Jump to content

Apelujem na pomoc


exile

Recommended Posts

Zaboravljate na veliki nedostatak SLI-ja

morate imati 2 VGA karte ISTOG proizvodjaca.

Znaci ne mozete kombinovati club3d i gigabyte Graficke (naprimer) mada imaju totalno isti layout. Cak su ljudi flesovali biose da budu identicni ali nije pomoglo.

Link to comment
Share on other sites

I da li postoji mogucnost da sa nekom od tih navedenih plocha (u tom price range-u) moze da se stave dve 6600-tice, ko sto smo imali na RUR standu na WCG-u, Zwerko se seca.

Na ovu sto sam ti ja preporucio konkretno ne moze, mora ploca u nazivu da ima i SLI, Abitova takva ti kosta oko 150 ojra. Ali se tu javljaju ove zamerke na SLI koje su drugi naveli.

Ne znam da li su tamo bile bash TE kartice zajedno? Znam da nam nisu radile obe zbog napajanja.

Ne, bile su dve 7800GTX, od kojih je jedna tada kostala 600 ojra, a sad je oko 450-500 cini mi se. U svakom slucaju one vuku mnogo napajanja, te razlog vise sto sam ja pizdeo sto je kuciste doslo sa 300W JNC napajanjem (bez zezanja). Cak ni moj kucni Chieftec od 360W nije uspevao da ih nahrani kako valja, tj posle odredjenog vremena se komp ili samo ugasio ili blokirao, tako da sam ja na kraju iskljucio jednu i onda je sve radilo kako valja. Imajte u vidu da je za jednu 7800GTX preporuceno napajanje od 400W, tako da ti je to otprilike i minimum za dve 6600.

Ne znam vishe sta da radim sa tim SLI-om, necu posle da kroz godinu dana moram opet da kupujem novo, a da sad dam 150 evra...

Dve 6600GT u SLI-u ti nije bas mnogo isplativa varijanta, pogotovu sto moras da nadjes iste. Moj argument je uvek bio da treba kupiti najbolju mid range karticu u tom momentu, jer ako sad das 150ojra za 6600, pa za godinu ipo jos 150 za neku novu i ona ti traje jos godinu ipo, to je mnogo bolje nego da sad das 500 ojra za karticu koja ti traje 3 godine. Dakle sa tim budzetom koji ti imas uzmi si lepo 6600GT, sve igre ce ti sad raditi ok (dobro ne u 1600x1200 sa AA, AF i Ultra detaljima, ali u nekim normalnim okolnostima ok), i nemo' da se brines.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dve 6600GT u SLI-u ti nije bas mnogo isplativa varijanta, pogotovu sto moras da nadjes iste. Moj argument je uvek bio da treba kupiti najbolju mid range karticu u tom momentu, jer ako sad das 150ojra za 6600, pa za godinu ipo jos 150 za neku novu i ona ti traje jos godinu ipo, to je mnogo bolje nego da sad das 500 ojra za karticu koja ti traje 3 godine. Dakle sa tim budzetom koji ti imas uzmi si lepo 6600GT, sve igre ce ti sad raditi ok (dobro ne u 1600x1200 sa AA, AF i Ultra detaljima, ali u nekim normalnim okolnostima ok), i nemo' da se brines.

Znaci da ne uzimam sli ondak ? Pa posle na primer godinu dana ipak uzmem novu graficku jebi ga, ili godinu ipo.

Izgleda da cu tako i da uradim, znaci bez sli da bude.

Link to comment
Share on other sites

E jos par varijanti koje bi mogao da uzmes u obzir:

NEMOZE svaka 6600gt sa isto takvom od istog proizvodjaca da se upari u sli vec sama kartica mora biti "sli ready" sto ti dosta komplikuje situaciju.

Ovde niko nije preporucio nijednog ATI-ja (sto takodje nije u redu), zato cu ja da ti kazem da uzmes u obzir recimo x800GTO koji bi trebao da je negde oko ili malo ispod 200 evra kod ovih nasih derikoza. Ne kazem da je mnogo bolje resenje ali je nesto jaci od tog 6600gt-a koji ti koliko vidim svi preporucuju.

Opste pravilo je inace da se ati bolje snalazi u d3d-u a nvidia u opengl grafici, pa ti vidi sta generalno vise igras pa na osnovu toga donesi odluku.

Sto se tice hardware-a generalno, overi tomshardware.com pa pogledaj uporedne testove i ploca i grafickih pre nego sto ista pazaris.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...