Jump to content

obrati paznju


Recommended Posts

Ramirez daj da vidimo gde se to pojavljivao, naravno verodostojne argumente i dokaze.

Ne vidim sta ti je bilo nejasno u vezi Egipta pa mislis da su im vanzemaljci pomagali, to su najobicnije gluposti i nema veze smozgom...

Da ih ima usli bi u kontakt sa nama vec odavno i tako dalje, verovatno ima zivota na nekoj udaljenoj planeti ili galaksiji a dok nash signal dodje do njih moze da prodje i milion godina tako da ne trebas da se puno nadash tome.

Da ne pocne opet neko da prica demagogije kako su Egipcani izgradili piramide, veoma lako, zapravo imali su od drveta napravljene kalupe i znali su da prave beton verovali vi ili ne, naravno samo su lili beton u kalupe i to je bilo to, nisu nosili sigurno one stencuge i penjali ih ili vukli po pustinji, to je sve notorna glupost...

Inace jedan tim arheologa je probao da to uradi sa onim orudjem koji su oni imali i uspeli su sasvim u tome, tako da te price o vanzemaljcima i uopste o bicima sa drugih planeta padaju u vodu...

Sto se tice religije i boga, nema tu sta da verujes jer boga nema, jednostavno skoci sa zgrade i moli se bogu kolko hoces ali ces opet umreti, ili se polupati ko picka...

Ja postujem nashu religiju jer su to stubovi nase kulture i dobro je brinuti se o svojoj kulturi i o svojoj istoriji jer ako ne znas ko si i sta si onda si niko i nista...

Apsolutno se slazem.....ja postujem osobe koje veruju u boga..ja svoje misljenje necu drugima nabijati u glavu...

p.s. vezano za boga:uzasno me nervira kada neko kaze"a njega ce stici kazna i pravda boga"....to su puste zelje i nadanja takvih osoba ....to je isto moguce kao kad bih se ja nadao da cu jednog dana na ulici naci 10000000E......pusta mastanja...

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

on posmatra religiju bez vere, i odmah je promasio temu i treba da dobije 1...

kako moze da postoji religija bez imalo vere u ono sto ona propoveda? i strah je oblik vere. Vere da ce te stigne kazna od neceg tamo gore, ili dole... ili gde vec. Mada sada ulazimo u polje semantike.

BTW Stija te je ownovao. Ja mu ne bih ostao duzan.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

kako moze da postoji religija bez imalo vere u ono sto ona propoveda? i strah je oblik vere. Vere da ce te stigne kazna od neceg tamo gore, ili dole... ili gde vec. Mada sada ulazimo u polje semantike.

BTW Stija te je ownovao. Ja mu ne bih ostao duzan.

koja to religija ne veruje u ono sto propoveda? i nemoj mi navoditi primere pijanih popova na Veliki petak.

religija je organizovan sistem ispovedanja vere - organizacija ljudi kao i svaka druga, sa hijerarhijom, kultovima (dogmom) i obredima - nesavrsena i podlozna raznim oblicima zloupotreba.

zato i insistiram na razlici izmedju vere i religije.

sto se tice straha, tako samo nevernici shvataju Boga - kao sadistu. vernici smatraju da je Bog - ljubav. [:)]

btw, mislis li da cu mu ostati duzan? [;)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Cisto za lika koji stalno pominje 10 zapovesti.

newsflash: Ljudi se nisu ubijali ko stoke pre tih zapovesti. Civilizacija je postojala i pre toga.

Ono shto si hteo reci je verovatno da bez religije i nekih, uslovno receno, ogranicenja iliti "pravila ponashanja" bi dolazilo do situacija o kojoj ti pricash. Shto je apsolutno moguce, ali mislim da se to deshavalo u nekom periodu kada smo tek "sishli sa grane" ili slicno.

bash obrnuto, sa vetjom komplexnoshtju drushtva, komplikuju se i odnosi izmedju lljudi....

