Jump to content

Winter Assault


ZerBah

Recommended Posts

Ne znam da li vam se svidela originalna igra Warhammer 40K Dawn of War, ako jeste nemojte propustiti expansion. Iako nisam igrao u MP ovu igru, smatram je za jednu od najboljih strategija na trzishtu. Winter Assault expansion donosi josh jednu rasu - Imperial Guard i 2 nove kampanje - the good (Imperial guard + Elder) i the bad (Chaos + Orcs). Imperail guard su skroz luda rasa sa nenormalno jakim tenkovima i dosta slabom peshadijom, koja je, s druge strane, veoma jeftina i mnogobrojna. Posle nekoliko misija u kampanji mogu da vam kazem da je Dawn Of War postao josh dinamichniji i krljanje je maximalno (shto se pogotovo vidi kada postavite leave corpses u opcijama :). Ono shto me je najvishe impresioniralo je to shto igra nije nijednom shtucnula u najvecim bitkama (1280x1024 sve na max).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Imperial guard su neshto kao bivhsi SSSR - gomila peshadije koja gine dok ne dodju DA tenkovi - mislim onaj najveci tenk od Imperial guarda em zauzima pola ekrana em kida kako je jak. Najjachi su mi uzvici onih peshadinaca kada krenu da ih rokaju (poshto peshadija Imperial guard imaju najslabiji moral) - where are the tanks?!?

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Bolje da su stavili onu zergovsku rasu iz War Hammera 40000, kako li se zvashe, nestho na "T" valjda, umesto Imperial Guard-a

Tyranids ili tako nesto... eh da bi WH40k ispunio sve sto ja ocu od njega treba da se naprave jos 3 igre... ma 30 da se isprati cela prica [:D]

Link to comment
Share on other sites

Samo je sxteta sxto je kampanja bila onako kratka i samo sa jednom rasom, da li je to slucxaj i sa expanzijom?

Pa u Winter Assaultu mozes da birash medju the good & the evil kampanjom. U good kampanji igrash sa Imperial Guardom i Elderima, a u evil sa Chaos Marines i Orkovima.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

nisam cuo nista za rts u tom enginu... ali sam citao negde da fanovi WH sveta prave WH poteznu strategiju u enginu total war-a... think about it  [:D]

dunno za to, znam za Civ mod sa WH40k svetom :)

inache ovaj RTS na koji sam mislio se zove WH: Mark of Chaos, nije u WH40k engineu vec su likovi razvili sopstveni. dosta ce vuci na Total War, i obecava :)

926670_20050927_screen006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Forget about base building, resource-node-jumping, and unit micromanagement. When it comes to these elements, Mark of Chaos takes direct cues from its tabletop heritage. The size and make-up of your armies will be regulated by a points system, and each scenario (or multiplayer match) will have its own limitations. You'll have some decisions to make. Will you take, say, two smaller regiments of relatively powerful units, or four rank-and-file battalions, and hope to horde your enemy? Some armies will be weighted in one direction or another; High Elves and Chaos, for instance, tend to field smaller forces of individually powerful units, while Skaven and Empire armies tend to be the opposite. Luckily, the game will come equipped with ready-made army templates that adhere to common point totals, so if you're not the type to sweat the small details, then you should be at least reasonably competitive if you choose one of these.

Four different armies including the Empire, Skaven, Chaos, and High Elves will be fully customizable (like painting the miniatures and the like) and available for use immediately. Considering the number of different armies available in the Warhammer universe, it would have been close to impossible to balance all of them in any realistic manner. So instead of choosing to force all 17 armies in or stick with a mere 4 armies total, the devs have decided to include units which they're calling Dogs of War. These special units will be available to all of the armies and will include pieces from many of the other armies across the Warhammer fiction.

Link to comment
Share on other sites

Hm, doshao sam do 4 misije u Winter Assaultu i imam realno jedan veliki problem - kako bre da se predje ova misija?!? Mislim koljaza je nikad veca, neprijatelja ne da ima, nego nema shanse da se probijesh chak i ako igrash odjednom sa Imperial Guardom i Elderima, a shto je josh gore, chak i kada sam unishtio bazu na dnu mape, oni josh uvek dolaze... AAAA kako da pobijem gamad???

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sad ja jedno pitanjce da postavim... predjoh dawn of war, i kupih winter assault... ali pre instalacije kazhe da tje da pachuje dawn of war na 1.4 prvo pa da tje posle da instalirao... i petlja malo, pa kazhe da ne mozhe da instalira 1.4 patch jer mi fale neki patch(evi) pre tog... gde da ga/ih nadjem 'leba im njihovog???

edit: da ne bude zabune igru sam platio 260 dinara (2cd-a), ako neko otje da pita jel to original [:D]

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...