Jump to content

Tehnike protiv prehlade i gripe


Recommended Posts

ja sam pio fitosept i najmanje je tabla morala da padne (12 kom)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ove ranga.

Strepsils i Tantum verde.

Neoangin.

Fitosept.

Bar po nekoj mojoj proceni kako mi pomazu. A i cena govori sama za sebe. U farmaceutskoj industriji, skuplje je uvek bolje.

Izvinjavam se za onaj post, spavalo mi se, bash bash...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Dok nisam radio mogao sam da ostanem kod kuce nekoliko dana dok me ne prodje grip. Kada moram da idem na posao bolestan, popijem jedan Coldrex MaxGrip ili TerraFlu i dok me drzi pichim. Zato kad se vratim kuci s posla sam kao zombi... Inache kad sam bolestan jedem pomorandze, pijem chajeve od kamilice i gledam tv.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

bah ... ako se prehladish odma po sladoled... klin se klinom izbija il kuntaj bez pokrivaca kad su otvoreni prozori... hmmm nemoj se kriti od hladnoce vec je obgrli obema rukama i prihvati je kao da ste jedno... a svi ti lekovi pilule i gluposti bah... to nije potrebno...

mada najlepshe je voziti bajk po jakom vetru uf to mi se desilo ove dine kad sam vozio kad je divala koshava.... bio sma u shorcu i obicnoj kratkoj majci, dobio sam kijavicu tokom prvih sat vremena voznje i pretsala je kad sma zavrshio posle 2 cuke :)

uf kolko je dobar osecaj... bicikla je lek! [:D]

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

bah ... ako se prehladish odma po sladoled... klin se klinom izbija il kuntaj bez pokrivaca kad su otvoreni prozori... hmmm nemoj se kriti od hladnoce vec je obgrli obema rukama i prihvati je kao da ste jedno... a svi ti lekovi pilule i gluposti bah... to nije potrebno...

mada najlepshe je voziti bajk po jakom vetru uf to mi se desilo ove dine kad sam vozio kad je divala koshava.... bio sma u shorcu i obicnoj kratkoj majci, dobio sam kijavicu tokom prvih sat vremena voznje i pretsala je kad sma zavrshio posle 2 cuke :)

uf kolko je dobar osecaj... bicikla je lek!  [:D]

( [;)] )...

Word up !! [^]

Link to comment
Share on other sites

e nikad mi jedna stvar neće biti jasna.. ako je dokazano (a jeste nepobitno, ako je verovati članku od pre par godina u novinama i wikipediji) da prehlada nema veze sa hladnoćom, već da je najobičnije zarazno oboljenje, zašto se svi i dalje utopljavaju da se ne bi prehladili?

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je to glavni razlog. Ja se recimo oblacim toplo da ne bih pao u prvi zbun na -10 ako bih izasao go, a tu je naravno i cinjenica da nije kulturno ;) Ipak, ono, glavni razlog je da te ne bi posle bolela glava ako te produva vetar, da ne bi imao problema sa nogama i rukama ako se smrznes i slicno. Naravno, ako je taj tvoj clanak tacan.

Link to comment
Share on other sites

Pa, jedina veza prehlade sa hladnim vremenom generalno, je sto ljudi vise vremena provode u zatvorenom, te je veca verovatnoca da se virusi prenose medju ljudima.

za

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

upala pluća je takođe virusno ili (ređe) bakerijsko oboljenje..

hvala vam što mi pojašnjavate da se zimi oblačite toplije nego leti, mislio sam na ustaljeno verovanje da su se prehladio zato što ti je u nekom trenutku bilo hladno..

jedino objašnjenje koje mi deluje racionalno je da ti od hladnoće opadne imunitet, pa virusi koji su i inače bili tu dobiju priliku da naprave veću štetu.

Link to comment
Share on other sites

E brate. Nemoj da lupas :)

Opadne, pa kad se ugrejes, skoci imunitet :) Nije ti to patka :)

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

kad krene ovo krizno vreme samo rokate jedan iscedjen limun svako jutro, ali bez secera i bez meda jer su to prazne price, secer samo apsorbuje ono sto limun moze da pruzi :)

znaci zasmurite malo i popijete jedan limun, nema zime , a i posle vam ne treba nista slatko u toku dana samo popijete vodu [:D]

.... oblacim se toplije jer mi je tako lepo ne zato sto tako treba:)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. mnogo chajeva / limunade / technosti GENERALLY...

2. utopli se i znoji se...

3. NE IGRAJ KOMP JER NAPREZE MOZAK I DIZE TEMPERATURU...

4. lekove cepaj koje ti je doca prepisao..

edit.

DOMACI LEK PROTIV KASHLJA I VEOMA JE ODLICAN SVIDECE VAM SE

1/2kg secera proprzis... iiii kada secer dobije zlatnu boju sipas 1/2l PIVA, da PIVA... jelen mb kakogod... i deri sine....

sorry za zutu boju...

nebi se usudio to da probam. ... inace to ti je recept za Sherbet ili Sherbe kako se vez zove samo shto se sipa mleko i kuvash sve to dok nepostane boje cokolade i onda pijesh

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...