Link to comment
Share on other sites

nisam ni imao utisak da mi solis pamet. naprotiv.

izgleda da si ti to shvatio kao da ja mislim da sam vas pwnovao i da sam pametniji or whateva a ja sam samo hteo da napomenem da se niko ne uvredi od te moje poruke "mislite svojom glavom"

to naprotiv necu ni da komentarisem :>

Bata Drale, mislim da bi trebalo da se opustis, da pustis omladinu da chita i da prozivljava kroz svoje iskustvo. Svako prolazi kroz fazu borbe sa autoritetima, mada je ne prevazidju svi.

Children of the night! Assemble!

ehhh, uglavnom preskacem ovakve komentare i znam da nisi hteo nikakav nameran hejt da bacis ali... za pocetak (da kasnije ne zaboravim) ja sad stavio svoje godiste i datum rodjenja za razliku od dosta ljudi ovde, ukljucujuci i tebe (kapiram da imas oko 25-30 ;) i bezveze mi je da se u ovakvu, cisto filozofsku raspravu gde je bitnije kako ti mozak tj na koji nacin razmislja od pukih informacija koje se vezuju sa iskustvom iliti godinama, ubacuje komentar "pusti decu da se igraju".

Mislim moze neki lik od 40 godina da ubaci pricu "znas bio ja kod kuma a on ti je neki kurac u prosveti i kaze da je potpuno tacno da je covek nastao od majmuna" , a moze i neki 15-godisnjak (valjda od 15 godina pa na dalje ljudski mozak radi isto) da mi izlozi teoriju zasto smatra da covek apsolutno nije nastao od majmuna... (for teh record naveo sam primer i nemojte nastavljati raspravu na tu temu plz =)

E sad, veca je sansa da ti neki klinac poput nas izadje sa glupim komentarima ili bez argumentacije ili stagod... ali opet posto smo vec prodiskutovali malo(uspesno imo) neumesno je da upadas sa gore navedenim komentarom.

A autoriteti... pa i to malo lose zvuci meni kad citam ovako. Taj "e pusti pikavce da odrastu i postuju autoritete. Kad budu matori ko ja i ti, i kad napune celih 30 godina svatice" fazon. Ti verovatno nisi hteo da tako zvuci ali sta je tu je :)

btw... cela poenta "misli svojom glavom" je da sam skapiras sta je dobro a sta lose za tebe i tvoju okolinu recimo. R'n'R (kao, po meni, neki trust subverzivnog delovanja :) je upravo i nastao kao prkos autoritetima...

Link to comment
Share on other sites

Po meni, problem je u tome shto mnogi ljudi na forumu ne mogu, iz nekih meni nepoznatih razloga, obuzdati svoje emocije. Svaki put kada chitam postove o nekoj "vrucoj" temi krenem da se smejem kada shvatam koja bi to zuchna rasprava bila u realnosti [:D]

"Misli svojom glavom" je odlichna misao/poruka u svakom sluchaju. Druga je stvar u tome shto su ljudi vekovima lomili glavu nad pitanjima koje mi ovde pokushavamo da "zbudzimo" u jedan ili nekoliko postova. Treba temeljno proanalizirati tachku gledishta svakog ko ima neshto pametno da kaze na temu religije i njenih korena poshto jedino takvim putem mogu da se izvuku neki manje ili vishe pravilni zakljuchci o njenom pojavljenju i znachenju za savremenog choveka/drushtvo.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

,Oct 18 2005, 13:03]

Bata Drale, mislim da bi trebalo da se opustis, da pustis omladinu da chita i da prozivljava kroz svoje iskustvo. Svako prolazi kroz fazu borbe sa autoritetima, mada je ne prevazidju svi.

Children of the night! Assemble!

mozda si u pravu, mada mislim da samo iznosim logicke sudove.

izgleda da si ti to shvatio kao da ja mislim da sam vas pwnovao i da sam pametniji or whateva a ja sam samo hteo da napomenem da se niko ne uvredi od te moje poruke "mislite svojom glavom"

to naprotiv necu ni da komentarisem :>

sta pricas ti? odakle ti ta ideja? [:0]

naprotiv, mislim da vodimo korektnu raspravu. [^]

btw... cela poenta "misli svojom glavom" je da sam skapiras sta je dobro a sta lose za tebe i tvoju okolinu recimo. R'n'R (kao, po meni, neki trust subverzivnog delovanja :) je upravo i nastao kao prkos autoritetima...

to je potreban, ali ne i dovoljan uslov, sto bi rekli matematicari.

btw, ovaj Srba je genije.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pogledah one slike, u jebote koliko morash da budesh zaludjen da tu vidish NLOte.. svako normalan vidi tu mesec, sunce, bla bla.

