Jump to content

shta je smisao zivota?


Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ljudi se dele na gnostike i agnostike upravo po ovom pitanju. i jedni i drugi smatraju da zivot ima smisao, ali...

gnostici se medjusobno svadjaju oko toga sta je smisao zivota, iznose argumente itd.

agnostici znaju da je smisao zivota nedokuciva smrtnicima, i ne opterecuju se tim pitanjem.

i ko je sad u pravu?

mislite o tome... [:D]

a ko si ti to da tvrdis? no offense

none taken.

inace, lose ti je pitanje. ko sam nije relevantno (pravo da ti kazem ne znam ni kako bih ti odgovorio na to pitanje*) za ovu raspravu.

da si pitao zbog cega mislim da je jedino Cyro u pravu, rekao bih ti da je to i moje misljenje, i da sam do tog zakljucka i sam dosao, te je, sa mog stanovista, jedino on u pravu.

byp je, takodje, negde na tom stanovistu.

__________________

*mozda sa: Debeli bankar...

debilu, poje
Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

i like my women as i like my coffee.. covered in BEEEEEEEEES : ))

Debilu, odlepi se od monitora i zivi...

_______________________________________________________________________

Definitivno se slazem da je smisao zivota apsolutno individualna stvar. Mislim da je smisao zivota biti sretjan i zadovoljan. Mnogima ovo zvuche kao sinonimi, ali nisu, takodje mislim da jedno ne ide bez drugoga, mozes biti sretjan sa zenom, voli te, ti nju i

imate dobar sex, sve shto treba, ali nisi zadovoljan svojim poslom i jednostavno ne ide, sretja polako nestaje, a nezadovoljstvo raste i posle izvesnog vremena mora da se zavrshi...

Mene sretjnim chine zene, svaki delitj njihovog tela, svaki njihov uzdah... Svaki trenutak vremena provedenog sa zenama, svaka mala svadja, svako cimanje, ljubomore... Sve one male stvari koje idu kad si sa nekim... Najvishe od svega sam sretjan kad mogu da uchinim zenu sretjnom, a tu dolazimo do teme para... Zena je sretjna pored tebe ako te voli i ako je sigurna, a sigurna je ako ima para, jer joj to obezbedjuje sigurnu budutjnost. Zene vole da se osetjaju samostalno, i mnoge tje retji da nisam u pravu i da je ljubav dovoljna, ali one takodje zele da im mushkarac pruzi zashtitu i da se pored njega osetjaju sigurno... Znachi i pare su smisao zivota za mene... Da bi imao pare morash da radish, a kad radish morash da radish posao koji volish da bi bio zadovoljan...

Da rezimiram: Smiso zivota su: zene, pare, posao...

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se slozim da je smisao zivota..... umreti. Umiranje (ne smrt, nego umiranje) je negativ zivota, a nesto sto je negativ ne bi trebalo da bude i smisao.

Takodje, ne slazem se da ne postoji odgovor na ovo pitanje. Mislim da je moj odgovor dobar kao i bilo chiji, posto smatram da je sve to individualna stvar.

ps: ovaj darijan je pun govana.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

to shto svako ima 'svoj smisao za zivot' to je vishe kao neki cilj u zivotu... a ja sam mislio kao 'shta mi uopshte radimo ovde??' kao rasa... koja je svrha nasheg postojanja... jesu nas neki besmrtni smoreni 'vanzemaljci' stvorili da se igraju sa nama?? da nas puste da zivimo ... i onda dodju i pobiju? i tako svaki put izpocetka??

Puste da se razvijemo... do neke granice cisto da nas ne pobiju samo tako :D nego da uzivaju malo u nasoj uzalodnoj nadi da prezivimo...- e to se zove mashta :D ... ali nikad se ne zna..zar ne?

Edited by darkman

Kad bi neki ljudi skocili sa visine svog ega na visinu svoje inteligencije - poginuli bi definitivno.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se slozim da je smisao zivota..... umreti. Umiranje (ne smrt, nego umiranje) je negativ zivota, a nesto sto je negativ ne bi trebalo da bude i smisao.

Takodje, ne slazem se da ne postoji odgovor na ovo pitanje. Mislim da je moj odgovor dobar kao i bilo chiji, posto smatram da je sve to individualna stvar.

ps: ovaj darijan je pun govana.

ja sam i napisao da je to individualna stvar jos pre 4-5 mojih postova.

prvo se dogovorite sta znaci rec smisao da bi mogli reci da je smisao umreti. umreti je epilog zivota, nesto neminovno, nesto sto nas sve ceka i jedino je to irelevantno. to nema veze sa smislom.

smisao je nesto sto nas drzi zivima, jer da nema smisla da zivimo svi bi uzeli skljoce i u chelo, a iz toga proizilazi da je smisao zivota individualna stvar...

Edited by darijan

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se slozim da je smisao zivota..... umreti. Umiranje (ne smrt, nego umiranje) je negativ zivota, a nesto sto je negativ ne bi trebalo da bude i smisao.

nema zivota bez smrti. smrt je DEO zivota, i to onaj kljucni, definisuci.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nema zivota bez smrti. smrt je DEO zivota, i to onaj kljucni, definisuci.

znachi poenta zhivota je da umresh.... ili tjesh umreti?

smrt nije nishta do jedna granica zhivota (druga je radjanje naravno) i uopshte ne smatram smrt kao kljuchnu stavku u smislu ispunjenja vetj samo kao neki deadline do kog treba treba uraditi ono shto si zamislio, shta god to bilo. :)

Link to comment
Share on other sites

znachi poenta zhivota je da umresh.... ili tjesh umreti?

tacno tako, poenta je da znas da ces umreti sigurno u nekom (bilo kom) trenutku u buducnosti.

ne kazem da je to smisao, jer sam agnostik. [8D] ali, mislim da je smrt kljucna u razmatranju zivota.

smrt nije nishta do jedna granica zhivota (druga je radjanje naravno) i uopshte ne smatram smrt kao kljuchnu stavku u smislu ispunjenja vetj samo kao neki deadline do kog treba treba uraditi ono shto si zamislio, shta god to bilo. :)

bas taj deadline i cini sustinu, sve sto cinimo mora da bude podredjeno toj cinjenici.

a i to sta cinimo, takodje mora da bude podredjeno toj cinjenici.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mejks sens to mi ;)

btw, ja i dalje ostajem pri tome da nije smisao zhivota smrt, vetj neshto za chim tragash, ili shta napravish u zhivotu... ali svo vreme imajutji u vidu taj faktor smrti koji utiche na sve bitne odluke u zhivotu valjda... chinimi se da mislimo isto ali je razlika u terminologiji ;)

mada ja generalno imam problema da se izrazim :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...