znash da programirash, crtash, pishesh? ili imash samo ideje... ? :)

Zlajonja out :) (za one koji nisu presumirali ko je:))

Link to comment
Share on other sites

Srecna nova i to...

Da probam da napravim ili da napravim igru u fleshu? :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

10 Ideja

20 if sve potrebno = true go to 40

30 else define sve potrebno then go to 20

40 Realizacija ideje + naloziti kupce = $

50 end

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zlaonija-"Brate" Da znam sve sto mi je potrebno nebi postovao :)

....da crtam znam 2d/3d,polje znanja programiranja je osnovno(nije za pijacu) da pisem snalazim se kad sam ravan,a kad nisam ravan onda ...TILT,ideja je nebitna i fleksibilna smislis u sekundi kada znas cime raspolazes(prikupiti resurse ovaj ljude)...ti sta znas?Bez snova i davljenja u moru :)

Edited by bhcshoz
Link to comment
Share on other sites

ja vetj radim na tome

:D

hehehe

moje polje znanja je u 2D i programiranju i to oba osrednje :DDDDD

elem, s druge strane jedno 2 nedelje konstantno radim po 2-3 sata dnevno na programiranju, tj. uchenju sa reshenjem da ovladam cppom i da napokon se otisnem u vode programiranja :DD

Eh sada...

Imam ekipicu ljudi koji su voljni za taj moj poduhvat ali mi lackuje programera, dok imam 2 lika koji rade 3d i 4 koji rade extra 2d drawing... s tim shto imam josh jednog programera koji isto pochinje :)

znachi skrpljeno jedno veliko nishta...

ali je opet neki pochetak :)

ako osh... mozhemo se nadjemo neki dan i da se dogovorimo oko svega in 4 oka

:)

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Imam ekipicu ljudi koji su voljni za taj moj poduhvat ali mi lackuje programera, dok imam 2 lika koji rade 3d i 4 koji rade extra 2d drawing... s tim shto imam josh jednog programera koji isto pochinje :)

Dok ne savladate multithreading i DirectX, ili barem OpenGL, ne počinjite ni

Edited by voodoo^nbgd
Link to comment
Share on other sites

hvala vi voodoo^nbgd

cenim ukazanu pazhnju i zaista mi je drago kada neko da neki konstruktivan prijedlog :)

Elem, razmishljao sam se o duke nukem (3d) endzhinu a za kvake 3 znam da je free 4 use... no videt tjemo...

Prvi neki moj projekat bum bio platformica... tippaaa kao donkey kong ili tako neshto (svideo mi se shvarcjeger novi koji je skroz okej uradjen a generalno su to igrice najlakshe za napraviti :)

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Za bilo koji naslov moras prvo da krenes od artwork-a.(Dizajn)

Da ono sto imas u glavi stavis na papir i da razbijes igru na skriptu i resurse.

Cim imas stabilnu betu verziju promo.

.......................................................................................................................................

hide u text here

Edited by bhcshoz
Link to comment
Share on other sites

RIIIGHT...

prvo i osnovno je engine.. artwork dolazi kao ideja koja se posle prenosi na izgled... to i nije toliko bitno ukoliko nemash engine koji pokretje igru... i tu je cela frka... mozhesh ti smisliti milion ideja za igre i imati hiljade artworka ali dok nemash engine igra se ne prodaje i ti pecash u mutnom.. :) u ala sam znalac :D

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...