Enivej ko veruje u "boga" i vanzemaljce* budala je, kraj priche! =)

(kapiram da tamo negde u kurcu postoji neka inteligentna rasa slichna nashoj & stuff ali sve je to mozda, bila bi fora da smo jedini u beskrajnom univerzumu (ako je beskrajan :)).)

Baj d vej, ljudi sa ne znam kakvim visokim shkolama mozgaju godinama i godinama o ovim temama koje vi zapochinjete pa nishta nisu skapirali/pronashli vredno pomena tako da su ovakve diskusije totalno gubljenje vremena kako za one koji chitaju tako za one koji pishu! =(

Link to comment
Share on other sites

mozda si u pravu, mada mislim da samo iznosim logicke sudove.

sta pricas ti? odakle ti ta ideja? [:0]

naprotiv, mislim da vodimo korektnu raspravu. [^]

to je potreban, ali ne i dovoljan uslov, sto bi rekli matematicari.

btw, ovaj Srba je genije.

ono prvo... moj trip izgleda [onjelood]

to za potreban ali ne dovoljan uslov si totalno u pravu... hteo sam nesto slicno da napisem tamo ali nisam umeo danadjem reci, bio sam nesto ljut i besan in rl [:)]

ciro brate, ljudima kojima je gubljenje vremena kad citaju ovo mogu da se izvinim (cisto iz kurtoazije) ali stvarno ne vidim razlog zbog kojeg bi neko morao da cita ako jednostavno ne zeli [:I]

i jeste u pravu si... mnogo pametnije i iskusnije glave su jako dugo o ovome raspravljale... sto ne znaci da mi polupametni treba da cutimo do kraja zivota zbog toga sto su pametni malte ne raspravljali o svakoj 'ebenoj stvari koja ti padne na pamet [:D]

Link to comment
Share on other sites

sad ja treba da preskocim ovo... ali netju [:(]

u kom si fazonu bre? niko tebi ne pametuje... nisu svi ovde zbog tebe, par nas je krenulo da raspravlja i ako oces citaj ako neces nemoj, simple as that.

Da smo pricali o necem sto ima veze sa tobom pa da skapiram to tvoje "glupo je sto mi vi ovde pametujete..." ali ovo bas nema nikakve veze sa tobom i to sto si rekao em malo vredja em ne shvatam potrebu za tim komentarom.

a to na kraju "Just that, fin!" treba da znaci da si rekao svoje i zabole te sta drugi misle?

Link to comment
Share on other sites

@Cyro

za "vruce" filozofske teme ne moras da budes doktor nauka da bi ih vodio, stavise, to moze da bude minus.

dovoljno je da imas zelju da se usavrsavas, da imas trunku zdravog razuma (logickog rasudjivanja), da imas kriticnu masu interesovanja koja te snabdevaju kriticnom masom informacija na datu temu, da imas dovoljno vaspitanja da vodis korektnu raspravu (uz postovanje sagovornika) i da si dovoljno siguran u sebe (da razmisljas svojom glavom) da si u stanju da promenis shvatanje pred jacim argumentima suprotne strane (sto ti ide u korist, jer ti je cilj da usavrsis svoje stavove tako sto ce da prodju sto vise objektivnih provera, a ne da po svaku cenu dokazujes sebi da si u pravu).

retko nadjes takvog sagovornika...

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kad si mlad citash Ericha Von Danikena i slozish se sa svime ... kad prodjesh godinu,dve skontash koliko je sve to vishe-manje besmisleno (neke stvari stvarno nemaju objashnjenje).Isti lik je tvrdio da su tunele ispod Kalemegdanske tvrdjave iskoplai vanzemaljci - jer stari narodi zaboga nisu imali tako mocna orudja.

Kasnije je skapirao da je stena krecnjacka ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...